Slúchadlá Apple AirPods Pro vs. AirPods Pro 2 (2022) - Aké majú výhody?

Nové Apple AirPods 2 sú už predstavené. Táto nová generácia Vám ponúka široký výber vylepšení (upgradov). Medzi hlavné výhody patrí dlhšia výdrž, väčší výkon a niektoré šikovné zmeny, vďaka čomu tieto bezdrôtové slúchadla môžu byť ešte lepšie.

Apple AirPods Pro 2 (2022)

V porovnání s predošlým modelom AirPods Pro nové AirPods Pro 2 majú až dvakrát účinnejšie potlačenie okolitého hluku, to vďaka novému čipu H2. Takisto je omnoho vylepšený a personalizovaný priestorový zvuk, ktorý sa kalibruje cez True Depth selfie kameru.

Nabíjacie puzdro je takisto má väčšiu kapacitu batérie, čím ponúka až 30 hodín prehrávania. Viete ho nájsť už aj pomocou aplikácie Find my (Nájsť môj). Okrem toho je možné nabíjacie puzdro nabíjať pomocou nabíjačky Apple Watch. Cena slúchadiel je rovnaká, za akú boli predstavený aj prvotné model v roku 2019. Jedná sa tak o sumu približne 250eur.

Na prvý pohľad sa nelíšia nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro 2 od predchádzajúceho modelu. Štuple a dotyk ostali na rovnakom mieste. V balení nájdete však aj viacero nástavcom, ktoré si viete zvoliť podľa veľkosti Vášho ucha a sú rovnako jednoducho vymeniteľné. Pribudla však nová extra malá súprava naviac.

Bezdrôtové slúchadlá Apple Airpods Pro 2 (2022)

Dizajnové vylepšenia sú však na novom nabíjacom puzdre. Na spode nabíjacieho puzdra je možné si všimnúť mriežku pre reproduktor, ktorý vydáva zvuk pri hľadaní puzdra, keďže už aj nabíjacie puzdro je možné nájsť pomocou aplikácie Find My. Taktiež má nabíjacie puzdro na boku malý otvor, pomocou ktorého môžete puzdro pripojiť na šnúrku

Apple Airpods Pro 2 nabíjacie puzdro

Okrem toho Apple ponúka aj gravírovanie Emoji alebo Vášho mena priamo na prednú stranu nabíjacieho puzdra Apple AirPods Pro 2.

Apple AirPods 2 Pro gravirovanie na puzdro

Čo sa týka nových zvukových kódekov, tak nové Apple AirPods Pro 2 nemajú podporu pre ďalšie zvukové kódeky. Avšak sú vybavné novým čipom H2, ktorý je omnoho rýchlejší a výkonnejší. Tento čip poháňa novú funkciu Adaptive Transparency, ktorá je vítaným kompromisom pri zvukových prechodoch. To Vám umožňuje mať povedomie o transparentnosti, ktorý sa spracováva až 48 000 krát za sekundu a obmedzuje nepríjemne zvuky okolia.

Apple AirPods Pro 2 H2 čip

Personalizovaný priestorový zvuk je vylepšený pre nove Apple AirPods Pro 2. Pomocou prednej kamery s technológiou TrueDepth na zariadeniach iPhone si môžete vytvoriť profily počúvania pre takmer všetky existujúce zážitky z počúvania, ktoré podporujú priestorový zvuk.

Nové bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods Pro 2 ponúkajú aj nový zvukový ovládač s minimálnym skreslením a vylepšený vlastný zosilovač, ktorý podporuje bohatšie basy a celkovo čistejší zvuk. Pri počúvaní majú basy AirPods Pro 2 výrazné lepší zvukový výstup. Dotykové ovládanie na slúchadlách je intuitívnejšie. Hlasitosť prehrávanej skladby si môžete upraviť priamo na slúchadlách, čo je rýchlejšie ako to robiť cez iPhone.

Apple AirPods Pro 2 novinky

Medzi hlavnú výhodu nového modelu Apple AirPods Pro 2 je dlhšia výdrž batérie pri prehrávaní. Slúchadlá sú dimenzované na 6 hodín počúvania so zapnutou funkciou aktívneho potláčania okolitého hluku, oproti 4,5 hodinám v prípade modelu predchádzajúcej generácie. Nabíjacie puzdro ponúka ďalších 30 hodín prehrávania. Pokiaľ sa jedná o nabíjanie, AirPods Pro 2 znova majú nabíjací port Lightning. Môžete ich však nabíjať aj bezdrôtovo pomoco magnetickej nabíjačky.

Aké sú vylepšenia pre Apple AirPods Pro 2? Zhrnutie

Medzi nové vylepšenia patrí
- Nový H2 čip pre väčšie výpočtové procesy
- Nový "low-distortion" audio driver a nový zosilňovač
- Personalizované spatial audio (priestorový zvuk), ktorý sa prispôsobuje aj podľa tvaru vašej hlavy a uší (kalibrované cez TrueDepth selfie kameru na iPhone)
- Vylepšené potlačenie hluku so spracovaním v H2 čipe
- Vylepšený transparentný režim, ktorý sa spracováva 48 000 krát za sekundu
- Vylepšená výdrž batérie (6 hodín počúvania na slúchadlách a 30 hodín s krabičkou)
- Pridaný reproduktor na krabičku (pre hľadanie krabičky pomocou aplikácie Find My, upozornenie na vybitú batériu alebo upozornenie na párovací režim)
- Krabička je kompatibilná s bezdrôtovým MagSafe aj Qi nabíjaním

×