Rozdiel medzi SK a EÚ distribúciou

Často nám pribúdajú dotazy, čo vlastne definuje EÚ distribúcia pri mobilných telefónoch. V tomto článku sme pre Vás zhrnuli, čo vlastne táto distribúcia znamená a aké sú rozdiely medzi SK a EÚ distribúciou.

V našom eshope sú v ponuke len nové originálne zariadenia s plnou funkčnosťou a zárukou v originálnom balení. Proste všetko, čo očakávate od nového zariadenia. Avšak môžete natrafiť na označenia ako distribúcia a SK distribúcia.

Každý telefón na eshope:
- má SK jazyk a menu
- Odblokovaný pre všetkých operátorov
- Nové
- Orignálne zabalené
- So záručnou lehotou 24 mesiacov

Aký je rozdiel v EU a SK distribucií?

V prvom rade si definujme, čo znamená "oficiálna distribúcia" pri novom zariadení. Oficiálna distribúcia značí, že produkt bol vyrobený priamo od oficiálneho výrobcu s všetkými deklarovanými záležitosťami podľa legislatívy. Všetky predávané produkty na našom eshope sú od oficiálneho výrobcu s verejne znánymi parametrami. Do softweru mobilného telefónu sú cez výrobcu pridané aj jazyky pre používateľa podľa regiónu, kde sa bude predávať. V balení telefónu je aj uživateľský manuál v anglickom jazyku, ktorý môže byť doplnený jazykovou variáciou pre konkrétny štát alebo región. Tieto zariadenia v balení s manuálom a deklarovaným príslušenstvom putujú ku distribútorom pre jednotlivé krajiny.

Medzi hlavné regióny distribúcie zariadení patrí:
- US (Americký)
- (Európsky)
- ASIA (Ázijský)
- UK ( Veľka Británia)

Čo znamená SK distribúcia?

Pri tejto distribúcií značí, že mobilný telefón je primárne určený pre slovenský trh. Pochádza od Slovenského distribútora, kde sú to poväčšine mobilný operátori. Menšou výhodu je, že pri tejto distribúcií dostanene aj slovenský manuál ku baleniu. Oproti tomu sú tu aj nevýhody. Aktualizácia operačného systému SK distribúcie je oneskorená oproti EÚ distribúcií v časovom horizonte 6-12 mesiacov. Taktiež ak ide o nedávne predstavené modely, dostanú sa na SK distribúciu s omeškaním oproti EÚ distribúcií alebo sa ani nepredávajú.

Výhody SK distribúcie:
- Tlačený manuál v SK jazyku
- Určený len pre slovenský trh
- Slovenský distribútor
- Odblokovaný pre všetkých operátorov na SK.

Čo znamená EÚ distribúcia?

Označenie EÚ distribúcie značí, že mobilný telefón bol určený primárne pre krajiny EÚ (platí pre všetky členské štáty). Ide o presne taký istý mobilný telefón ako je deklarovaný inde s rozdielom, že v ňom nájdete najväčší počet jazykov (Áno aj SK jazyk), keďže v regióne EÚ sa hovorí mnohými jazykmi.

Operačné systémy v týchto zariadeniach, preto majú v ponuke menu integrované všetky jazyky, ktoré daný trh potrebuje, samozrejme aj slovenčinu. Výber potrebného jazyka pre používanie si viete jednoducho nastaviť v menu mobilného telefónu alebo pri prvom zapnutí systému.

Ak nájdete v našej ponuke telefón s označením EÚ distribúcia, telefón bol tak určený pre krajiny z tohto regióny a je plne funkčný aj pre Slovensko. To platí aj pri záruke, ktorá je rovnaká v lehote 24 mesiacov. V prípade reklamácie nám v záručnej lehote tovar posielate nám do eshopu - viac informácií TU.

Nejaký hlbší rozdiel v distribúcií pre EÚ vs SK nenájdete. Nezáleží, pre ktorú krajinu bol mobilný telefón pôvodone zabalený. Pre obidva distribúcie sú mobilné zariadenia úplne rovnako balené v originálnom balení s plombou, rovnakými parametrami a 24 mesačnou zárukou. Veľkou výhodou distribúcie pre EÚ trh je upgrade systému skôr o 6-12 mesiacov skôr, ako pri SK distribúcií.

Výhody EU distribúcie:
- Množstvo výberu jazykov vrátane SK
- Aktualizácia softvéru skôr o 6-12 mesiacov
- Viac dostupných zariadení
- Odblokované pre všetkých operátorov na SK aj v rámci EÚ

×
your-image-description