Príslušenstvo do bazéna

Príslušenstvo k bazénom zahŕňa širokú škálu rôznych doplnkov a nástrojov, ktoré sú potrebné pre údržbu a bezpečnosť bazéna. Na trhu je dostupných mnoho druhov príslušenstva do bazénov, ale aj príslušenstva k bazénom alebo príslušenstva pre deti, aby ich pôžitok z plávania bol čo najbezpečnejší. Niektoré z najbežnejších príslušenstiev do bazénov sú:

#ShowMore#

?Filtračný systém - Je nevyhnutnou súčasťou každého bazéna, ktorý pomáha udržiavať vodu v bazéne čistú a bezpečnú na kúpanie. Existujú rôzne druhy filtrov, ako sú pieskové filtre, kartušové filtre a diatomeové filtre, ktoré sa líšia v závislosti od veľkosti bazéna a preferencií majiteľa. Je dôležité pravidelne kontrolovať a udržiavať filtračný systém, aby bol efektívny a účinný. To zahŕňa čistenie filtra, výmenu piesku alebo kartuše, a pravidelnú údržbu filtračného systému. Správna údržba filtračného systému zabezpečí, že voda v bazéne bola čistá a bezpečná na kúpanie.

? Pieskový filter: Je jeden z najbežnejších typov filtrov, ktorý sa používa v bazénoch. Filtrovanie prebieha pomocou piesku, ktorý zachytáva a ukladá nečistoty z vody. Pieskové filtre majú väčšiu kapacitu a potrebujú menej údržby v porovnaní s inými typmi filtrov.

? Kartušový filter: Sú ďalším bežným typom filtrov, ktoré sa používajú v bazénoch. Tento typ filtra používa kartušu, ktorá zachytáva nečistoty z vody. Kartušové filtre sú ľahké a jednoduché na použitie, ale majú menšiu kapacitu a musia sa častejšie čistiť.

? Diatomeový filter: Používa diatomeovú zem, ktorá má mikroskopické póry, aby zachytila aj najmenšie nečistoty v bazénovej vode. Diatomeové filtre sú najefektívnejšie a najdrahšie zo všetkých filtrov a používajú sa pre veľké bazény.

? Čistiace zariadenie - napríklad vysávač na dno bazéna, kefa alebo sieť, pomáhajú odstrániť nečistoty a zvyšky z vody a z povrchu bazéna. Automatické bazénové vysávače, sú určené na čistenie dna a stien bazéna. Vysávače môžu byť buď manuálne ovládané alebo automatické, a niektoré dokonca obsahujú aj funkcie, ako je riadenie výšky vody alebo programovateľné časy čistenia.

? Ďalším dôležitým zariadením je čistič hladiny vody (skimmer), ktorý pomáha udržiavať čistotu hladiny vody v bazéne. Môžu byť automatické alebo manuálne ovládané a majú senzory.

? Na zabezpečenie optimálneho chemického zloženia vody v bazéne sa používajú rôzne typy chemikálií, ako sú chlór, kyselina cyanurová, pH regulátory a ďalšie. Pre správnu aplikáciu týchto chemikálií sú potrebné presné dávkovače, ktoré zabezpečujú presné dávkovanie chemikálií podľa potreby.

? Medzi ďalšie príslušenstvo, ktoré je potrebné, ak chcete udržiavať váš bazén alebo vírivku v dobrej kondícii sú kefy a huby. Sú dôležitými nástrojmi pre čistenie bazéna, ktoré umožňujú efektívne odstraňovať nečistoty z povrchu a dna bazéna. Existujú rôzne typy, ktoré sa používajú pre rôzne účely a pre rôzne povrchy.

Kefy sa používajú na čistenie stien a dna bazéna. Môžu byť buď ručné, ktoré sa používajú manuálne, alebo pripevnené na teleskopickú tyč, ktorá umožňuje dosiahnuť aj na ťažko dostupné miesta. Existujú rôzne druhy kef - platňové kefy, ktoré sú určené pre hladké povrchy, ako je keramika alebo polyester, kefy s tvrdými štetinami, ktoré sú určené pre povrchy, ktoré sú ťažko očistiteľné, ako je betón alebo dlažba, a mäkké kefy s jemnejšími štetinami, ktoré sú určené pre jemné povrchy, ako je vinyl, PVC alebo sklo.

