Výhody iPhone oproti Androidu

Od uvedenia prvého iPhonu priniesla značka Apple revolúciu na trhu so smartfónmi. Niektorí hovoria, že značka Apple je symbolom statusu, zatiaľ čo pre iných je to celý ekosystém a kvalitná elektronika. Či už je to výkonný hardvér a softvér, alebo fotoaparáty, ktoré robia každý záber umeleckým. Ak sa rozhodujete medzi telefónom s Androidom a iPhone, nenechajte si ujsť nasledujúci blog.

Bezpečnosť

Bezpochyby mobilné telefóny iPhone sú lepšie zabezpečené ako ich konkurencia Android. Apple starostlivo kontroluje každú aplikáciu, ktorá sa nachádza v jej App Store, a to je jeden z dôvodov, prečo je menej pravdepodobné, že dôjde k hacknutiu ako v prípade systému Android. Hacknutie sa do mobilného telefónu iPhone je takmer nemožné. Výkonný riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai v minulosti pripustil, že Android nie je úplne bezpečný. To hovorí samo o sebe.

Súkromie

Ak sú bezpečnosť a ochrana súkromia podstatnými faktormi vášho telefónu, iPhone je jasná voľba. Uvidíte, že hlavný obchodný model vyhľadávacieho giganta Gooogle je v podstate postavený na zbieraní dát, ktoré sa potom predávajú reklamným inzerentom alebo im poskytujú tieto údaje na zacielenie reklám práve na vás. Google musí mať prístup k vašim údajom, aby mohol zdieľať s korporáciami. Spoločnosť Apple nie je súčasťou reklamného podnikania, čo znamená, že nepotrebuje vaše osobné údaje zhromaždovať a predávať.

Integrácia softvéru a hardvéru

Momentálne je mnoho rôzných výrobcov, ktorí vyrábajú dobré telefóny, ale nakoniec sa ajtak spoliehajú na operačný systém Android. To však nie je prípad spoločnosti Apple, pretože vyrába svoj vlastný hardvér a softvér. Android nie, pretože je to operačný systém. Zariadenia spoločnosti Apple vďaka tejto zmesi fungujú bez problémov a sekania. Príkladom je ID tváre. Mnoho aplikácií tretích strán podporuje Face ID, pretože vývojári musia vyrábať menej telefónov. Akýkoľvek telefón s Androidom s rozpoznávaním tváre je nadbytočný. Ďalším príkladom sú Animoji od Apple a Memoji - používajú 3D skenovanie pomocou senzora TrueDepth, zatiaľ čo AR Emoji od spoločnosti Samsung vyzerajú horšie. Mnoho používateľov iOS vám povie, že aplikácie na telefónoch fungujú plynulo a rýchlo, pretože vývojári uprednostňujú iOS ako svoju spúšťaciu platformu.

Plynulé aktualizácie

Aktualizácie operačného systému od Apple sú dostupnejšie aj pre staršie modely. Spoločnosť Samsung začala poskytovať trojročné softvérové aktualizácie len nedávno, zatiaľ čo iPhony dostávajú garantovaných 5 rokov upgradov systému. Znamená to, že dokonca aj iPhone 8 dostane upgrade na iOS 15. Aktualizácie systému Android sú navyše v porovnaní s iOS pomalšie. Po prvé, veľa výrobcov vyrába telefóny s Androidom, takže na nich závisia nadčasové aktualizácie. Používatelia iOS naopak dostanú aktualizácie pre iOS 1. deň.

Softvérová optimalizácia

Bionický čip spoločnosti Apple je neprekonaný. A14 Bionic napája všetky rady iPhone 12, čo je superrýchly a výkonný procesor. Telefóny s Androidom, ktoré sú zvyčajne poháňané čipmi Snapdragon, Exynos alebo Kirin, sú vždy horšie ako operačný systém Apple. Všetko je o optimalizácii softvéru. Napríklad používam Samsung Galaxy Note 10 Plus, ktorý má 12 GB RAM. iPhone 12 Pro Max má 6 GB RAM, ale funguje lepšie ako spomínaný Note 10. Aj keď sa Snapdragon 888 blíži k čipsetu spoločnosti Apple, iPhony vďaka optimalizácii robia veľa vecí lepšie.

Free of bloatware

Vhodným príkladom na definovanie pojmu bloatware je napríklad Samsung. Inštalujú si vopred vlastné aplikácie (kalkulačka, prehliadač atď.), Ale keďže ide o Android, nájdete tu aj aplikácie Google, ktoré sú doslova dvojitými aplikáciami. V iPhonoch nenájdete žiadne také aplikácie predinštalované. Používatelia môžu tiež odinštalovať existujúce aplikácie. Tým sa tiež ušetrí nejaké úložisko.

iPhone skôr získa najlepšie aplikácie

Apple Store má okolo 1,8 milióna aplikácií, čo je menej ako Google Play, ktorý má od konca decembra 2020 asi 2,8 milióna aplikácií. Apple starostlivo testuje aplikácie, ktoré vo svojom App Store povoľujú. Google je v tomto dosť laxný. Zaisťuje, že používatelia nebudú sťahovať duplicitné aplikácie, ktoré nie sú bezpečné. Apple tak robí preto, lebo chcú zabrániť veľkej možnej bezpečnostnej hrozbe. Vývojári teraz nemusia vytvárať rôzne verzie podobných aplikácií, pretože existuje menej modelov iPhone.  Vývojári aplikacií sa tiež obávajú fragmentácie, vďaka ktorej je vývoj aplikácií pre Android drahý. Napríklad hra Super Mario Run bola pre iOS uvedená 15. decembra 2016, zatiaľ čo používatelia Androidu ho dostali 22. marca 2017.Výnimočná podpora

Apple Care chráni mobilné telefóny iPhone, ktoré používatelia kupujú, z ťažkozarobených peňazí. Aj keď sú telefóný drahé, zvyšuje sa rýchlosť poistných a záručných nárokov na zariadenia so systémom iOS. Ak máte pokazený iPhone s platnou aplikáciou AppleCare, môžete vyraziť so úplne novým zariadením za menej ako 60 minút. Keď navštívite obchod Apple, môžete sa dokonca naučiť, ako používať zariadenia Apple priamo v predajni.

