Výkon, štýl a technológia: Huawei Watch 4 Series

Spoločnosť, Huawei, ktorá patrí k najznámejším spoločnostiam, neustále prekvapuje novými, inovatívnymi technológiami. Medzi nimi sa radia aj najnovšie hodinky Watch 4 Series. Na prvý pohľad, sa od svojho predchodcu veľmi nelíši, ale sami uvidíte, že si spoločnosť pri vytváraní tohto zariadenia dávala naozaj záležať po všetkých stránkach.

 

Estetika budúcnosti

 

 Spoločnosť Huawei sa naozaj snažila o to, aby boli hodinky naozaj jedinečné a stáli, zato, a to sa im skutočne podarilo. Spoločnosť sa nechala inšpirovať leteckým priemyslom, a to hlavne tým, aký materiál bol použitý. Použitý bol tip titánu, ktorý sa práve v leteckom priemysle používa. Samotný vzhľad môže na niekoho pôsobiť masívne, a tak, ako je to aj s inými vecami, nie každému sa budú páčiť. V rovnakom duchu je aj ramienok. Práve ich masívnosť zabezpečuje aj ich výdrž takže to skôr praktický účel. Môžete ich tak používať nie len na bežné dni a menej rizikové športy, ako je napríklad beh, ale aj pri tých náročnejších športoch či manuálnej práci.

Ich vzhľad je však univerzálny a zároveň prémiový, a tak si ich pokojne môžete vziať aj na formálne príležitosti ako firemné rokovania či návšteva divadla. Aj napriek tomu, že hodinky vyrobené z titánu neuveriteľne ľahké, a to tak, že začnete pochybovať o tom, či z titánu vôbec sú. Nie každému vyhovujú hodinky, ktoré celokovové. Preto Huawei vytvoril ďalšie tri verzie, a to hnedé s klasickým hnedým remienkom, čierne s kompozitným, gumovým ramienkom a zelené, ktoré majú kompozitný remienok doplnený prešívanou textíliou. A keďže na dámskom zápästí by veľké hodinky nepôsobili veľmi vkusne, spoločnosť vytvorila aj tri dámske verzie, ktoré menšie. Dve z nich majú kovový remienok a ten tretí zase kožený.

Oproti pánskym síce vyzerajú inak, ale dávka elegantnosti im vôbec nechýba. Dôležitým základom je aj pevné sklíčko, ktoré je zafírové. Je odolné voči všetkým nástrahám, ale aj proti nepríjemným situáciám počas športových aktivitách. Sklíčko chráni obrazovku, ktorá má 1, 5 palcov. Je špeciálne vyrobená tak, aby sledovanie aktualít bolo pohodlné a bez problémové. Majú ultra úzky rám a jeho pomer obrazovky k telu, je 72%+. Vybrať si môžete spomedzi štýlových remienkov, ale aj ciferníkov. Vďaka tomu si môžete vytvoriť svoj originálny vzhľad hodiniek podľa vášho štýlu. Ciferníkyvytvorené na rôzne témy, medzi ktorými nájdete aj série discovery alebo, aj série fotografii s momentkami každodenné okamihy. Na výber máte s viac ako 20 000 rôznorodých dizajnov. 

 

Pánské hodinky Huawei watch series 4 na ruke.

 

 

Batéria a jej výdrž 

 

Hodinky disponujú dvoma režimami batérie. Je ním štandardný režim a režim ultra dlhej životnosti batérie. Štandardný režim ponúka plynulú interakciu a používanie aplikácie health glance, ale aj samostnatné volanie a navigáciu bez použitia telefónu. Po nabití hodiniek je vám umožnené ich v tomto režime používať 4 dni, čo môže byť pre vás veľmi prínosné. Hodinky majú aj verziu Pro, ktorá vydrží dokonca 4, 5 dňa. Samozrejme režim ultra vám ponúka omnoho viac možností. V tomto režime môžete jednoducho a s gráciou ovládať zdravotné funkcie, funkcie na cvičenie, ale aj hands-free telefonovanie cez bluetooth.

