Slúchadlá Apple Airpods vs. Airpods Pro. Aké sú rozdiely?

Rozhodujete sa medzi Apple AirPods a AirPods Pro ? Tieto bezdrôtové slúchadlá síce vyzerajú takmer totožne, ale existuje mnoho rozdielov medzi týmito modelmi. O hlavných rozdieloch medzi Airpods a Airpods Pro si povieme v novej časti blogu od BoomShop.sk.

Originálne slúchadlá Apple AirPods sú prirodzene poznateľné a veľmi obľúbené medzi poslucháčmi. Vyššia rad slúchadiel AirPods Pro však reprezentujú budúcnosť bezdrôtových slúchadiel. AirPods Pro sa dajú ľahko a intuitívne spárovať a rozbehnúť. Sú taktiež oveľa pohodlnejšie a majú taktiež skvelé funkcie, vrátane adaptívneho Ekvalizéra, aktívneho potlačenia okolitého hluku a podporu pre priestorový zvuk.

Vyberte si z našej aktuálnej ponuky slúchadiel Apple AirPods tu

                                                                

                                                                                                                                 

 

Predtým, ako začneme porovnávať jednotlivé rozdiely medzi slúchadlami Apple AirPods a AirPods Pro, stojí za zmienku, že oba modely slúchadiel dostali v minulom roku (2020) aktualizáciu. AirPods aj AirPods Pro získali novú funkciu automatického prepínania, čo znamená, že AirPods môžu teraz „magicky" prepínať medzi zariadeniami a automaticky zisťovať, ktoré zariadenie práve používate. Jedná sa o situáciu, kedy máte vložené svoje AirPods v ušiach a položíte telefón na stôl a do ruky zoberiete tablet. Toto zvládnu tieto slúchadlá spoznať a automaticky sa pripoja k tabletu, ktorý používate. 

Apple AirPods vs. AirPods Pro

Napríklad, ak ste práve dokončili počúvanie podcastu na telefóne, môžete zdvihnúť  iPad  a sledovať televízne programy. AirPods sa k tabletu pripoja automaticky. Je to šikovná funkcia, ako sú AirPods šité na mieru pre ekosystém Apple. AirPods Pro s potlačením hluku tiež dostávajú upgrade s iOS 14, ktorý umožní priestorové audio.

Táto funkcia funguje v 5.1, 7.1 a Dolby Atmos , ktorá umiestňuje zvuk  okolo vás, to znamená, že ak sledujete film Dolby Atmos, ktorý ukazuje napríklad lietadlo, ktoré letí nad vami, bude to znieť, akoby bolo skutočne prechádzajúce nad vami. Dolby Atmos je technológia priestorového zvuku, ktorá bola vyvinutá spoločnosťou Dolby Lab. S touto technológiou si viete rozšíriť systémy priestorového zvuku pridaním výškových kanálov, čo vám umožní mať zvuk priamo v priestore, ako keby ste boli vo filme, na koncerte alebo v deji hry.

Okrem inteligentného zvuku Dolby Atmos bude AirPods Pro tiež schopný sledovať aj pohyb vašej hlavy a vášho zariadenia, aby sa zaistilo, že zvuk bude vždy vychádzať zo správnej polohy.

AirPods2-vs-AirPodsPro

Rozdiel č. 1 - Potlačenie okolitého hluku.

Pravdepodobne najvýraznejší rozdiel je v tom, že AirPods Pro naozaj podporujú kvalitné aktívne potlačenie okolitého hluku. Úroveň potlačenia hluku v Airpod Pro je možné upravovať. Režim "Priepustnosti" (Transparency Mode) Vám umožní počuť dianie okolo vás a hudbu bez toho, aby ste si zložili slúchadlá. 

Bežné AirPods, bohužiaľ, neponúkajú novú úroveň aktívneho potlačenia okolitého hluku a vytvárajú efekt redukcie šumu iba vďaka ich tesnému spojeniu. 

Rozdiel č. 2 - Vodeodolnosť proti striekajúcej vode IPX4

AirPods Pro sú vodeodolné voči striekajúcej vode. Ak plánujete vziať svoje slúchadlá Apple do telocvične, mali by ste si pravdepodobne vyzdvihnúť drahšie AirPods Pro, pretože sú vodeodolné IPX4. To znamená, že sú odolné voči potu a vode. Bežné AirPods nie sú odolné voči vode a potu.

AirPods Pro však nepatria do bazéna ani na plávanie. Ako zostanú ponorené vo vode príliš dlho, zničia sa.

