Nové meteostanice od spoločnosti Levenhuk by Discovery

Vážení zákazníci, vítajte v novej časti blogu kde vás zoznámime s novými meteostanicami od spoločnosti Discovery

Dnes by sme vám chceli predstaviť novinky zo sekcie Meteostanice od značky Discovery. Domáce meteostanicemultifunkčné zariadenia, ktoré majú  viacero senzorov, vďaka ktorým zhromažďujú údajeaktuálnom počasí a prostrední. Predpoveď počasia je veľa krát nespoľahlivá a nezodpovedá vašej polohe. Meteostanice podávajú presné informácie o počasí vo vašom okolí počas celého dňa, tlaku či vlhkosti. Vedia urobiť priemer z nameraných hodnôt napr. zrážok, rýchlosti smeru vetra a veľa iného. Meteostanice majú väčšinou obrazovku, pre zobrazenie nameraných výsledkov. Obsahujú senzory na meranie teploty, dažďa, vlhkosti, vetra, slnečného žiarenia prípadne znečistenia ovzdušia. Drahšie a prepracovanejšie meteostanice, majú možnosť pripojenia k počítaču alebo mobilu prostredníctvom bezdrôtových aplikácií. Na výber je hneď niekoľko modelov z ktorých si určite vyberie každý, či ste už náročný užívateľ alebo nie.

Meteorologická stanica Discovery Report WA30 s monitorovaním častíc obsiahnutých vo vzduchu.

Je nevyhnutným zariadením pre ľudí, ktorí žijú v meste alebo ekologicky zaťažených oblastiach. Hlavnou funkciou meteostanice je vyhľadávať hladinu jemných častíc vo vzduchu. Nejdná sa len o častice prachu, ale o menšie častice, ktoré nezostávajú na povrchu. Tieto častice poletujú okolo a s každým nádychom sa dostávajú do našich pľúc. Ak sa vo vzduchu vyskytuje málo takýchto častíc alebo vôbec žiadne, je to zdravotne nezávadné prostredie pre vaše zdravie. V prípade, že sa takéto častice nachádzajú vo veľkom množstve vo vašom okolí, spôsobuje to zdravotné ťažkosti, ako zhoršenie astmy, častá bronchitída a mnoho iných zdravotných ťažkostí.Meteostanica pôsobí minimalisticky a dizajnovo. Ovládacie tlačidlá nájdete na zadnom kryte, preto tlačidlá nemenia celkový vzhľad. Meteorologická stanica je napájaná vstavanou dobíjacou batériou. Je možné ju taktiež napájať striedavým prúdom káblom micro USB.

Meteorologická stanica Discovery Report WA40 s monitorovaním obsahu CO2 vo vzduchu.

Meteostanica  vyhodnocuje hladinu koncentrácie CO₂ v reálnom čase. Upozorní vás na prekročenie nebezpečnej hodnoty. Meteostanica taktiež zobrazuje čas, meria teplotu a vlhkosť. Všetky dostupné dáta si môžete pozrieť na vstavanej farebnej obrazovke.  Jas obrazovky si môžete prispôsobiť svojím potrebám (dostupné sú 3 úrovne). Zobrazované údaje sú veľké a dobre čitateľné aj z diaľky.
Meteorologická stanica je napájaná zo vstavanej batérie a taktiež je možné ju nabíjať pomocou pripojenia kábla micro USB. Keďže si život v meste vyžaduje uvedomelý prístup k vetraniu vášho obydlia, je toto zariadenie pre vás vhodným doplnkom. Nedostatok kyslíka a nadmerná hladina oxidu uhličitého môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie aj na váš pracovný výkon. Aby ste mali nad tým všetkým kontrolu je vhodné si zaobstarať Discovery Report WA40 s detektorom hladiny koncentrácie CO₂.

 

Meteorologická stanica Discovery Report WA60

Je profesionálna meteostanica Discovery Report WA60, ktorá nie je len klimatickým výtvorom, ale aj plnohodnotnou meteostanicou u vás doma. S meteostanicou máte prístup k veľkému množstvu nameraných hodnôt (ako sú meranie vnútornej a vonkajšej teploty, vlhkosti, zisťovanie úrovní tlaku a zrážok, smeru vetra a jeho rýchlosti. Spomínané hodnoty nie sú aktualizované z webových stránok, ale sú namerané vzdialenými senzormi, ktoré sú súčasťou sady.Vďaka zhromaždeným dátam vie meteostanica vytvoriť predpoveď počasia na niekoľko nasledujúcich dní. K dispozícii máte tiež hodiny, kalendár a budík. Základňa meteostanice disponuje veľkou farebnou obrazovkou. Všetky namerané dáta sú viditeľne zobrazené v blokoch a hlavné hodnoty sú zobrazené tučným písmom. Pre lepšie použitia v tmavých miestnostiach alebo zle osvetlených miestnostiach je obrazovka podsvietená.


