Brúsne huby

Brúsne huby sa používajú na brúsenie a dokončovanie povrchových úprav rôznych materiálov. Vyrobené sú z rôznych typov brúsneho materiálu, ktorý je aplikovaný na nosič, zväčša vo forme huby.

#ShowMore#

Dostupných je niekoľko druhov brúsnych húb, ktoré sú určené na rôzne činnosti a druhy prác:

Brúsne huby s diamantovým povlakom majú na povrchu aplikované zrná diamantu, ktoré sú známe svojou extrémnou tvrdosťou a odolnosťou.ideálne na brúsenie tvrdých materiálov, napríklad kov, sklo, keramika a tvrdé plasty.
Brúsne huby s karbid kremíkom majú na povrchu zrná karbid kremíku. Sú vhodné na hrubé brúsenie a odstraňovanie materiálu z kovových povrchov.
Brúsne huby so zrnom korundu obsahujú zrná tohto materiálu, ktoré sú dostupné v rôznych stupňoch tvrdosti.určené na široké spektrum materiálov, tiež aj dreva, kovu a plastu.
 

Brúsne huby sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach, napríklad valcovitých, kužeľovitých, guľovitých a iných. Vďaka ich rôznym tvarom sa môžu prispôsobiť rôznym tvarom materiálu a dosiahnuť tak presné a celistvé brúsenie. Pri používaní brúsnych húb je dôležité dodržiavať správnu techniku brúsenia a bezpečnostné opatrenia. Patrí sem použitie ochranných okuliarov, rukavíc a iných ochranných prostriedkov. Je tiež dôležité vykonávať brúsenie s primeraným tlakom a pohybom, aby sa dosiahli požadované výsledky a minimalizovalo sa tak riziko poškodenia povrchu.

 Brúsne huby sa najčastejšie používajú pri týchto prácach:

Na odstraňovanie hrubého materiálu - brúsne huby, ktoré majú hrubšie zrná sú vhodné na rýchle odstraňovanie hrubej vrstvy materiálu, napríklad na odstraňovanie hrdze, farby, povlaku alebo nerovností na kovových povrchoch.
Na tvarovanie a vyhladzovanie povrchu - brúsne huby sú vhodné aj na tvarovanie a vyhladzovanie povrchu rôznych materiálov, napríklad dreva, kovu, plastu a keramiky. Môžete nimi upraviť hrany, odstrániť nerovnosti, aby ste dosiahli hladký a rovnomerný povrch.
Na finálne dokončovanie povrchu - jemnejšie brúsne huby, ktoré majú jemnejšie zrna sú ideálne na finálne dokončovanie povrchov a dosiahnutie vysokého stupňa hladkosti a lesku. Tento proces sa najčastejšie využíva pri práci s drevom, kedy sa za pomoci brúsnych húb dosahuje hladký a pripravený povrch na aplikovanie lakov alebo iných povrchových úprav.
Na opravu a renováciu povrchov - brúsne huby môžete tiež využiť pri opravách a renováciách povrchov rôznych materiálov. Môžete nimi odstrániť poškodenia, škrabance, škvrny a iné nedokonalosti, výsledkom toho bude obnova povrchu do pôvodného stavu.
 
Správnym výberom brúsnej huby v závislosti od materiálu a požadovaného výsledku môžete dosiahnuť požadovaný výsledok. Zlepšíte tiež aj efektivitu brúsenia.
 
 
 
 
 
 
Pýtate sa, prečo nakúpiť u nás?
- Zákazníci pri obchode za posledný polrok najlepšie hodnotia:

- Rýchlosť doručenia, komunikácia, ceny a ochotu riešiť nepredvídateľné situácie
- Naša zákaznícka podpora funguje nepretržite
- Proklientský servis, ktorý rýchlo reaguje
- Široká škála produktov
- Recyklujeme 
- Nízke ceny  

Najpredávanejšie

Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P120, brúsna, diamantová, pre obkladačov
 
15 €
(12,50 € bez DPH)
Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P200, brúsna, diamantová, pre obkladačov
 
15 €
(12,50 € bez DPH)
Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P60, brúsna, diamantová, pre obkladačov
 
16 €
(13,33 € bez DPH)
3 položiek celkom
Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P120, brúsna, diamantová, pre obkladačov
12,50 € bez DPH
15 € / ks
Kód: 2231867
Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P200, brúsna, diamantová, pre obkladačov
12,50 € bez DPH
15 € / ks
Kód: 2231868
Podložka Strend Pro DP510, 95x55x30 mm, P60, brúsna, diamantová, pre obkladačov
13,33 € bez DPH
16 € / ks
Kód: 2231866
your-image-description