Rozdiel č.3 - Ergonomické tvarovanie

AirPods Pro majú vlastné ergonomické koncovký pre slúchadlá, viac sa prispôsobia Vášmu uchu a taktiež po dlhodobom počúvaní oveľa menej tlačia na uši. Vo vnútri balenia AirPods Pro nájdete niekoľko univerzálnych veľkostí koncoviek. Ak si vyberiete koncovku, tak Apple pomocou domáceho zvukového testu Vám pomôže správne upraviť zvuk tak, aby vyhovoval štruktúre vášho ucha.

Koncovky na bežných slúchadlách AirPods sú plastové. Pre niekoho sú však tieto koncovky pohodlnejšie, ktoré musia byť vtlačené do ucha. 

 

 

Apple AirPods Pro

Rozdiel č.4 - Tlakový ventil

AirPods Pro majú zabudovaný tlakový ventil. Ak ste sa niekedy cítili nepríjemne, keď nosíte dvojicu slúchadiel do uší dlhú dobu, je to preto, lebo vo vnútri ucha sa vytvára malý nepríjemný tlak. Na prevenciu proti tomu používajú AirPods Pro veľmi malý tlakový ventil na zníženie tlaku vo vašom uchu pre kvalitnejší a dlhodobejší zážitok z počúvania. Klasické slúchadlá Apple AirPods nedisponujú tlakovým ventilom.

 

 

Je to malá výhoda slúchadiel Apple AirPods Pro, ale stojí to za zváženie, najmä, ak ste citliví na tlak v ušiach.  

 

 

Rozdiel č.5 - Ekvalizér zvuku

AirPods Pro majú adaptívny ekvalizér zvuku. Vnútri samotných slúchadiel je tiež niekoľko zabudovnaých vnútorných mikrofónov, ktoré dokážu merať úrovne hlasitosti. Tie sú pre efektívne potlačenie okolitého šumu kľúčové, ako bonus sa dajú použiť aj pre funkcie ako Adaptive EQ, ktoré optimalizujú kvalitu zvuku. 

 

 

Comparativa-AirPods-Pro-vs-AirPods-2-dos-productos-diferentes-para-usuarios-distintos

Rozdiel č.6 - Porovnanie zvuku

Aj keď nenájdete výrazný rozdiel vo zvukovom výkone medzi AirPods a AirPods. Mnoho ľudí si všimlo mierne širšiu zvukovú kulisu (ako je počuť jednotlivé nástroje pri hudbe) a jemný nárast čistoty zvuku pri AirPods Pro. Je to pravdepodobné, pretože AirPods Pro majú o niečo väčší frekvenčný rozsah a o niečo väčšiu komoru, ktorá umožňuje viac rozširovať zvukové rozhranie. 

Rozdiel č.7 - Vzhľad a tvarovanie

AirPods Pro sú kratšie a hrubšie ako bežné AirPods. Je to skôr estetický rozdiel, ale AirPods Pro sú o niečo kratšie a hrubšie ako bežné AirPods. Pro vďaka väčšiemu krytu zakryjú viac Vášho ucha.

Obe modely však vyzeraju úplne skvelo podľa ikonického dizajnu Apple.

Rozdiel č.8 - Kodeky pre telefonovanie 

Obe slúchadlá majú podporu kodeku Bluetooth. Taktiež oba modely Apple podporujú vysokokvalitné streamovanie cez kodek AAC, kde majú integrovaný čipset H1, ktorý uhľahčuje hands-free prístup k Siri, efektívne automatické pripojenie a používanie na zariadeniach so systémom iOS, ako aj energetickú účinnosť. Výhody čipu H1 sú exkluzívne pre zariadenia so systémom iOS. 

Jedná sa len o používanie slúchadiel AirPods s inými zariadeniami od Apple, ako je iPhone alebo iPad.

Rozdiel č.9 - Výdrž batérie

Takéto meranie využili odborníci zo soundguys.com. Každý pár slúchadiel bol podbrobený výstupu 75 dB prostredníctvom zariadenia iOS a porovnali sme výsledky. Slúchadiel AirPods (2. generáciu) poskytujú 4 hodiny a 7 minút prehrávania, zatiaľ čo slúchadlá AirPods Pro vydržia 5 hodín a 7 minút so zapnutým potlačením hluku. Zabezpečili sme, aby obe náhlavne súpravy Blueetoh streamovali cez kodek AAC.

Bez ohľadu nato, ktoré slúchadla si kúpite, nabíjacie puzdro umožnuje 24 hodín kombinovaného prehrávania a nabíja sa pomocou kábla Lightning. Obe jednotky AirPods podporujú rýchle nabíjanie. Starší model poskytuje 180 minút prehrávania pri 15 minút nabíjania. AirPods Pro poskytnú 60 minút prehrávania z 5 minút nabíjania. Čiže v praxi je to to isté.

 

                                                                 

 

           

 

Široký výber slúchadiel od Apple nájdete tu. 

 

Zdroj: techradar.com, soundguys.com

 

 

your-image-description