Recenzia a návod pre nové slúchadlá OnePlus Buds Z2

Vítame Vás v najnovšom blogu od shopu TVOJFON.sk, kde si rozobiereme najnovšie True Wirelles slúchadlá od OnePlus s názvom Buds Z2. V tomto blogu sa dozviete všetky potrebné informácie a taktiež návod pre obsluhu.

 

Najnovšie slúchadlá od spoločnosti OnePlus prinášajú "veľa muziky za málo peňazí". Slúchadlá sú v ponuke pod cenovou hranicou 100 eur. Vďaka vysokej odolnosti voči vode a prachu v spolupráci s výkonným aktívnym potlačením vonkajšieho hluku sú tieto slúchadlá skvelým spoločníkom na cesty. Najlepšie fungujú samozrejme s mobilnými telefónmi OnePlus. Ak vlastníte inú značku mobilného telefónu tak budete okrátený o niektoré funkcie.

Pre koho sú určené slúchadlá OnePlus Buds Z?


- Tí, čo často cestujú za prácou, keďže skvelo potláčajú okolitý hluk.
- Študenti ocenia Buds Z2 pre jeho prenosný a štýlový dizajn za výhodnú cenu.

- Majitelia mobilných telefónov OnePlus získajú plný potenciál slúchadiel OnePlus Buds Z2 s podporou Dolby Atmos, rýchleho párovania a nízkej latencie.

OnePlus Buds Z2 

Slúchadlá si zachovávajú odolnosť voči vode a prachu podľa certifikácie IP55, kde budú tieto slúchadla výborným spoločníkom na fitness alebo cesty. Dokonca aj nabíjacie puzdro zvládne postriekanie vodou.

OnePlus výrazne zlepšilo dotykové ovládanie na slúchadlách oproti predošlým modelom. Môžete si, teda plne prispôsobiť, ako každý počet klepnutí na slúchadlách ovláda prehrávanie hudby alebo hlasového asistenta. Okrem toho stlačením a podržaním ktoréhokoľvek slúchadla na jednu sekund sa teraz prepína medzi režimami potlačenia hluku a transparentným režimom. Prítomná je aj automatická detekcia uší, takže slúchadla po vybratí z uší automaticky pozastavia počúvanú skladbu. Môžete si navoliť aj mono počúvanie, kde môžete poslúchať všetko zvuk cez jediné slúchadlo.

 

Čo ak nevlastním mobil značky OnePlus ?

Aj, keď slúchadlá OnePlus Buds Z2 môžete používať s telefónmi, ktoré nie sú OnePlus, tak máte obmedzené niektoré funkcie. Stereo zvuk Dolby Atmos 2 môžete počúvať len na telefónoch radu OnePlus 7, 8 alebo 9. Taktiež aj herný režim s nízkou latenciou len 94ms je funkčný len na vybraných zariadeniach OnePlus. Zatiaľ, čo používatelia OnePlus získajú okamžité spárovanie so svojím zariadením, tak používatelia Android majú rýchle párovanie Google. Používatelia iPhone musia slúchadlá párovať manuálne pomocou nastavenia v Bluetooth.

OnePlus Buds Z2

 

Ako funguje aktívne potlačenie hluku v slúchadlach OnePlus Buds Z2?

Za nízku cenu vám tieto slúchadlá poskytnú naozaj výborne potlačenie aktívneho zníženia hluku. Ak si vyberiete správne silikónové náušniky na slúchadlá, vedia Vám poskynuť zníženie hluku až o 30 dB. Pri zapnutom ANC na maximum sa znižuje potlačenie okolitého hluku až o 20dB, v praxi ide o zvuky dunenia leteckého motora a iné hlasné zvuky. Ak si zvolíte kombinovaný efekt pasívnej izolácie s ANC, to v praxi bude znamenať, že technológia ANC zníži okolitý hluk asi o polovicu (400 – 650 Hz) až o jednu osminu (2,5 – 3,5 kHz).

 OnePlus Buds Z2

Ako znejú OnePlus Buds Z?

