Nákupom produktov Apple Product (RED) – červená zachraňujete životy

Vítame Vás v novej časti blogu od eshopu TVOJFON.sk, kde sa dozviete zaujímavé informácie o spoločensky prospešných aktivtách od spoločnosti Apple a organizácie (RED). 

Spoločnosť Apple svojimi aktivitami dlhodobo pomáha, kde je potrebné. V spolupráci s organizáciou (RED) sa spoločnosť Apple rozhodla, že pri predaji produktov červenej farby (RED) celý zisk odovzdá neziskovej organizácií RED. V priebehu 14 rokov spolupráce s touto organizáciou Apple prispel už takmer 250 miliónov dolárov na financovanie programov proti liečbe ochorení HIV a AIDS. Tento rok 2021 sa spoločnosť Apple rozhodla, že v spolupráci s organizáciou RED presmeruje 100 % výnosov z predaja modelov (PRODUKT) RED do Globálneho fondu boja proti pandémii COVID ‑ 19.

Tieto financie budú použité na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti v najviac ohrozených oblastiach. Ide o nákup liekov, zabezpečenie zdravotných pomôcok a omnoho viac podporných aktivít v rámci podpory zdravotníctva a liečby.  Takisto sa pomôžu zachovať aj exitujúce programy, ktoré zachraňujú ohrozených ľudí v subsaharskej Afrike. HIV/AIDS patrí medzi najzávažnejšie problémy verejného zdravia a taktiež medzi najčastejšiu príčinu úmrtí v Afrike. Hoci je Afrika domovom až 14,5% obyvateľov Zeme, odhaduje sa, že na tomto kontinente žije až 67% všetkých nakazených z celého sveta. V Afrike sa v roku 2009 úmrtnosť na AIDS pohybovala až na úrovni 72%. 

Väčšina nakazených chorobami HIV/AIDS je z Afriky. Dáta z SME.sk

 

O organizácií (RED)

(RED) spolupracuje s najväčšími svetovými značkami, ako sú Apple, Bank of America, Amazon, Louis Vuitton a mnoho iných v boji proti zdravotným hrozbám.

 

Organizácia (RED) patrí medzi divíziu kampane The ONE Campaign, ide o medzinárodnú kampaň zameranú na boj proti extrémnej chudobe a chorobám, ktorým je možné predchádzať aktivitami do roku 2030, aby malo čo najviac ľudí aj z týchto odľahlých oblastí možnosť žiť dôstojný život s príležitosťami. ONE verí, že boj proti chudobe nie je len o charite, ale o spravodlivosti a rovnosti 

Divíziu (RED) založili Bono (spevák kapely U2) a Bobby Shriver (novinár)  v roku 2006, aby urobili zo spoločnosti aktívnu organizáciu v boji proti pandémií AIDS. Dnes táto organizácia bojuje aj proti naliehavej hrozbe COVID a jej devastačnému vplyvu na najzraniteľnejšie komunity, čím odpovedá na skutočnosť globálnej zodpovednosti a spolupráce.

(RED) spolupracuje s najväčšími svetovými značkami pri vytváraní (RED) produktov, z ktorých zisky idú na pomoc. Tieto peniaze sa zbierajú pre GLOBAL FUND, jedného z najväčších svetových poskytovateľov financií pre globálne zdravie. Každá akcia, ktorú vykonáte pri označení produktov alebo služieb (RED), pomáha zachraňovať životy.

 

Peniaze vyzbierané partnermi a kampaňami (RED) putujú priamo na posilnenie zdravotníckych systémov a podporu programov na záchranu života v komunitách, kde pandémia zasiahla najviac. Viac informácií sa dozviete priamo na webe organizácie RED.org

 

VYBRAŤ Z PONUKY PRODUKTOV (RED) SI MÔŽETE TU

 

 

 
×

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie