Nové Apple Watch Ultra - sú naozaj pre každého ?

Nové Apple Watch Ultra – sú naozaj pre každého ?

Apple predstavil okrem Apple Watch 8 a Apple Watch SE 2. generácie aj úplne novú líniu svojich inteligentných hodiniek. Apple Watch Ultraunikátne inteligentné hodinky, ktoré sú vytvorené pre najnáročnejších používateľov. Aspoň tak to prezentoval samotný Apple na konferencii. Je to naozaj tak ?

apple_watch_ultra

Apple Watch Ultra vás na prvý pohľad ohúria svojim veľkým 49mm displejom. Zároveň sa jedná o jedinú variantu tohto modelu. Ponúkajú funkciu cellular (viete skrz hodinky prijať hovor alebo si zavolať bez toho, aby ste mali pri sebe mobilný telefón.) Samotná cenová kategória tohto produktu patrí k tým vyšším – pohybuje sa na Slovenskom trhu na úrovni od 984 € - 1 098 € (k 30.10. 2022).

Spracovanie hodiniek je na veľmi vysokej úrovni. Telo Apple Watch Ultra je vyrobené z prémiových materiálov a ponúka vysokú odolnosť. Dizajnovej zmeny sa dočkala aj digitálna korunka

apple_watch_ultra_korunka

Samotné hodinky pôsobia masívne a dojmom, že prežijú naozaj aj v sťažených podmienkach. Tento pocit umocňuje fakt, že sú vyrobenéocele.

Rozmery hodiniek Apple Watch Ultra sú 49 milimetrov na výšku, 44 milimetrov na šírku a hrúbku majú 14,5 milimetrov. Čo sa týka váhy, tak tam sa držia na 61,3 gramov, čo je napríklad s porovnaním s verziou Apple Watch 7 viac približne o 24 gramov. Tento fakt by vás nemal odrádzať od ich kúpi. Majte na pamäti, že sa jedná o hodinky, ktoré sú stavané na ťažšie outdoorové podmienky.

apple_watch_ultra_na_ruke

Veľmi unikátny vzhľad si niektorí používatelia zamilujú a iní zas nie. Nám sa ich vzhľad páči – mne osobne ich vzhľad pripomína ponorku, niečo na ten štýl. Musíte brať do úvahy, že samotný dizajn nie je len pre to taký, aký je. Je to takzvaná vychytávka. Apple Watch Ultra sú certifikované vojenským štandardom MIL-STD-810.

Tento vojenský štandard má množstvo či už enviromentálnych alebo klimatických skúšok a testovaní ako napríklad : odolnosť voči vysokej teplote, nízkej teplote, tlaku, dažďu, vlhkosti, pyro-šoku a i..

Musíme zmieniť, že testovaný výrobok, ktorý chce získať tento vojenský štandard nemusí absolvovať všetky skúšky a testovania. Testy, ktoré sa plánujú vykonať, sa urobia na základe toho, kde je predpoklad využitia technológie – v našom prípade inteligentných hodiniek.

military_standard_apple_watch_ultra

Vstavaná siréna

Čítate správne ! V nových Apple Watch Ultra sa nachádza vstavaná  núdzová siréna. Siréna ma  hlučnosť až do 86 dB a je ju počuť až do vzdialenosti 180 metrov, čo je v prípade tak malého smart zariadenia ako sú hodinky obdivuhodné.

Senzory

Ak sa ideme baviť o senzoroch, tak tu stále nájdete napríklad EKG – elektrokardiogram, ktorý sa nachádza aj v predchádzajúcich verziách ako Series 7 a Series 8. Ďalej majú G akcelerometer, ktorý sa nachádza aj v nových Apple Watch Series 8. Využitie tohto senzoru je pri detekcii autonehody. Samozrejme sa tu nachádza už tradične gyroskop, kompas, senzor na meranie teploty tela.

Senzor na meranie teploty tela deteguje zmeny teplôt v tele, keď spíte. Momentálne sa to dá zmysluplne využívať ako sledovanie cyklu u žien alebo sledovanie ovulácie. No dúfame a veríme, že časom to Apple vylepší do takého bodu, že bude možné na základe zmeny teploty zistiť napríklad, že ste chorý.

teplotny_senzor

Displej

Ďalšou dôležitou časťou tohto produktu je displej. Hneď na začiatok vám musíme oznámiť, že sa jedná pravdepodobne o najlepší displej spomedzi všetkých smart hodiniek, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Nemali sme žiadny problém ani na priamom slnku.

Samotný displej ponúka odolnosť proti poškriabaniu a prasknutiu vďaka tomu, že je krytý zafírovým sklíčkom, ktoré je po novom namiesto predchádzajúcich verzií rovné. Veľkosť displeja je 1,92“.

Výdrž batérie

Apple nám na papieri tvrdí, že hodinky Apple Watch Ultra dokážu vydržať okolo 36 hodín typického používania. Apple Watch Ultra sa dokážu nabiť z 0% na 80% za niečo okolo 1 hodiny. A z 0% na 100% za niečo okolo 1 hodiny a 30 minút. Tieto čísla naozaj nie sú zlé. Pokiaľ sa rozhodnete pre zapnutú GPS, tak maximálna doba použitia na jedno nabitie je okolo 12 hodín.

bateria 

Pre koho sú určené ?

Ako môžete vidieť, tak tento model Apple Watch Ultra je vytvorený len pre tých najnáročnejších. Svoje využitie si nájdu u športovcov, potápačov, trénerov, horolezcov.

Nielen z pohľadu ich využitia, ale čo sa týka cenovky. Cena týchto hodiniek sa pohybuje na Slovenskom trhu niekde okolo 985 € a vyššie a to je už na zváženie.

Záver

Ako už bolo povedané – podľa nás potenciál týchto hodiniek nedokáže využiť 99% používateľov. Nie nadarmo boli Apple Watch Ultra vyrobené pre tých najnáročnejších. Pokiaľ si práve plánujete kúpiť nové inteligentné hodinky Apple Watch, tak vám odporúčame siahnuť po modeli SE 2022, ktorý dokážete kúpiť za tretinovú cenu a ponúkne vám množstvo funkcií, čo sa týka pomeru kvality-výkon.

TIP OD NÁS: Ak ste sa rozhodli kúpiť nové Apple Watch hodinky alebo ich už máte, tak vám odporúčame dokúpiť ochranné puzdro.

 

×