Slúchadlá Apple Airpods vs. Airpods Pro. Aké sú rozdiely?

Rozhodujete sa medzi Apple AirPods a AirPods Pro ? Tieto bezdrôtové slúchadlá sice vyzerajú takmer podobne, ale existuje veľa rozdielov medzi týmito modelmi. O hlavných rozdieloch medzi Airpods a Airpods Pro si povieme v novej časti blogu od TVOJFON.sk.

Originálne Apple AirPods sú prirodzene rozpoznateľné a veľmi obľúbené. AirPods Pro však reprezentujú budúcnosť bezdrôtových slúchadiel. AirPods Pro sa dajú ľahko spárovať a rozbehnúť, sú oveľa pohodlnejšie a majú taktiež skvelé funkcie, vrátane adaptívneho EQ, aktívneho potlačenia vonkajšieho hluku a podporu priestorového zvuku.

Predtým, ako začneme porovnávať jednotlivé rozdiely medzi AirPods a AirPods Pro, stojí za zmienku, že obe modely slúchadiel dostali v minulom roku aktualizáciu . AirPods aj AirPods Pro získali novú funkciu automatického prepínania, čo znamená, že AirPods môžu teraz „magicky prepínať medzi zariadeniami“ a automaticky zisťovať, ktoré zariadenie práve používate.

bqxqx4aZ6D3KUYG7VgUCsm

Napríklad, ak ste práve dokončili počúvanie podcastu na telefóne, môžete zdvihnúť  iPad  a sledovať televízne programy. AirPods sa k tabletu pripoja automaticky. Je to šikovná funkcia, ako sú AirPods šité na mieru pre ekosystém Apple. AirPods Pro s potlačením hluku tiež dostávajú upgrade s iOS 14, ktorý umožní priestorové audio.

Táto funkcia funguje v 5.1, 7.1 a Dolby Atmos , ktorá umiestňuje zvuk  okolo vás, to znamená, že ak sledujete film Dolby Atmos, ktorý ukazuje napríklad lietadlo, ktoré letí nad vami, bude to znieť, akoby bolo skutočne prechádzajúce nad vami.

Okrem inteligentného zvuku Dolby Atmos bude AirPods Pro tiež schopný sledovať aj pohyb vašej hlavy a vášho zariadenia, aby sa zaistilo, že zvuk bude vždy vychádzať zo správnej polohy.

AirPods2-vs-AirPodsPro

Rozdiel č. 1

Pravdepodobne najvýraznejší rozdiel je v tom, že AirPods Pro skutočne podporujú kvalitné aktívne potlačenie okolitého hluku. Úroveň potlačenia hluku v Airpod Pro je možné upravovať. Režim Transparency Mode Vám umožní počuť dianie okolo vás a hudbu bez toho, aby ste si zložili slúchadlá.

Bežné AirPods, bohužiaľ, neponúkajú novú úroveň aktívneho potlačenia hluku a vytvárajú efekt redukcie šumu iba vďaka ich tesnému spojeniu. 

Rozdiel č. 2

AirPods Pro sú vodeodolné. Ak plánujete vziať svoje slúchadlá Apple do telocvične, mali by ste si pravdepodobne vyzdvihnúť drahšie AirPods Pro, pretože sú vodeodolné IPX4. To znamená, že sú odolné voči potu a vode. Bežné AirPods nie sú odolné voči vode a potu.

AirPods Pro však nepatria do bazéna ani na plávanie. Ako zostanú ponorené vo vode príliš dlho, zničia sa.

Rozdiel č.3

AirPods Pro majú vlastné ergonomické koncovký pre slúchadlá, viac sa prispôsobia Vášmu uchu a taktiež po dlhodobom počúvaní oveľa menej tlačia na uši. Vo vnútri balenia AirPods Pro nájdete niekoľko univerzálnych veľkostí koncoviek. Ak si vyberiete koncovku, tak Apple pomocou domáceho zvukového testu Vám pomôže správne upraviť zvuk tak, aby vyhovoval štruktúre vášho ucha.

Koncovky na bežných slúchadlách AirPods sú plastové, aj keď niekomu pripádajú pohodlnejšie ako silikónové koncovky, ktoré musia byť vtlačené do ucha.

JA940i4_6

Rozdiel č.4

AirPods Pro majú zabudovaný tlakový ventil. Ak ste sa niekedy cítili nepríjemne, keď nosíte dvojicu slúchadiel do uší, je to preto, lebo vo vnútri ucha sa vytvára malý nepríjemný tlak. Na boj proti tomu používajú AirPods Pro veľmi malý tlakový ventil na zníženie tlaku vo vašom uchu pre kvalitnejší a dlhodobejší zážitok z počúvania.

Je to malá výhoda slúchadiel série Pro, ale stojí za zváženie, najmä ak ste citliví na zvyšovanie tlaku.

Rozdiel č.5

AirPods Pro majú adaptívny ekvalizér zvuku. Vnútri samotných slúchadiel je tiež niekoľko vnútorných mikrofónov, ktoré dokážu merať hlasitosti. Tie sú pre efektívne potlačenie vonkajšieho šumu kľúčové, ako bonus sa dajú použiť aj pre funkcie ako Adaptive EQ, ktoré optimalizujú kvalitu zvuku.

Comparativa-AirPods-Pro-vs-AirPods-2-dos-productos-diferentes-para-usuarios-distintos

Rozdiel č.6

Aj keď nenájdete výrazný rozdiel vo zvukovom výkone medzi AirPods a AirPods. Mnoho ľudí si všimlo mierne širšiu zvukovú kulisu (ako je počuť jednotlivé nástroje pri hudbe) a jemný nárast čistoty zvuku pri AirPods Pro. Je to pravdepodobné, pretože AirPods Pro majú o niečo väčší frekvenčný rozsah a o niečo väčšiu komoru, ktorá umožňuje viac rozširovať zvukové rozhranie.

Rozdiel č.7

AirPods Pro sú kratšie a hrubšie ako bežné AirPods. Je to skôr estetický rozdiel, ale AirPods Pro sú o niečo kratšie a hrubšie ako bežné AirPods. Pro vďaka väčšiemu krytu zakryjú viac Vášho ucha.

Obe modely však vyzeraju úplne skvelo podľa ikonického dizajnu Apple

Apple Airpods & Airpods Pro nájdete tu. 

Zdroj: techradar.com, soundguys.com