Dávkovanie voňavých olejov na pranie Puella

Pýtate sa, ako správne dávkovať vonné parfúmované oleje na pranie Puella? V tejto časti blogu z E-Shopu TVOJFON.sk vám to celé ozrejmíme.

 

Dávkovanie vo všeobecnosti 

Nami odporúčané dávkovanie - do nádobky na aviváž nalejte 5ml koncentrátu a do práčky vložte 4kg bielizne. (5ml odpovedá množstvu plného vrchnáčika pri našej 500ml a 250ml fľaše alebo dvoch vrchnáčikov pri 50ml fľaši. Pri jednorázových vzorkách je to celý obsah sáčku 5ml

- pomer 5ml koncentrátu/4kg je odporúčane dávkovanie pri ktorom si môžete podľa vašej potreby upraviť intenzitu vône znížením či navýšením dávky pre slabší alebo silnejší prejav vône. 

Dávkovanie podľa typu balenia

 

Jednorázové vzorky:

- jednorázové vzorky s obsahom 5ml sú len na jedno použitie. Celý obsah sáčku vylejte do nádobky na aviváž a do práčky vložte 4kg bielizne a je to.

 

50ml balenie:

- 50ml balenia majú menšie vrchnáčiky oproti ostatným fľašiam. Jeden vrchnáčik na 50ml fľaši ma objem 2,5ml to znamená že je potrebné dať do nádobky na aviváž dva plné vrchnáčiky, aby ste dodržali odporúčané dávkovanie. Inými slovami jedna dávka sú 2 plné vrchnáčiky.

 

250ml a 500ml balenie:

- tieto dve veľkosti fliaš majú rovnaký objem vrchnáku a to 5ml to znamená že jeden plný vrchnák je potrebné dať do nádobky na aviváž aby ste dodržali odporúčané dávkovanie.

 

Dávkovanie pri práčke s automatickým dávkovaním pracích prostriedkov:

- pri tomto type práčky vylejte koncentrát do nádobky na aviváž a nastavte najmenšie dávkovanie 5ml na cyklus.

 

Starostlivosť o práčku a sušičku

Práčka:

Každú práčku je potrebné raz za čas poriadne prečistiť. 

Ako často? Výrobcovia pračiek uvádzajú v návode odporúčaný interval čistenia podľa typu a značky pračiek. Ak je odporúčaný interval dosiahnutý, ale aj napriek tomu výsledky prania niesu také, ako by mali byť, tak je možné práčku vyčistiť aj pred dosiahnutím intervalu.

Prečo je to tak? Závisí to od veľa faktorov (podľa počtu absolvovaných cyklov praní, tvrdosť vody, teploty vody pri praní, od typu znečistenia praného prádla, typu materiálu praného prádla, typu práčky)

Práčku je potrebné čistiť podľa návodu konkretného výrobcu Vašej práčky a podľa konkretného návodu čistiaceho produktu ktorý na to použijete.

Čo všetko je potrebné vyčistiť?
- tesnenie
- nádobku na dávkovanie
- filter
- ostatné súčasti práčky

Produkt na pranie nepatrí mimo na to určenej nádobky v práčke. Ak sa Vám produkt nedopatrením dostane mimo na to určenej nádobky v pračke, je potrebné rozliatý koncentrát utrieť mokrou handričkou. 

Sušička

Pred každým sušením:
- uistite sa, že v nádobe nieje žiadna nahromadená voda
- skontrolujte a vyčistite filter s nahromadeným prachom
- detailne čistenie sušičky absolvujte pomocou návodu od konkretného typu sušičky.

V tomto odkaze nájdete odpovede na č
asto kladené otázky v súvislosti s olejmi Puella
×