Huby sa používajú na odstraňovanie povrchových nečistôt, ako sú lístie, tráva, hmyz a iné. Existujú rôzne typy húb, ktoré sú určené pre rôzne povrchy a rôzne typy nečistôt. Mäkké huby vhodné pre jemné povrchy, ako je vinyl alebo sklo, zatiaľ čo tvrdšie huby vhodné pre betón alebo dlažbu. Je dôležité dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia. Pred použitím kefy alebo huby je dôležité vypláchnuť ich čistou vodou a po použití ich umyť a nechať vyschnúť na slnku. Pri čistení bazéna je tiež dôležité vyhnúť sa použitiu príliš veľkej sily, ktorá by mohla poškodiť povrch bazéna. .

? Chémia pre bazény - zahŕňa chlór, pH regulátory a iné chemikálie, ktoré pomáhajú udržiavať správnu rovnováhu vody v bazéne. Chemická úprava bazénovej vody zahŕňa kontrolu pH, celkovú tvrdosť, alkalitu a chlóru. Táto úprava vody pomáha udržať bazén v dobrom stave a chráni zdravie ľudí, ktorí sa v ňom kúpu. pH je dôležitý faktor pre udržanie kvality vody. pH meria, či je voda kyslá, neutrálna alebo alkalická. Optimálne pH pre bazénovú vodu sa pohybuje v rozmedzí 7,2 až 7,6. Pokiaľ je pH príliš vysoké alebo príliš nízke, môže dôjsť k podráždeniu očí a kože, a tiež k poškodeniu bazénového vybavenia.

? Celková tvrdosť meria množstvo minerálov, ako je vápnik a horčík, v bazénovej vode. Pokiaľ je celková tvrdosť príliš vysoká, môže dôjsť k tvorbe vápenatých usadenín na stenách bazéna a vybavenia. Ak je tvrdosť príliš nízka, môže dôjsť k koróziám na vybavení.

? Alkalita je miera schopnosti vody neutralizovať kyslé látky. Ak je alkalita príliš nízka, môže dôjsť k podráždeniu očí a kože. Pokiaľ je príliš vysoká, môže sa znížiť účinnosť chlórovania a spôsobiť zakalenie vody.

? Chlór sa používa na zabíjanie baktérií a iných mikroorganizmov v bazénovej vode. Existujú rôzne formy chlóru, ako sú tekuté, granulované alebo tablety. Množstvo chlóru potrebné pre bazénovú vodu závisí od objemu a teploty vody.

?Bazénové osvetlenie - môže pridať estetický prvok a umožniť plávanie v noci.

?Schody a zábradlia sú dôležité prvky, ktoré prispievajú k bezpečnosti a pohodliu pri používaní bazéna. Existuje niekoľko typov schodov a zábradlia, ktoré sa líšia vzhľadom, materiálom a funkciou.

? Schody pre bazény, môžu byť umiestnené na boku alebo na konci bazéna. Schody sú často vyrobené z pozinkovaných, poťahovaných oceľových rúr s plastovými schodíkmi, a môžu byť pevne pripevnené k bazénu alebo môžu byť samostatne umiestnené do bazéna. Niektoré schody majú tiež vstavané trysky na masáž, čo pridáva ďalšiu vrstvu relaxácie a pohodlia.

Pri výbere schodov a zábradlí pre bazény, je dôležité zohľadniť veľkosť bazéna a osobné preferencie. Je tiež dôležité zvoliť materiál z ktorého budu schody vyrobené, aby boli odolné voči koróznym vplyvom chlórovanej vody a slnečnému žiareniu.

? Bazénové kryty, ochranné plachty a solárne plachty - pomáhajú udržiavať bazén čistý a chránený pred poveternostnými vplyvmi a nečistotami. Bazénové plachty a kryty sú nevyhnutné prvky na udržiavanie bazéna čistého a v dobrom stave. Sú navrhnuté tak, aby chránili bazénovú vodu pred nečistotami a kontamináciou, zlepšili bezpečnosť a znížili náklady na údržbu. Na trhu sú dostupné rôzne druhy bazénových plachiet a krytov, z ktorých každý má svoje vlastnosti a výhody. Existujú aj solárne plachty, ktoré ekologický a nákladovo efektívne, môžu zvýšiť teplotu vody v bazéne a predĺžiť sezónu kúpania. Tieto plachty sú vyrobené z polyetylénovej alebo polypropylénovej fólie, ktorá je presvetlená a umožňuje prenikanie slnečného svetla. Okrem zvýšenia teploty vody a ochrany pred znečistením, majú solárne plachty pre bazény aj ďalšie výhody. Tieto plachty pomáhajú udržiavať pH hodnotu vody a chránia ju pred nadmerným odparovaním. Navyše, používanie solárnych plachiet môže viesť k zníženiu nákladov na energiu, ktoré by boli potrebné na ohrev vody v bazéne.