Výsledná kvalita zvuku na slúchadlách OnePlus Buds Z je ovplyvnená nízkou cenou. Tieto slúchadlá majú frekvečnú odozvu ako v iných modelov tejto cenovej relácie. Basy sú výrazne zosilnené a výšky s málo relatívne tichou reprodukciou stredného pásma. Menším nedostatok je absencia vlastného ekvalizéra, čím tieto slúchadlá hrajú podľa ich výroby. Avšak mnoho aplikácií na prehrávanie má v sebe ekvalizér, čím si to viete do nejakej úrovne nastaviť sami. Vo výsledkú však hrajú lepšie ako iné modely v rovnakej cenovej relácií. Môžete si naplno vychutnať obľúbené sklaby v prémiovej kvalite.

OnePlus Buds Z2 

OnePlus Buds Z2 majú
▪️ 6 mikrofónov▪️ Režim ANC ▪️ Celková výdrž batérie 38 hodín ▪️ 11 mm dynamický menič ▪️ Približne 7 hodín prehrávania ▪️ Certifikácia IPX5 proti vode a potu ▪️ Bluetooth 5.0 s aptX ▪️ AAC a SBC ▪️ Kodeky ▪️ A oveľa viac ▪️
Naučte sa ich používať s týmto novým manuálom OnePlus Buds Z2

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Všetko, čo potrebujete vedieť!

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako spárovať / pripojiť?

Na telefóny so systémom iOS a OS Android
Krok 1: Otvorte kryt nabíjacieho puzdra. Potom sa slúchadlá automaticky zapnú. 
Krok 2: Stlačte a 2 sekundy podržte multifunkčné dotykové tlačidlo na zadnej strane nabíjacieho puzdra. Keď sa v puzdre rozsvieti biele svetlo, slúchadlá budú pripravené na spárovanie s akýmkoľvek zariadením.
Krok 3: Prejdite do nastavení Bluetooth zariadenia. 
Krok 4: Vyberte „OnePlus Buds Z2“. Ak je potrebné heslo, zadajte „0000“. 
Krok 5: Potom sa svetlo vypne a spárovanie sa vykoná.

 

Do PC (Windows)
Krok 1: Zapnite Bluetooth v systéme Windows.
Krok 2: Prejdite do nastavení. 
Krok 3: Prejdite na „Bluetooth a ďalšie zariadenia“. 
Krok 4: Kliknite na „Pridať zariadenie“.
Krok 5: Kliknite na Bluetooth.
Krok 5: Otvorte kryt nabíjacieho puzdra. Potom sa slúchadlá automaticky zapnú.
Krok 6: Stlačte a 2 sekundy podržte multifunkčné dotykové tlačidlo na zadnej strane nabíjacieho puzdra. Keď sa v puzdre rozsvieti biele svetlo, slúchadlá budú pripravené na spárovanie s akýmkoľvek zariadením.
Krok 7: Vyberte „OnePlus Buds Z2“. Ak je potrebné heslo, zadajte „0000“.
Krok 8: Potom sa svetlo vypne a spárovanie sa vykoná.

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako nosiť? 

Krok 1:
Vyberte obe slúchadlá z nabíjacieho puzdra.
 
Krok 2: Identifikujte ľavé a pravé slúchadlá.
Krok 3: Vyberte si koncovky do uší, ktoré najlepšie vyhovujú vašim ušiam.
Krok 4: Vložte slúchadlá do vnútorného kanála uší. 
Krok 5: Otočte, aby ste dosiahli, čo najlepšie pohodlie a najlepšie sadli a uistite sa, že mikrofón smeruje k ústam.

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako zapnúť a vypnúť? 

Zapnutie: Otvorte kryt nabíjacieho puzdra. Potom sa slúchadlá automaticky zapnú. 
Vypnutie: Vložte slúchadlá do nabíjacieho puzdra a zatvorte jeho veko. Potom sa slúchadlá automaticky vypnú.

 

Ako ovládať? / Ako obsluhovať? - Inštrukcie 

Prehrajte nasledujúcu skladbu:
Jedenkrát stlačte multifunkčné dotykové tlačidlo na pravom slúchadle.
Prijatie prichádzajúceho hovoru: Dvakrát stlačte multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel.
Ukončenie aktuálneho hovoru: Dvakrát stlačte multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel.
Odmietnutie prichádzajúceho hovoru: Stlačte a približne 5 sekúnd podržte multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel.
Návrat k naposledy pripojenému zariadeniu: Stlačte a približne 3 sekundy podržte multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel.
Zapnutie/vypnutie hlasového asistenta: Dvakrát stlačte multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel (toto sa musí nastaviť v závislosti od telefónu).

