Inteligentné hodinky Apple Watch 6 - Aké v skutočnosti sú?

Vítame Vás v novom blogu od eshopu TVOJFON.sk. Dnes si rozoberieme dopodrobna najnovší model inteligentných hodiniek Apple Watch 6 generácie, máte sa načo tešiť. 

Dizajn hodiniek

 • Povrchová úprava: hliník (päť farieb), nehrdzavejúca oceľ (tri farby), titán (dve farby)
 • Špeciálne modely: Nike +, Hermès
 • Možnosti šírky hodiniek: 40 a 44 mm
 • Miery: 10,7 mm hrubé
 • Vodeodolné do 5 ATM
 • Nové štýly náramkov

 

Model Series 6 ponúkaju rovnaké možnosti veľkosti priemeru hodinike, čiže 44 mm a 40 mm  - sú značne väčšie ako Series 3; avšak veľkostne rovnaké, ako modely Series 4 a Series 5 - spolu so známou kombináciou digitálnej korunky, kde sú umiestnené aplikácie a dotykového displeja, ktorá všetko ovláda. Watch Series 6 vynechali spôsob stlačenia Force Touch, ktorý sa nachádza vo Watch 5, je nahradený dlhším stlačením. V niektorých prípadoch sa týmto zjednodušuje používanie. Týmito dlhšími stlačeniami môžete prepínať medzi rôznymi aplikáciami. Pri vymazávaní notfikácií si však budete musieť zvyknúť na mierne odlišné ovládanie, čo však nie je veľký problém. Okrem vylepšení v technológiách obrazovky si môžete vychutnať aj niekoľko nových farieb a materiálov: pre hliníkové hodinky Apple Watch ich teraz môžete dostať v modrej alebo červenej farbe, rovnako, ako predchádzajúce modely sú dostupné v  striebornej, čiernej a ružovom zlate. Pre nehrdzavejúcu oceľ sú dostupné možnosti farebných variácií zlatá a grafitová. Pre titánové prevedenie sú dve farebné prevedenie, a to Space Black a strieborná.  

Pre fanúšikov športu a značky Nike je k dispozícii tiež celá škála Nike verzií, zatiaľ čo módni nadšenci sa môžu rozhodnúť pre množstvo dizajnových modelov od prémiovej značky Hermès. Ak sa vám páčil vzhľad Watch Series 5, bude sa vám páčiť aj vzhľad Watch Series 6. Model z nehrdzavejúcej ocele a grafitu je múdra voľba. Lesk z nehrdzavejúcej ocele pekne zachytáva svetlo, je to určite prémiovejšie prevedenie hodiniek ako bežná alternatíva z čierneho hliníka - aj keď sú drahšie. Za zmienku tiež stojí, že ak sa rozhodnete pre hliníkový model a ste dosť aktívny, obrazovka pravdepodobne zachytí po čase používania malé škrabance. Modely z nehrdzavejúcej ocele a titánu sú dodávané s oveľa tvrdším zafírovým sklom.

Displej

LTPO OLED Retina je prémiový displej s veľkým a jasným farebným rozsahom. Displej je oveľa jasnejší, aj keď sú pozorovacie podmienky horšie (v porovnaní so sériou 5). Obrazovka Watch Series 6 je v rovnakom rozsahu a rozlíšení OLED, ako jej predchodca Watch Series 5. Disponuje dvoma základnými stavmi, zapnutá a vypnutá. Aj, keď ste mimo obrazovku, úplne sa samostatne nestmieva, čo je vychýtávka, ak sa naňu rýchlo pozriete. Spoločnosť Apple zvýšila jas obrazovky na 500 nitov, a to z 200 nitov, čo jednoznačne spríjemňuje a uľahčuje pozeranie na obrazovku. Ak je obrazovka vypnutá, môže sa zdať, že je stále zapnutá - jediným výstražným znakom je, že veľa ciferníkov z možností voľby mení svoje farby, keď je slabá batéria čo môže pôsobiť niekedy mierne rušivo. Veľmi sa nám páči, že operačný systém WatchOS 7 teraz umožňuje komunikovať s komplikáciami, keď sa obrazovka S6 považuje za „vypnutú“ - čo by malo zachrániť dvojité stlačenie na obrazovku, ktoré bolo možné pozorovať aj v staršom operačnom systéme WatchOS 6.Výdrž batérie a vylepšené nabíjanie

 • Výdrž batérie 18 hodín
 • Rýchle nabíjanie 1,5 hodiny
 • Batéria v hodinkách S6 je o niečo väčšia, ako batéria S5 a poskytuje viac času chodu.