Pri typickom používaní režimu s mimoriadne dlhou výdržou vydržia nabité hodinky 8 dní zatiaľ, čo pri režime s ultra dlhou výdržou batérie pre dané podmienky, vydrží batéria neuveriteľných 14 dní. Taktonikdy viac nebudete limitovaný častým nabíjaním. To však neznamená, že sa nemôže stať, že si svoje hodinky zabudnete nabiť a prídete nato v tedy, ak budete niekam chcieť ísť. Práve, preto, hodinkám nechýba ani funkcia rýchleho nabíjania. Stačí si ich nechať nabíjať 15 minút nato, aby vám batéria vydržala po celý deň. Na úplné nabitie batérie bude trvať 60 minút.

Hodinky sa ani neprehrievajú, pretože majú grafenový 3D systém odvodu tepla. Ten zvyšuje odvod teplao 24%. V porovnaní s predchádzajúcimi hodinkami majú tieto, o niečo lepšiu batériu s lepšou výdržou. Samozrejme, záleží aj od toho, ako si hodinky nastavíte a, ako intenzívne ich budete používať. Hlavne v prípade, že strávite mnoho času používaním funkcii, ako je GPS, počúvanie hudby či priebežne meranie. V prípade, že sa zvýši používanie určitého nastavenia, hodinky vás nato upozornia. To platí hlavne v prípade používania AOD. Spomínali sme aj ciferníky, ktoré si podľa vášho štýlu a nálady môžete meniť. Aj medzi nimi niektoré, ktoré spotrebujú viac energie. V prípade, že si ciferník zmeníte za nejaký iný, hodinky vám zobrazia koľko daný ciferník spotrebuje energie.

 

Žena, držiaca dámsku verziu hodiniek Huawei watch 4 series.

 

Funkcie na každý deň

 

 Hodinky Watch 4 series od Huawei vám umožnia fungovať aj bez toho, aby ste so sebou všade brali svoj telefón. Vďaka ním budete pripojený k jednému číslu eSIM a samotnému číslu eSIM3. To vám umožňuje telefonovať, posielať správy a príjmať správy. Chýbať samozrejme nesmie ani hudba, ktorú si o to viac vychutnáte vďaka tomu, že majú hodinky svoj vlastný reproduktor, na ktorom si môžete prehrávať uloženú hudbu. Budete prekvapený, že nato, aký je reproduktor malý je hudba celkom hlasitá a kvalitná zároveň. Ale v bežnom živote tento reproduktor využijete skôr na telefonovanie. Pod tým si však neprestavujte žiadny hodinový rozhovor skôr kratší telefonát. V prípade, že používate aplikáciu whatsapp a príde vám správa, hodinky vám ponúknu niekoľko prednastavených, rýchlych odpovedí ako: ok, prídem neskôr, áno a podobne. Chýbať nesmú ani smajlíci.

Stačí iba raz kliknúť, správa sa odošle a vy sa môžete vrátiť k činnosti, ktorú práve robíte. Tak, ako iné hodinky ani týmto nechýbajú funkcie, ktoré monitorujú vaše zdravie. Hodinky watch 4 series sa môžu pýšiť tým, že majú najnovšiu technológiu, ktorá sa nazýva truseen 5.5+. ma dokonca vylepšené detailné sledovanie zdravotného stavu. K funkciám patrí EKG, ktorá novú, vylepšenú technológiu elektród. To zabezpečuje, že zber signálu je presnejší, citlivejší, a tak sa dozviete presnejšie a detailnejšie informácie o stave vášho srdca. Stačí, keď sa na 30 sekúnd dotknete elektródu, ktorý je na boku hodiniek. Ak máte srdcové problémy, môže sa stať, že sa dostanete do situácie, v ktorej budete potrebovať pomôcť. Ak sa tak stane, hodinky nato upozornia vašich blízkych o vašom zdravotnom stave. Zároveň sa vám na hodinkách objaví automatické, kontextové okno núdzového volania.