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako aktivovať režim ANC?
Ak chcete aktivovať alebo deaktivovať režim ANC v OnePlus Buds Z2, stačí stlačiť a podržať multifunkčné dotykové tlačidlo na ktoromkoľvek zo slúchadiel.

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako aktivovať Mono režim?
Ak chcete aktivovať alebo deaktivovať mono režim v OnePlus Buds Z2, všetko, čo musíte urobiť, je spárovať slúchadlá so zariadením a vybrať jedno zo slúchadiel z nabíjacieho puzdra. Začne to fungovať samo.

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako nabíjať
 

Slúchadlá
Ak chcete slúchadlá nabiť, stačí ich vložiť do nabíjacieho puzdra a zavrieť veko. Slúchadlá sa začnú automaticky nabíjať.  

Nabíjacie puzdro 
Ak chcete nabíjacie puzdro nabiť, stačí puzdro pripojiť k nabíjačke USB alebo nabíjaciemu portu pomocou priloženého kábla USB-A až C. Automaticky sa začne nabíjať.

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako resetovať?

Krok 1: Odpojte slúchadlá z akéhokoľvek pripojeného zariadenia. 
Krok 2: Vložte slúchadlá do nabíjacieho puzdra a nechajte kryt otvorený.
Krok 3: Stlačte a 10 sekúnd podržte multifunkčné dotykové tlačidlo na zadnej strane nabíjacieho puzdra. Keď sa v puzdre rozsvieti červené svetlo a začne blikať, tlačidlo uvoľnite.
Krok 4: Potom sa vykoná resetovanie.

 

OnePlus Buds Z2 Manuál | Stav svetla LED

Nabíjacie puzdro
Svieti biele svetlo: Slúchadlá sú pripravené na spárovanie s akýmkoľvek zariadením.
Červené svetlo so slúchadlami vo vnútri: Slúchadlá majú viac ako 20 % batérie.
Zelené svetlo so slúchadlami vo vnútri: Slúchadlá majú menej ako 20 % batérie.
Počas nabíjania svieti červené svetlo: Puzdro sa nabíja.
Počas nabíjania svieti zelené svetlo: Puzdro je úplne nabité.
Červené svetlo bliká: Slúchadlá sa resetujú.

 

Sprievodca aplikáciou OnePlus Buds Z2

Na zobrazenie informácií, aktualizáciu alebo úpravu akcií v OnePlus Buds Z2 je k dispozícii špeciálne vytvorená aplikácia s názvom HeyMelody, ktorá je dostupná pre zariadenia so systémom iOS a Android. Po pripojení k príslušným slúchadlám sa na domovskej obrazovke zobrazia všeobecné informácie, ako je batéria slúchadiel a nabíjacie puzdro, ako aj tri špecifické možnosti:

Prvá možnosť: Tu budete môcť pomocou niekoľkých kliknutí aktualizovať firmvér slúchadiel tak, aby vždy fungovali čo najlepšie. Rovnako tak sa zobrazí aktuálna verzia firmvéru a upozorní vás v prípade aktualizácií.

Druhá možnosť: Tu sa zobrazia dostupné ovládacie prvky, ktoré sú súčasťou slúchadiel. Podobne ich bude možné upravovať, pridávať alebo odstraňovať v závislosti od vkusu, alebo potrieb používateľa.

Tretia možnosť: V tejto poslednej časti aplikácie budú informácie o najlepšom umiestnení štupľov do zvukovodov; všetko pre dosiahnutie čo najlepšieho zvuku.

  

OnePlus Buds Z2 Manuál | Ako aktualizovať firmvér?
 

