Brúsny papier

Brúsny papier je jedným z najviac používaného príslušenstva, ktoré sa využíva pri ručnom brúsení alebo úprave povrchu rôznych materiálov. Zložený je z nosiča, ktorým zvykne byť papier, na ktorom sú nalepené zrná brúsneho materiálu. Zrná majú rôzne veľkosti a tvary a určujú zrnitosť brúsneho papiera. Brúsny papier je tenký materiál, ktorý je určený na ručné brúsenie a úpravu povrchu rôznych materiálov. Brúsne zrná sú vhodné na odstraňovanie materiálu a tvarovanie povrchu.

#ShowMore#

Brúsne papiere sú dostupné v rôznych hrúbkach a zrnitostiach, vďaka čomu ich môžete používať na širokú škálu prác a činností. Hrubšie zrná brúsneho papiera sú vhodné na hrubé brúsenie a odstraňovanie väčšieho množstva materiálu a jemnejšie zrná sú určené na jemné brúsenie a na dosiahnutie hladkého povrchu. Zrnitosť brúsneho papiera sa označuje číslom. Číslo zodpovedá počtu zŕn brúsneho materiálu na štvorcovom palci. Čím je číslo nižšie, tým hrubšia je zrnitosť. Bežne používané zrnitosti papiera sa pohybujú od hrubých 40 alebo 60 zrnitosti, až po jemné 1000 alebo vyššie zrnitosti.

Pri práci s brúsnym papierom je veľmi dôležité zvoliť správnu zrnitosť prihliadnuc na úlohy a materiál, s ktorým budete pracovať. Hrubší brúsny papier je vhodný na hrubé odstraňovanie materiálu, tvarovanie povrchu, vyrovnávanie nerovností a jemnejší brúsny papier je ideálny na jemné brúsenie, vyhladzovanie povrchu a dosiahnutie vyššej hladkosti upravovaného materiálu.

Brúsny papier sa najčastejšie používa pri práci s drevom, plastmi, kovmi a inými druhmi materiálov. Je ideálny pre ručné brúsenie. Môžete ním odstraňovať škvrny, hrdzu, povrchové nepravidelnosti, farby a tiež vytvárať hladký povrch pre ďalšie úpravy, napríklad pred nanesením náteru alebo lakovaním. Tiež sa využívajú pri renováciách starých povrchov, oprave poškodených miest a dosiahnutí vysoko kvalitných výsledkov.

Pri používaní brúsneho papiera je nutné dodržiavať správnu techniku brúsenia a bezpečnostné opatrenia. Brúsne papiere sa používajú v rôznych odvetviach, napríklad v drevovýrobe, kovovýrobe, remeslách a renováciách. 

 

 

Pýtate sa, prečo nakúpiť u nás?
- Zákazníci pri obchode za posledný polrok najlepšie hodnotia:

- Rýchlosť doručenia, komunikácia, ceny a ochotu riešiť nepredvídateľné situácie
- Naša zákaznícka podpora funguje nepretržite
- Proklientský servis, ktorý rýchlo reaguje
- Široká škála produktov
- Recyklujeme 
- Nízke ceny  

Najpredávanejšie

Pás KONNER R10 150 mm, L-50 m, P150, brúsny, AluOxide
29 €
(24,17 € bez DPH)
Pás KONNER R10 150 mm, L-50 m, P120, brúsny, AluOxide
28 €
(23,33 € bez DPH)
2 položiek celkom
Pás KONNER R10 150 mm, L-50 m, P150, brúsny, AluOxide
24,17 € bez DPH
29 € / ks
Kód: 243465
Pás KONNER R10 150 mm, L-50 m, P120, brúsny, AluOxide
23,33 € bez DPH
28 € / ks
Kód: 243464
your-image-description