Guľaté kliešte

Guľaté kliešte sú typom ručného pracovného náradia, ktoré sa používajú na manipuláciu s kovovými dielmi alebo drôtmi. Sú navrhnuté tak, aby mohli chytať a držať malé predmety, ktoré sú tvarované guľato alebo valcovito. Tento druh klieští sa používa v mnohých odvetviach, ako je napríklad mechanika, elektrotechnika, stavebníctvo, poľnohospodárstvo a mnoho iného.

#ShowMore#

Guľaté kliešte majú charakteristickú okrúhlu čeľusť, ktorá umožňuje pevný uchop okrúhlych a valcovitých predmetov. Kliešte majú tiež zubaté čeľuste, ktoré umožňujú lepší uchop predmetu a zabráni ich skĺznutiu z klieští. Kliešte sú obvykle vyrobené z kovového materiálu, ako je oceľ, chróm-molybdén alebo titán, aby boli odolné a pevné.

Medzi najčastejšie použitie guľatých klieští patrí napríklad ohýbanie drôtov, manipulácia s elektrickými vodičmi, tvorba očiek, sťahovanie alebo uvoľňovanie skrutiek a ďalšie. Guľaté kliešte môžu byť tiež použité na manipuláciu s malými predmetmi, akoperly, korálky alebo malé skrutky. Sú veľmi užitočné pracovné náradie, ktoré umožňuje pevný uchop okrúhlych a valcovitých predmetov.ideálne na použitie v rôznych odvetviach. Kliešte obvykle dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch, aby vyhovovali potrebám rôznych aplikácií.

Existuje mnoho druhov guľatých klieští, z ktorých každý má svoje vlastné použitie a funkcie. Niektoré z najbežnejších typov sú:

?Klasické guľaté kliešte, ktoré majú hladké guľovité čeľuste a používajú sa na uchopenie a manipuláciu s predmetmi, ktoré majú okrúhly tvar.
?Guľaté kliešte s drážkovanou čeľusťou majú čeľuste s drážkami, ktoré pomáhajú uchopiť a držať predmety s hladkými povrchmi, ako sú napríklad kovové tyče.
?Guľaté kliešte s reznými čeľusťami majú ostré rezné hrany na čeľustiach, a používajú sa na strihanie káblov, drôtov a iných tenkých materiálov.
?Guľaté kliešte s kónickou čeľusťou majú čeľuste s kónickým tvarom, ktoré sa postupne zužujú k hrotu. Používajú sa na uchopenie a manipuláciu s predmetmi v úzkych priestoroch.
?Guľaté kliešte s dutou čeľusťou majú čeľuste s dutým tvarom, a používajú sa na uchopenie a manipuláciu s predmetmi, ktoré majú tvar trúbiek, rúr a iných dutých objektov.
?Guľaté kliešte s dvojitými čeľusťami majú dva páry guľovitých čeľustí, a používajú sa na uchopenie a manipuláciu s predmetmi s komplexnými tvarmi, ktoré sa ťažko držia pomocou jedného páru čeľustí.


Toto sú iba niektoré z typov pracovného náradia guľaté kliešte a existujú aj ďalšie špecifické druhy, ktoré sa používajú v rôznych odvetviach a pri rôznych úlohách.

 

 

Pýtate sa, prečo nakúpiť u nás?
- Zákazníci pri obchode za posledný polrok najlepšie hodnotia:
- Rýchlosť doručenia, komunikácia, ceny a ochotu riešiť nepredvídateľné situácie
- Naša zákaznícka podpora funguje nepretržite
- Proklientský servis, ktorý rýchlo reaguje
- Široká škála produktov
- Recyklujeme 
- Nízke ceny    

Najpredávanejšie

Klieste KNIPEX 22 01 140, 140 mm, okruhle, kratke, pre uchopenie
 
14 €
(11,67 € bez DPH)
Kliešte Whirlpower® 15602-133 160 mm, s okrúhlym nosom, Cr-V, Satin, DIN5745
8,70 €
(7,25 € bez DPH)
Kliešte Zbirovia 319/0160 mm, PVC-NiCr guľaté čeľuste
8,60 €
(7,17 € bez DPH)
4 položiek celkom
Kliešte Zbirovia 319/0160 mm, PVC-NiCr guľaté čeľuste
7,17 € bez DPH
8,60 € / ks
Kód: 229070
Kliešte Whirlpower® 15602-133 160 mm, s okrúhlym nosom, Cr-V, Satin, DIN5745
7,25 € bez DPH
8,70 € / ks
Kód: 229855
Kliešte Strend Pro PL0086 160 mm, s okrúhlymi čeľusťami, rovné, na poistné krúžky
2,33 € bez DPH
2,80 € / ks
Kód: 229278
Klieste KNIPEX 22 01 140, 140 mm, okruhle, kratke, pre uchopenie Kód: 2290421
your-image-description