Herná sila

Súčasná technológia vložila do našich rúk vreckové herné zariadenie, ktoré zároveň slúži aj ako smartphone. iOS priniesol revolúciu v hernom priemysle, zosadil z trónu Playstations a 3DS. Spoločnosť Apple Arcade predstavila hry s grafikou, ktorá napodobňuje PlayStation. Je to možné kvôli integrácii hardvéru a softvéru spoločnosti Apple. Niektoré hry sa považujú za rýchlejšie ako niektoré notebooky. Používatelia zariadení iPhone musia za väčšinu dobrých hier platiť, ale prídu si na svoje. Android podporuje bezplatné aplikácie a hry, takže niektorí vývojári najskôr vytvárajú hry a aplikácie pre iPhone a potom pre Android. Pretože s vývojom aplikácií a hier pre Android existujú problémy, niektoré herné spoločnosti prestali hromadne vytvárať hry. iOS má v hraní výraznú výhodu.

Rodinné zdieľanie od Apple

Apple Family Sharing je vzájomné rodinné zdieľanie viacerých zariadení. Táto funkcia uľahčuje mamičke, otcovi a deťom zdieľanie nákupov z App Store, funkcia podporuje zdieľanie až so šiestimi ľuďmi. Stále si môžete viesť popri tom svoje vlastné účty.  Ak niekto vo vašej rodinnej skupine na zdieľanie chce uskutočniť nákup, dostanete upozornenie prostredníctvom funkcie „Požiadať o nákup“, ktorá vám umožní lepšie sledovať, čo sťahuje. Medzi ďalšie funkcie patrí zdieľaný kalendár, zdieľané fotoalbumy a možnosť zistiť, kde sa vaše deti na mape v danom okamihu nachádzajú. Android žiadnu takúto funkciu nemá, ale niektoré aplikácie na rodičovskú kontrolu kompenzujú nedostatok funkcie Zdieľanie rodiny.

Hodnota odpredaja telefónov

Ľudia často inovujú svoje smartphony vďaka stále novým inováciam a technológií. Niektorí ľudia sa rozhodnú predať svoje staré telefóny výmenou za nový, čo určite znižuje niektoré náklady. Bez ohľadu na to, aký starý je iPhone, stále bude mať lepšiu hodnotu pri následnom predaji ako mobilné telefóny s Androidom, a to aj vrátane prémiových. Produkty Apple, ako sú iPhone, iPad atď, si zachovávajú svoju hodnotu oveľa lepšie ako produkty Android, čo znamená, že keď je čas na kúpu nového zariadenia, človek ich môže predávať viac. Produkty Apple sú navyše populárne, takže sa bežne predávajú oveľa rýchlejšie ako telefóny s Androidom.

Apple Pay

Apple Pay umožňuje platiť v obchodných centrách a iných obchodoch alebo prevádzkach jednoduchým ťuknutím na iPhone. Aj keď je Samsung Pay pomerne populárny, implementácia spoločnosti Apple je lepšia. Je to tiež celkom intuitívne. Ak chcete použiť túto funkciu, priblížte iPhone k podporovanému platobnému terminálu pri pokladni a potom ukážte svoju tvár pre Face ID alebo stlačte prst, ak má váš iPhone senzor pre Touch ID. Apple Pay podporuje dokonca aj aplikácie tretích strán. Firma Apple inc. za trilión dolárov uviedla na trh aj vlastnú kreditnú kartu s názvom Apple Card, ktorá nemá žiadne skryté poplatky.

Ekosystém

Opýtajte sa používateľov iPhone, prečo je Apple lepší a jednou z odpovedí, ktoré dostanete, je ekosystém. Produktová rada spoločnosti Apple zahŕňa iPhony, iPady, Macbooky, AirPods, AirPods Pro Max, Macbook Air atď., Ktoré pri vzájomnom používaní fungujú dobre. Napríklad používatelia zariadení iPhone môžu na prenos dát zo svojich Macbookov používať AirDrop, ale keďže Android nevyrába rozsiahle počítače, Apple má jasnú výhodu. Stručne povedané, ak máte iPhone, bude fungovať bez problémov s ostatnými zariadeniami spoločnosti Apple.

Záver

Toto sú hlavné výhody systému iOS oproti systému Android. To sú dôvody, prečo si milióny ľudí verne kupujú iPhone. Tento článok nemá byť jednostranný. Android má v porovnaní so systémom iOS tiež svoje výhody, ako sú prispôsobenie, možnosti atď. Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžu robiť iba telefóny iPhone.Teraz nezabudnite, že iOS a Android sú iba operačné systémy. Viac ako 70% smartfónov má v súčasnosti systém Android, pretože rôzni výrobcovia telefónov sa rozhodujú pre operačný systém smartphone spoločnosti Google spojený s lacnejšími telefónmi, ktoré fungujú na verzii pre Android. Na druhej strane iOS nájdete iba na iPhonoch a iPadoch od Apple, ktoré iPhonom automaticky pridelia prémiovú značku.

×
your-image-description