Astronomické binokulárne ďalekohľady

Najpredávanejšie

Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Bruno PLUS 15x70
210 €
(175 € bez DPH)
Binokulárny ďalekohľad Bresser Spezial Astro SF 15x70
305 €
(254,17 € bez DPH)
Binokulárny ďalekohľad Bresser Astro 20x80  bez tripodu
148 €
(123,33 € bez DPH)
3 položiek celkom
Binokulárny ďalekohľad Bresser Astro 20x80  bez tripodu
123,33 € bez DPH
148 € / ks
Kód: 65623
Binokulárny ďalekohľad Bresser Spezial Astro SF 15x70
254,17 € bez DPH
305 € / ks
Kód: 75659
Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Bruno PLUS 15x70
Doživotná.záruka
175 € bez DPH
210 € / ks
Kód: 71146

Astronomické ďalekohľady sú jednoducho dva malé teleskopy na jednom tubuse. V prednej časti každého tubusu je šošovka objektívu a na druhom konci okulár a medzi nimi sú sklenené hranoly na pohyb svetla, aby boli okuláre dostatočne blízko, aby sa cez ne pohodlne pozerali. U nás nájdete značky, ako Levenhuk, Bresser a Meade.

Aj v tejto kategórii existujú binokulárne varianty, ale oveľa častejšie sa stretávame s veľkými ťažkými monokulármi so statívom. Priblíženie astro ďalekohľadov so zoomom sa pohybuje od 30x až do 225x, pričom priemer predného objektívu je zhruba 70mm. V tomto prípade sa statív stáva nutnosťou lebo vo väčšine prípadov vy ste ďalekohľad vôbec neudržali. Astronomické ďalekohľady sú modely s veľmi veľkou svetelnosťou, veľkými rozmermi a vyššou hmotnosťou. Sú určené na pozorovanie veľmi vzdialených objektov. Astro ďalekohľady je možné využiť aj na denné pozorovanie krajiny.

Označenie ďalekohľadov napríklad 20x50 predstavuje 20 - násobné zväčšenie a 50mm priemer objektívu . Astronomické ďalekohľady disponujú väčším zväčšením ako bežné ďalekohľady. Môžete s nimi pozorovať krásy nočnej oblohy ako Mesiac, hviezdy, hmloviny a iné.  Ďalší dôležitý parameter je rada kvality skla v ďalekohľade. Tieto skla rozdeľujeme podľa kvality - BaK-4, BK-7, BK-10, ED sklo.

Hvezdárske ďalekohľady rozlišujeme podľa modelových kategórií:
- Levenhuk Bruno PlusBinokulárny ďalekohľad Levenhuk Bruno PLUS  vám umožní zažiť krásu vesmíru aj bez astronomického teleskopu. Jeho využitie je určené pre prímestské alebo vidiecke pozorovanie a to za všetkých poveternostných podmienok.  Tento trieder, svojou veľkou apertúrou vie nahradiť amatérsky refraktor a tak sa dostať bližšie k vesmíru. Jeho vynikajúce a silné objektívy s veľkou apertúrou sú skvelým pomocníkom k štúdiu nočnej oblohy. Päťprvkové okuláre vyhladzujú obraz a minimalizujú optické a sférické skreslenie. 
- Bresser Astro - Tento väčší ďalekohľad Bresser Spezial Astro je dokonalá voľba pre sledovanie vzdialených predmetov vo vysokokvalitnom detaile. Avšak vďaka veľkému priblíženiu tohto ďalekohľadu môžete sledovať aj astronomické predmety. Objektív s veľkou apertúrou zhromažďuje viac svetla a tým vám zaistí vysokokvalitný obraz aj za horších podmienok.
- Meade AstroBinokulárny ďalekohľad Meade Astro poskytuje ostrý a jasný obraz v úžasnom rozlíšení. Tento vysoko výkonný binokulárny prístroj s veľkým priemerom je vybavený objektívmi s priemerom 70 mm s plne viacvrstvovou optikou. So vstavaným praktickým stredovým mechanizmom zaostrovania, sklopnými gumovými očnicami a konštrukciou s Porrovým hranolom s hranolmi BaK-4.

Ak nerozumiete niektorým pojmom v kategórii ďalekohľady, ľahko sa v nich zorientujete prostredníctvom nášho článku "slovník pojmov ďalekohľady" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/slovnik-pojmov-dalekohlady/ 

Taktiež vám môže byť nápomocný náš článok "ako si vybrať ďalekohľad" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/ako-si-vybrat-dalekohlad/ poprípade "odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti s ďalekohľadmi" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/odpovede-na-najcastejsie-otazky-v-suvisloti-s-dalekohladmi/

your-image-description