Krok 1: Otvorte aplikáciu HeyMelody a povoľte povolenia.
Krok 2: Zapnite Bluetooth na mobilnom zariadení 
Krok 3: Otvorte nabíjacie puzdro a vložte do neho slúchadlá. Uistite sa, že slúchadlá sú umiestnené do 15 cm od zariadenia. 
Krok 4: Na zariadení klepnite na tlačidlo „Skenovať“ a naskenujte zariadenia v okolí. 
Krok 5: Po dokončení skenovania sa zobrazí „OnePlus Buds Z2“. Ak nemôžete nájsť OPPO Enco Free 2i v zozname, vložte obe slúchadlá do puzdra a stlačením a podržaním multifunkčného tlačidla na slúchadlách na 2 sekundy vstúpte do režimu párovania. 
Krok 6: Klepnite na „OnePlus Buds Z2“.
Krok 7: Klepnutím na „Aktualizácia firmvéru“ skontrolujte dostupné aktualizácie.
Krok 8: Ak existujú aktualizácie, klepnite na ne a počkajte, kým vám aplikácia povie.

OPPO-Enco-x-Manual-7

Niektoré bežné problémy so slúchadlami a ich odstraňovanie

Ľavá / Pravá / Jedna strana slúchadiel prestala fungovať

Ak k tomu dôjde, môže to byť spôsobené vybitím batérie alebo nesprávnym pripojením k zariadeniu. Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte takto:

  1. Skúste nabiť slúchadlo, ktoré nefunguje, alebo oboje, a vložte ich do nabíjacieho puzdra.
  2. Skúste obnoviť výrobné nastavenia slúchadiel.
  3. Skontrolujte, či slúchadlá fungujú v normálnom pracovnom rozsahu

Ak to nefunguje, slúchadlo je pravdepodobne chybné a môžem požiadať o vrátenie peňazí alebo ich výmenu.

Ľavá / Pravá / Jedna strana slúchadiel má nízku hlasitosť

Ak k tomu dôjde, môže to byť spôsobené znečistením slúchadiel alebo nastavením nízkej hlasitosti. Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte takto: 

  1. Skúste vyčistiť nástavec pomocou vatového tampónu alebo opatrne vyčistite sieťku špendlíkom
  2. Skúste obnoviť výrobné nastavenia slúchadiel.

 

Mikrofón nefunguje

Ak k tomu dôjde, môže to byť spôsobené tým, že je mikrofón stlmený alebo sú nesprávne umiestnené slúchadlá. Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte takto: Ak je mikrofón stlmený, skontrolujte hlasitosť mikrofónu zariadenia. Ak to nefunguje, znamená to, že v slúchadle môže byť chyba, skúste ich vymeniť alebo vám vrátime peniaze.

 

Slúchadlá OnePlus Buds Z2 sa nepripájajú k Windowsu/laptopu/PC

Ak sú slúchadlá slúchadlá, ktoré sa nepripájajú, môže to byť spôsobené tým, že Bluetooth na počítači má problém s párovaním. Ak chcete tento problém vyriešiť, postupujte takto:

  1. Skúste vypnúť Bluetooth zo zariadení v okolí >>> potom aktivujte režim párovania slúchadiel, spárujte a pripojte slúchadlá v časti Nastavenia >>> Bluetooth a ďalšie zariadenia >>> Pridať nové zariadenie >>>> zvoľte Bluetooth,
  2. Skúste odinštalovať a znova nainštalovať ovládač Bluetooth alebo aktualizovať ovládač Bluetooth. Všetko je možné vykonať v Spravovať >>> Správca zariadení, resetovať slúchadlá (ak sú k dispozícii) a potom zopakovať krok. 
  1. Skúste resetovať slúchadlá.

Často kladené otázky

 

Sú OnePlus Buds Z2 vodotesné?
OnePlus Buds Z2 majú certifikáciu IPX5, čo znamená, že sú prachotesné a chránené proti vode striekajúcej z trysky.

Má OnePlus Buds Z2 mikrofón? 
Áno, OnePlus Buds Z2 majú integrované mikrofóny.

Majú OnePlus Buds Z2 nízku latenciu/herný režim?
Nie, OnePlus Buds Z2 nemajú režim nízkej latencie/hernia.

Ako zistiť, kedy sú OnePlus Buds Z2 plne nabité? 
Slúchadlá sa nabíjajú približne 1,5 hodiny, takže po tomto čase by mali byť úplne nabité.

Môžu sa OnePlus Buds Z2 pripojiť k počítaču a notebooku?
Áno, OnePlus Buds Z2 je možné pripojiť k počítačom, notebookom a tabletom.

 

 

 

 ×
your-image-description