? Plavecké pomôcky - ako sú napríklad kolesá, plavecké dosky, nafukovačky, rukávniky, nafukovacie plavecké vesta a mnoho iného, ktoré pomáhajú s bezpečnosťou a zábavou pri plávaní. Môžu to byť rôzne predmety, ktoré sa používajú pri plávaní na rôzne účely. Niektoré z týchto pomôcok pomáhajú plavcom zlepšiť techniku a vytrvalosť, zatiaľ čo iné pomáhajú nováčikom naučiť sa plávať.

? Slnečníky a slnečné plachty - poskytujú tieň a ochranu pred UV žiarením, a umožňujú dlhšie trávenie času pri bazéne aj v horúcich letných dňoch.

? Teplomery - Teplomery slúžia na meranie teploty vody v bazéne. Teplota vody by mala byť v rozmedzí 25 až 28 °C, aby bola pohodlná na kúpanie.

 

 

 

Pýtate sa, prečo nakúpiť u nás?
- Zákazníci pri obchode za posledný polrok najlepšie hodnotia.

- Rýchlosť doručenia, komunikácia, ceny a ochotu riešiť nepredvídateľné situácie
- Naša zákaznícka podpora funguje nepretržite
- Proklientský servis, ktorý rýchlo reaguje
- Široká škála produktov
- Recyklujeme 
- Nízke ceny   

Najpredávanejšie

Maska šnorchlovacia Simba, celotvárová, pre dospelých, unisex, L/XL
 
21 €
(17,50 € bez DPH)
Rukávniky Bestway® 91038, Minnie, detské, nafukovacie, do vody, 25x15 cm
 
2,70 €
(2,25 € bez DPH)
Pumpa Akola FAP959, nožná
Pumpa Akola FAP959, nožná
Skladom (>100 ks)
Kód: 221102
 
11 €
(9,17 € bez DPH)
Tester vody Strend Pro Pool 1930, tekutý, 20 ks, bazénový, PH a chlór
 
4,80 €
(4 € bez DPH)
Kryt Mspa, B0303957, 215 x 70 cm na vírivku pre 6 osôb, ochranný, UV stabilný
 
49 €
(40,83 € bez DPH)
Detský nafukovací kruh Bestway do vody, dúhový
 
10 €
(8,33 € bez DPH)
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58499, piesková, na bazén, 8327 lit./h
 
170 €
(141,67 € bez DPH)
Okuliare Bestway® 21062, Hydro-Swim Lil' Wave, mix farieb, plavecké, do vody
 
2,60 €
(2,17 € bez DPH)
Čln Bestway® 34009, Happy Crustacean, detský, nafukovací, 119x79 cm
 
