Divadelné ďalekohľady

Najpredávanejšie

Levenhuk Broadway 325B Opera Glasses
Levenhuk Broadway 325B Opera Glasses
Skladom (1 ks)
Kód: 81858
34 €
(28,33 € bez DPH)
1 položiek celkom
Levenhuk Broadway 325B Opera Glasses
28,33 € bez DPH
34 € / ks
Kód: 81858

Divadelné ďalekohľady sú určené pre sledovanie živého divadelného predstavenia, činohry, baletu, opery a iných predstavení. Taktiež sa niekedy označujú ako operné okuliare. U nás nájdete značky Levenhuk a Bresser. Sú postavené na princípe Galileovho ďalekohľadu. Majú rovnakú štruktúru ako prístroj, ktorý prvýkrát použil taliansky astronóm Galileo Galilei na astronomické pozorovanie v roku 1609. Divadelné ďalekohľady pozostávajú z konvexných šošoviek pre objektívy a konkávnych šošoviek pre okuláre a vytvárajú vzpriamené obrazy.

Pri tomto type ďalekohľadov je špecifické menšie zväčšenie poväčšine 3x až 8 násobné, vyššie zorné pole pre sledovanie javiska a nižším priemerom šošoviek (viac nieje treba vzhľadom na menšie vzdialenosti v divadle). Pri divadelných ďalekohľadoch môže byť kladený dôraz aj na elegantný vzhľad. Odporúčame varianty 4x21, 4x30, 6x15, 8x21 alebo 8x25. Ďalší dôležitý parameter je rada kvality skla v ďalekohľade. Tieto skla rozdeľujeme podľa kvality - BaK-4, BK-7, BK-10, ED sklo.

Divadelné ďalekohľady rozlišujeme podľa modelových kategórií:
- Bresser Scala Divadelné kukátko Bresser Scala MPG je Galileov ďalekohľad, ktorý vyniká moderným dizajnom a kompaktnými rozmermi. Tento malý vreckový ďalekohľad je možné nosiť aj v tej najmenšej kabelke a doplníte ním každú večernú róbu. Skvelo sa hodí najmä do divadla alebo opery.
- Levenhuk BroadwayDivadelné kukátko Levenhuk Broadway disponuje svetlým žiarivým dizajnom a je určené najmä na návštevu rôznych podujatí. Vhodný je najmä do divadla, opery, činohry alebo ako doplnok pri iných interiérových aktivitách. Je to elegantný a praktický optický prístroj, ktorým skvelo doplníte každú večernú róbu.

Ak nerozumiete niektorým pojmom v kategórii ďalekohľady, ľahko sa v nich zorientujete prostredníctvom nášho článku "slovník pojmov ďalekohľady" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/slovnik-pojmov-dalekohlady/

Taktiež vám môže byť nápomocný náš článok "ako si vybrať ďalekohľad" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/ako-si-vybrat-dalekohlad/ poprípade "odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti s ďalekohľadmi" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/odpovede-na-najcastejsie-otazky-v-suvisloti-s-dalekohladmi/

your-image-description