Meteorologická stanica Discovery Report WA10

Je domáca meteorologická stanica Discovery Report WA10, ktorá vďaka svojej bohatej ponuke funkcií a modernému dizajnu je stvorená pre každéhobežného užívateľa. Meteostanica meria nie len teplotu a vlhkosť, ale ukazuje aj úroveň atmosférického tlaku, graf jeho kolísania a taktiež poskytuje predpoveď počasia na niekoľko nasledujúcich dní. Medzi ďalšie funkcie patrí čas, dátum a aktuálna fáza Mesiaca.Meteorologická stanica disponuje vstavanou čiernobielou obrazovkou. Namerané údaje sú ľahko čitateľné a sú zobrazené buď ako číslice, diagramy alebo ikony. Súčasťou sady je bezdrôtový vzdialený senzor so vstavanou obrazovkou. Senzor aj meteostanica sú napájané batériami.

Meteorologická stanica Discovery Report WA50

Meteostanica je vďaka tenkému rámu veľmi ľahká a elegantná. Funkčnosť je pritom rovnako dobrá ako pri analogických meteorologických zariadeniach. Stanica meria teplotu, úroveň atmosférického tlaku, zobrazuje čas, dátum a deň v týždni. Disponuje aj budíkom. Súčasťou sady je aj vzdialený termohydrometer (senzor).


Základňa obsahuje dve čiernobiele obrazovky. Horná obrazovka je väčšia a používa sa pre hodinky. Zobrazované údaje sú jasné a veľké a sú dobre viditeľné aj z diaľky. Spodná teda druhá obrazovka je menšia. V strednej časti nájdete údaje z kalendára, ľavá a pravá časť zobrazuje údaje teplomera a vlhkomera vo vnútri aj vonku. Ovládacie tlačidlá nájdete na zadnom kryte. Meteorologická stanica aj senzor sú napájané pomocou batérie.

Meteorologická stanica Discovery Report W30

S meteostanicou Discovery Report W30 budete mať vždy prehľad o teplote dnu aj vonku. Budete si teda môcť vhodne naplánovať váš výlet, prípade ako sa obliecť na prechádzku. Základňa meteostanica má čiernobielu obrazovku, na ktorej nájdete namerané hodnoty veľkými číslicami.Exteriérový senzor je súčasťou balenia. Senzor prenáša dáta prostredníctvom rádiového spojenia (bezdrôtovo.) Meteostanica aj senzor sú napájané štandardnými batériami.

 

Meteorologické stanice Discovery Report WA20

Je domáca a zároveň štýlová meteostanica Discovery Report WA20 so vzdialeným senzorom. Je vhodná ako do bytu, tak aj do domu. Senzor môžete umiestniť mimo okna pre meranie teploty a vlhkosti a základňu meteostanice môžete nainštalovať do jednej z miestností. Tá bude zhromažďovať namerané dáta zo senzora, taktiež vykonávať vlastné merania a namerané údaje sa budú zobrazovať na vstavanej farebnej obrazovke. Keďže je obrazovka vysoko kontrastná a podsvietená sú všetky údaje ľahko čitateľné. Namerané dáta sa zobrazujú v zaujímavo riešených blokoch.Uprostred obrazovky nájdete informácie o fázach Mesiaca, predpoveď počasia na niekoľko nasledujúcich dní a graf so zmenami atmosférického tlaku. Vľavo hore nájdete informácie o vonkajšej teplote a vlhkosti (tá je zaznamenaná vonkajším senzorom) a vpravo hore nájdete údaj o vnútornej teplote a vlhkosti (tá je nameraná  základňou meteostanice). Vľavo dole sa nachádzajú hodiny, vpravo dole kalendár s dátumom a dňom v týždni. Meteostanica je napájaná batériami, ale taktiež je možné ju napájať striedavým prúdom pomocou priloženého kábla s AC adaptérom. Senzor sa napája iba batériami.


Meteorologická stanica Discovery Report W20 s hodinami

Meteostanica Discovery Report W20 je kompaktné zariadenie na meranie vnútornej a vonkajšej teploty. Meteorologická stanica funguje aj ako hodiny, ktoré zobrazujú aktuálny čas. Súčasťou balenia stanice je bezdrôtový vzdialený senzor. Senzor prenáša údaje do základne stanice prostredníctvom rádiového spojenia. Vzhľad meteostanice je elegantný a štýlový.
Základňa stanice obsahuje čiernobiely displej a ovládacie tlačidlá sa nenachádzajú na prednej strane. Na veľkej časti obrazovky nájdete údaje o nameranej teplote, ktorá je meraná senzorom. Menšia plocha obrazovky je určená pre zobrazenie vnútornej teploty a času. Stanica aj senzor sú napájané batériami.