 

Ak si však potrebujete sledovať spánok, potom budeme musieť aj zmeniť aj taktiku nabíjania. Batéria počas sledovania spánku spotrebuje 20 percent batérie. Počas spánku hodinky prechádzajú do režimu spánku, takže vás neustále zapnutý displej neprebudí, ale monitor kyslíka v krvi a monitor srdcovej frekvencie stále pravidelne pracujú a kontrolujú vaše životné funkcie. Pri bežnom, ale aj náročnejšom používaní počas dňa batéria spoľahlivo vydrží a nesklame vás. Hodinky Series 6 sa dostanú na plné nabitie za 1,5 hodiny. To je veľký nárast v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi, ktorým to trvalo rádovo dlhšie.Nové senzory pre vaše zdravie

 • Monitorovanie kyslíka v krvi
 • Elektrický snímač srdcového tepu
 • Vždy zapnutý výškomer a kompas

 

Pre rok 2020 bude výškomer jedna z najzaujímavejších senzorov, ktorý vám napovie, ako ste vysoko - či už sedíte za pracovným stolom alebo leziete na blízky kopec alebo hory. Nastavenie a presnosť výškomera je trocha diskutabilná, namiesto vlastnej aplikácie výškomer sa budete musieť pre tento senzor mierne pohrať s nastaveniami hodiniek. Nájdete to ako doplnok v niektorých Apple aplikáciách pre hodinky ako Watch Faces, X Large a Modular Compass. Pri Workout aktivitách si budete musieť nastaviť meranie výšky v nastaveniach.  Sledovať aplikáciu> Cvičenie> Zobrazenie tréningu> Beh vonku> zachytiť metriku> potom pridať Aktuálnu nadmorskú výšku). Údaje o nadmorskej výške sa napríklad nenachádzajú v aplikácii Fitness v jednotlivých tréningoch a nemôžeme zistiť, či údaje o nadmorských výškach uvedené na konci tréningu vychádzajú z nového senzora výškomeru alebo z výšky GPS údajov.

Prečo to takto spomíname? V závislosti od Vašej činnosti, ktorú robíte, môžu byť ďalšie informácie považované za skutočne užitočné a merateľne pri jednotlivých aktivitách. Cyklisti a turisti budú bezpochyby chcieť použiť tieto údaje na to, aby videli, ako sa im darí na turistike v horách. Pri 5 km behu by ste merania výškomera nebrali, ako veľmi dôležité, avšak pri viac ako 50 km behu je to už užitočná informácia. Ak máte údaje o nadmorskej výške, môžete získať oveľa presnejšiu verziu aktivity, ktorú ste skutočne vykonali. 

Ďalším novým senzorom je monitor kyslíka v krvi, ktorý dokáže určiť vašu hladinu SpO2. Monitorovanie kyslíka v krvi vám podľa názvu napovie, koľko kyslíka máte v krvi. Zdravý človek je bežne medzi 90 - 100 percentami, čo uvádzajú v rámci Apple Watch S6.  Pretože výškomer a monitor kyslíka v krvi sú stále zapnutým senzorom, sú to dva kľúčové senzory, ktoré Series 6 ponúka cez Watch SE, mysleli sme si, že bude existovať širšie overenie ich prítomnosti.

 

Technické špecifikácie série 6

Výkonný procesor S6

Bezdrôtový čip W3

Procesor hodiniek S6 bol vylepšený, takže sa v porovnaní s modelom S5 cíti je citeľne rýchlejší, K dispozícii je tiež vylepšení Wi-Fi modul vďaka pridaniu podpory pásma 5 GHz. Hodinky Series 6 dostávajú na trh aj čip U1 spoločnosti Apple s telefónom iPhone 11 Pro. Potenciál je veľký - umožňuje vám napríklad otvárať svoje hodinky pomocou aplikácie a rôzne iné vychytávky.

 

Softvér WatchOS 7

S6 a predchádzajúce modely Apple Watch dostanú veľa nových funkcií - vrátane Family Setup, nových ciferníkov a aplikácie Memoji, aby ste mohli ostatným posielať svoje nálepky alebo Animoji. Operačný systém je výkonnejší a rýchlejší pre používanie oproti prechádzajúcemu WatchOS 6.

 

Verdikt

Séria 6 je o zdokonalení zážitku z Apple Watch. A je to samo o sebe veľmi nádherné vylepšenie, ktoré prináša predovšetkým viac batérie a lepšiu obrazovku pre každodenný zážitok, a preto je o krok vyššie, ako jeho predchodca Watch5. Ale skutočne sa dostávame do bodu, keď sú generačné aktualizácie pre modely hodiniek menej zreteľne, ako to je napríklad pri mobilných telefónoch iPhone, že súčasní používatelia Series 5, by si laicky nevšimli veľký rozdiel oproti Series 6 - napriek tomu, že je k dispozícií nový výškomer a monitorovanie kyslíka v krvi. Sme si istí, že nové senzory sa časom budú skutočne využívať a, že sa nakoniec osvedčí, ale v súčasnosti ešte budú musieť na využiteľnosti popracovať aj aplikácie tretích strán.  Apple pridala ďalšie zlepšené funkcie, ako je vyššia vodotesnosť až 5 ATM, presnejšie GPS alebo väčšia a jasnejšia obrazovka. Je to tak, že tentoraz hodinky ponúkajú mnoho funkcií, ktoré budete chcieť, spolu s mnohými, o ktorých si neuvedomujete, že by ste ich chceli a navyše veľa, ktoré jednoducho nikdy nepoužívate. Koniec koncov každý jednotlivec si nájde aplikácie presne pre seba.

×