Funkcia merania EKG 8- kanálový snímač srdcovej frekvencie a zber signálov. Vďaka tomu, dostanete upozornenie, vždy, keď sa vaša srdcová frekvencia zvýši alebo zníži, prípadne EKG zistí arytmiu. Funkcia komplexná kontrola dychu je tiež jedna z užitočných funkcii, ktorú určite oceníte. Ku komplexnému zdraviu patrí aj kvalita a dĺžka spánku. Monitorovaním spánku zistíte, ako dlho zaspávate a vstávate a po rozpoznaní spánku vám hodinky ponúknu tipy na lepší spánok, ktoré navyše vedecky podložené. Okrem toho hodinky obsahujú aj krokomer, celodenný merač okysličenia krvi, ale aj merač teploty pokožky. Dámy, isto poteší vylepšený a o niečo presnejší menštruačný kalendár. Hodinky majú aj nové interakcie. Medzi ne patrí rýchly panel, na ktorom sa nachádzajú funkcie, ktoré najčastejšie používate. K tomu ešte hodinky využívajú viac ako 100 miniaplikácií. Ak si ich budete chcieť pozrieť, stačí ak potiahnete prstom doľava. Plávajúce okno z úlohami vám zase dovoľuje minimalizovať svoje aktivity, ako hovor, cvičenie či stopky a neskôr sa k ním opäť vrátiť.

 

 Čierne hodinky watch 4 series zblízka opreté o činku.

 

Funkcie vhodné pre každého športovca 

 

Aby ste sa nikdy nestratili počas svojho bežeckého tréningu či jazde na bicykli, nesmie vám chýbať spoľahlivá navigácia, ktorú hodinky majú. Navigácia vám poskytuje všetky potrebné informácie o polohe ale aj o trase na ktorú sa chcete vydať v reálnom čase. Okrem navigácie máte k dispozícii aj mapy, vďaka ktorým sa bezpečne dostanete do vytúženého cieľa. Trasu, ktorú máte prejdenú, si môžete premiestniť do mapy vrátane dynamického sledovania. Nechýba ani barometer a výškomer. Každý zapálený športovec, chce, aby jeho tréning bol čo najefektívnejší čo samozrejme neskôr prináša ale lepšie výsledky. Tieto watch hodinky vám to môžu poskytnúť.

Na výber máte z viac ako zo 100 režimov cvičenia a špeciálnych outdoorových aktivít ako je potápanie a túry. Ciferník, ktorý je určený na horskú turistiku zobrazuje údaje vrátane nadmorskej výšky,  atmosférický tlak ale aj počet krokov, polohu a SpO2. S týmito informáciami budete vždy pripravený vydať sa na túru a plnohodnotne si ju užiť. Máte svoje ciele, ktoré chcete dosiahnuť ale neviete ako? Na hodinkách si môžete stanoviť svoj cieľ v akejkoľvek aktivite, či je to čas strávený počas tréningu či spálené kalórie. Takto budete mať neustále motiváciu k tomu, aby ste prekonávali samého seba. O ešte väčšiu motiváciu sa postará systém medailí. Vždy, keď dosiahnete určitého cieľa, budete odmenený medailou, ktorú si síce nikde vystaviť nemôžete ale pre vás to bude malý dôkaz toho, že ste to nevzdali. Z detailných vyhodnotení aktivít vám po pravidelnom používaní vzniknú dlhodobé štatistiky.

 

Čierne hodinky watch 4 series od Huawei vyfotené zblízka.

 

Hodinky Watch 4 series

Hodinky Watch Huawei

Hodinky Watch ostatných značiek

Bezdrôtové nabíjačky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

your-image-description