Zapaľovače

Zapaľovače na propán-bután, ktoré sú známe aj ako plynové zapaľovače, sú zariadenia určené na bezpečné a pohodlné zapaľovanie spotrebičov a zariadení, ktoré potrebujú pre svoje fungovanie spaľovanie tohto plynu, napríklad plynové sporáky, grily, ohrievače vody, sviečky, zapaľovače na cigarety a mnoho iného.

#ShowMore#

Zapaľovače fungujú na princípe vytvárania iskry, ktorá zapáli zmes plynu a vzduchu. Väčšina moderných zapaľovačov disponuje piezoelektrickým zapaľovacím mechanizmom. Piezoelektrický kryštál, ktorá sa nachádza v zapaľovačoch a vytvára elektrickú iskru pri stlačení páčky alebo tlačidla. Iskra zápalnú zmes zapáli a vytvorí tak plameň. Zapaľovače sú zvyčajne kompaktné a ľahko prenosné, vďaka čomu majú jednoduché použitie a nezaberú vám veľa miesta vo vašom ruksaku alebo batožine. Vyrobené sú z odolných materiálov, ktoré odolávajú vysokým teplotám a vplyvu prostredia. Môžu byť napríklad vyrobené z ocele, hliníku alebo plastu.

Aj pri používaní zapaľovačov je veľmi dôležité dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia. Napríklad je potrebné udržiavať zapaľovač v bezpečnej vzdialenosti od tváre a tela, aby sa zabránilo popáleniu, tiež je veľmi dôležité chrániť zapaľovač pred vystavením priamemu slnečnému žiareniu, a vysokým teplotám a mechanickému poškodeniu. Zapaľovače je nutné pravidelne udržiavať a plniť. Ak sa vyskytnú akékoľvek závady, tak je potrebné ich opraviť alebo vymeniť zapaľovač za nový.

Aj pri používaní zapaľovačov je potrebné myslieť na bezpečnosť. Je nutné používať zapaľovače s ohľadom na ich určenie. Nepoužívajte zapaľovač na propan-bután na iné účely, ako je určený.

 

 

 

Pýtate sa, prečo nakúpiť u nás?
- Zákazníci pri obchode za posledný polrok najlepšie hodnotia:

- Rýchlosť doručenia, komunikácia, ceny a ochotu riešiť nepredvídateľné situácie
- Naša zákaznícka podpora funguje nepretržite
- Proklientský servis, ktorý rýchlo reaguje
- Široká škála produktov
- Recyklujeme 
- Nízke ceny  

Najpredávanejšie

Zapaľovač Strend Pro FLEXI, elektrický, plazmový, vetru odolný, USB, 21 cm
 
7,70 €
(6,42 € bez DPH)
Zapaľovač Strend Pro Mini horák, kamufláž, 75x45x120 mm,
2,50 €
(2,08 € bez DPH)
2 položiek celkom
Zapaľovač Strend Pro Mini horák, kamufláž, 75x45x120 mm,
2,08 € bez DPH
2,50 € / 1 ks
Kód: 218017
Zapaľovač Strend Pro FLEXI, elektrický, plazmový, vetru odolný, USB, 21 cm
6,42 € bez DPH
7,70 € / ks
Kód: 218077
your-image-description