11 €
(9,17 € bez DPH)
189 položiek celkom
Vysávač Bestway® FLOWCLEAR™, 58482, Aquatronix, bazénový, robotický
236,67 € bez DPH
284 € / ks
Kód: 8050125
Doska Bestway® 65346, HYDRO-FORCE™ HuaKa'i, paddleboard, 305x84x15 cm
235,83 € bez DPH
283 € / ks
Kód: 8050231
Solinátor Intex® 26666, bazénový, do 56 m3, s ozonizátorom
201,67 € bez DPH
242 € / ks
Kód: 8050326
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58486, piesková, na bazén, 11355 lit./h
185 € bez DPH
222 € / ks
Kód: 8050165
Solinátor Intex® 26670, bazénový, do 56 m3
170,83 € bez DPH
205 € / ks
Kód: 8050325
Doska Bestway® 65349, HYDRO-FORCE™ Aqua Journey, paddleboard, 274x76x12 cm
161,67 € bez DPH
194 € / ks
Kód: 8050171
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58499, piesková, na bazén, 8327 lit./h
141,67 € bez DPH
170 € / ks
Kód: 8050433
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58497, piesková, na bazén, 5678 lit./h
124,17 € bez DPH
149 € / ks
Kód: 8050124
Sprcha Strend Pro Pool, solárna, 38L DE LUXE, s ventilom na nohy
122,50 € bez DPH
147 € / ks
Kód: 2171847
Filtrácia Intex® 26644, piesková, na bazén, 4500 lit./h
118,33 € bez DPH
142 € / ks
Kód: 8050324
Ohrievač vody Bestway® FlowClear™ 58259, bazénový, 2800 W
100 € bez DPH
120 € / ks
Kód: 8050290
Filtrácia Bestway® FlowClear Skimatic™, 58462, kartušová, na bazén, 2574 lit./h
80,83 € bez DPH
97 € / ks
Kód: 8050191
Sprcha Strend Pro Pool, solárna, zakrivená, 20L
80 € bez DPH
96 € / ks
Kód: 2171844
Hadica Strend Pro Pool BH620, PE, L-50 m, bazénová, 38 mm
79,17 € bez DPH
95 € / ks
Kód: 2171821
Sprcha Strend Pro Pool, solárna, rovná, 20L
79,17 € bez DPH
95 € / ks
Kód: 2171846
Sada tabliet Chemoform, Whirlpool set, do vírivky
77,50 € bez DPH
93 € / ks
Kód: 040039
Sprcha Strend Pro Pool solárna, rovná, 18L
69,17 € bez DPH
83 € / ks
Kód: 2171845
Tablety Chemoform 7605, 200 g, multifunkčné, pomalorozpustné, bal. 5 kg
57,50 € bez DPH
69 € / ks
Kód: 040013
Vysávač Intex® Auto Pool 28001, bazénový, poloautomatický
53,33 € bez DPH
64 € / ks
Kód: 8050335
Hadica Strend Pro Pool BH620, PE, L-50 m, bazénová, 32 mm
51,67 € bez DPH
62 € / ks
Kód: 2171822
Chlór Chemoform 0605, granulát, 70%, bal. 5 kg
49,17 € bez DPH
59 € / ks
Kód: 040034
Schodíky Bestway® 58330, rebrík do bazéna, 107 cm
48,33 € bez DPH
58 € / ks
Kód: 8050065
Plachta Bestway® FlowClear™, 58228, solárna, bazénová, 732x366 cm
44,17 € bez DPH
53 € / ks
Kód: 8050278
Tablety Chemoform 5603, 200 g, chlórové, pomalorozpustné, bal. 3 kg
42,50 € bez DPH
51 € / ks
Kód: 040011
Plachta Bestway® FlowClear™, 58173, solárna, bazénová, 549 cm
41,67 € bez DPH
50 € / ks
Kód: 8050276
Kryt Mspa, B0303957, 215 x 70 cm na vírivku pre 6 osôb, ochranný, UV stabilný
40,83 € bez DPH
49 € / ks
Kód: 8050447
Plachta Bestway® FlowClear™, 58253, solárna, bazénová, 462 cm
40,83 € bez DPH
49 € / ks
Kód: 8050167
Vodopád Bestway® FlowClear™, 58619, LED osvetlenie, do vody, s adaptérom
36,67 € bez DPH
44 € / ks
Kód: 8050193
Plachta Bestway® FlowClear™, 58252, solárna, bazénová, 457 cm
35,83 € bez DPH
43 € / ks
Kód: 8050013
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58386, kartušová, na bazén, 3028 lit./h
34,17 € bez DPH
41 € / ks
Kód: 8050190
Vysávač Bestway® 58212, bazénový, L-6 m
34,17 € bez DPH
41 € / ks
Kód: 8050029
Filtrácia Bestway® FlowClear™, 58383, kartušová, na bazén, 2006 lit./h
31,67 € bez DPH
38 € / ks
Kód: 8050023
Schodíky Bestway® 58430, rebrík do bazéna, 84 cm
30,83 € bez DPH
37 € / ks
Kód: 8050064
Kreslo Intex® Empire Chair 68581, relaxačné, nafukovacie, 112x109x69 cm
30 € bez DPH
36 € / ks
Kód: 8050342
Plachta Bestway® FlowClear™, 58039, bazénová, 549 cm
29,17 € bez DPH
35 € / ks
Kód: 8050280
Hore
Ďalšie produkty
×
your-image-description