Meteorologická stanice Discovery Report W10 s hodinami

Meteorologická stanica Discovery Report W10 s hodinami je funkčným a zároveň moderným doplnkom, ktorý dokáže merať zmeny teploty u vás doma aj v exteriéry. Taktiež zobrazuje aktuálny čas a najnižšiu a najvyššiu hodnotu nameranej teploty. Súčasťou sady je vzdialený senzor. Medzi hlavné výhody stanice patrí to, že je bezdrôtová.Základňa a senzor sú napájané batériami a dáta do meteostanice sú prenášané rádiovým spojením. Základňa stanice je doplnená o vstavanú čiernobielu obrazovku. Obrazovka je rozdelená do troch blokov. Horný blok zobrazuje teplotu v exteriéry. Pod ním je umiestnený blok, ktorý zobrazuje izbovú teplotu. Hodiny nájdete úplne dole na obrazovke. Zobrazované informácie sú jasné a kontrastné.

Medzi novinkami nájdete aj rôzne druhy senzorov k meteorologickým staniciam

Senzor pre meteostanice Discovery Report W10-S

Je senzor, ktorý je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report W10 s hodinami. Senzor je napájaný batériami a s meteostanicou ho spáruje pomocou rádiového signálu. Senzor môžete umiestniť takmer kamkoľvek. Senzor meria iba teplotu (ale vo veľmi širokom rozsahu.)Extrémne horúco a trvalý chlad nie sú problémom: tento senzor funguje efektívne aj pri extrémnych teplotách. Senzor nemá vstavanú obrazovku, jeho hodnoty sa zobrazujú na obrazovke meteorologickej stanice. Na prednom kryte sa nachádza LED indikátor a na zadnom kryte otvor pre montáž na stenu.

Senzor pre meteostanice Discovery Report WA50-S

Externý senzor, ktorý je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report WA50. Meria teplotu a vlhkosť. S meteostanicou sa spája pomocou rádiového signálu.


Namerané hodnoty môžete vidieť na obrazovke základne meteostanice. Senzor nedisponuje vlastnou obrazovkou. Senzor môžete umiestniť v interiéri alebo exteriéri. Je napájaný batériami.

Senzor pre meteostanice Discovery Report W20-S

Externý senzor Discovery Report W20-S je stanovený na meranie teploty v interiéri alebo exteriéri. Informácie do základne meteostanice prenáša bezdrôtovo prostredníctvom rádiového signálu. Je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report W20 s hodinami. Je napájaný štandardnými batériami.
Senzor meria teplotu vo veľmi širokom rozsahu, preto  je vhodný pre oblasti s extrémne chladným a extrémne horúcim počasím. Na prednom kryte je LED indikátor a na zadnom kryte nájdete otvor pre umiestnenie na stenu.

Senzor pre meteostanice Discovery Report WA10-S

Externý senzor Discovery Report WA10-S meria teplotu a vlhkosť. Je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report WA10. Senzor môžete umiestniť v interiéri alebo exteriéri. Disponuje stojanom a taktiež ho môžete namontovať na stenu.Senzor má vstavanú čiernobielu obrazovku, preto namerané hodnoty môžete hneď vidieť: hrubo zvýraznené číslice o počasí, stavový riadok pripojenia a indikátor nabitia batérie. Senzor je napájaný batériami.


Senzor pre meteostanice Discovery Report W30-S

Externý senzor Discovery Report W30-S meria teplotu vo veľmi širokom rozsahu. Správne funguje pri veľmi nízkych aj extrémne vysokých teplotách. Je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report W30. Dáta do základne meteorologickej stanice sa prenášajú pomocou rádiového signálu.Senzor môžete zavesiť na stenu alebo na sklapací stojan. Je napájaný štandardnými batériami. Na prednom paneli sa nachádza LED indikátor a vzadu prepínač kanálov.

Senzor pre meteostanice Discovery Report WA20-S

Vzdialený senzor Discovery Report W20-S je kompatibilný s meteorologickou stanicou Discovery Report WA20. S meteostanicou sa spája pomocou rádiového signálu, preto môže  byť umiestnený vo väčšej vzdialenosti od základne meteostanice. Je napájaný z batérie. Senzor meria teplotu vzduchu a úroveň vlhkosti.


Nedisponuje vlastnou obrazovkou. Na prednom paneli nájdete LED indikátor. Prepínač kanálov sa nachádza pod krytom priestoru pre batérie. Senzor môžete umiestniť na stenu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

×
your-image-description