5 tipov ako zvýšiť svoju produktivitu s iPhonami

5 tipov ako zvýšiť svoju produktivitu s iPhonami

Dnes by sme vám chceli predstaviť 5 úžasných a jednoduchých tipov ako zvýšiť svoju produktivitu. Pomôže vám to stať sa viac sústredenejšími, mať väčšiu kontrolu nad vašim digitálnym životom.

iPhone vie byť neuveriteľná vec, ale veľa ľudí tendenciu využívať produkty od Apple ako niečo, čo im pomôže odreagovať sa – využívajú ich na rôzne rozptýlenie, hranie videohier a iné. To svojim spôsobom neposkytuje žiadne významné benefity v našich životoch. Ak si nájdete pár minútprečítate si tento článok, tak sa môžete naučiť byť viac produktívny, viac sústredený mať veci vo virtuálnom svete pod kontrolou a čo je najdôležitejšie – budete mať vyššiu kvalitu svojho života, pretože zistíte ako bude váš iPhone pracovať pre vaše potrebynie proti vám.

Úvodná snímka

Náš článok vám ponúka 5 tipov ako zvýšiť svoju produktivitu s produktami Apple iPhone od Applu. Od ukážky ako si čo najlepšie nastaviť svoj iPhone pre čo najlepšiu optimalizáciu, ako čo najviac eliminovať rozptýlenia, najlepšie aplikácie na produktivitu, usporiadanie aplikácií a priečinkov abecedne, najvhodnejšie rozloženie vašej domovskej obrazovky na zvýšenie svojej produktivity.

1. Vypnutie notifikácií

Našou prvou radou ako zvýšiť produktivitu je samotná optimalizácia. Veľmi dobrou radou je si vypnúť takmer všetky notifikácie, ktoré vás dokážu oberať o cenný čas, a to urobíte jednoduchými krokmi

  • Otvoriť nastavenia  a kliknite na hlásenia

nastavenia 

  • Následne si vypnite všetky notifikácie vašich aplikácií

hlasenia


Samozrejme,
že existujú dôvody, pre ktoré by ste mali mať niektoré notifikácie zapnuté. Napríklad ak máte inteligentné kukátko na dvere, tak je samozrejmosť, že v tomto prípade chcete mať v danej aplikácii zapnuté notifikácie. Odporúčame nechať notifikácie v iPhone zapnuté na primárnych aplikáciách ako vaša banka, kalendár, hovory, mapy a iné.

Prečo by ste to mali urobiť ?

  • Notifikácie sú nekontrolovateľným rozptýlením a vedia vás pripraviť o čas
  • Pokiaľ na niečom pracujete a v tom vám niekto napíše, príde notifikáciavy v rýchlosti odpíšete, tak sa môže stať, že keď sa vrátite naspäť k práci, tak potrvá kým sa znovu dostanete k myšlienkam.
  • Je to dôležitým faktorom na zvýšenie svojej produktivity s Apple iPhonmi.


2. Nainštalovanie produktívnych aplikácií

Ďalším dôležitým faktorom na zvýšenie produktivity s Apple iPhone je nainštalovať aplikácie, ktoré vám vedia pomôcť dosiahnuť tento cieľ. Aplikácie, ktoré vám v App Store odporúčame stiahnuť a nainštalovať nájdete dole nižšie:

  • Aplikácia na vytváranie poznámok - náš tip Evernote je aplikácia používaná miliónmi ľudí

Evernote_aplikacia

  • Pomodoro aplikácia - pomodoro je metóda, ktorá vie pomôcť zvýšiť vašu efektivitu

pomodoro_aplikacia

  • Aplikácia Microsoft To Do - vám pomôže pri značení dôležitých vecí, ktoré máte v blízkej budúcnosti naplánované

microsoftToDo_aplikacia

Medzi ďalšie iOS aplikácie na zvýšenie vašej produktivity patria napríklad: Zoom, Trello, ClickUp a mnoho iných.

3. Správne rozloženie domovskej obrazovky iPhone

Na vašej primárnej domovskej obrazovke by sa nemali vyskytovať žiadne aplikácie, ktoré môžu márniť vaším časom ako napríklad aplikácie sociálnych sietí - Facebook, Instagram alebo Twitter. Aplikácie tohto typu je dôležité premiestniť z domovskej obrazovky a pridať do priečinku.

Pre zvýšenie vašej produktivity odporúčame všetky aplikácie, ktoré vám pomáhajú byť sústredený,  presunúť na domovskú obrazovku. Sú to aplikácie ako podcasty, Kindle, Kalendár a rôzne aplikácie, ktoré rozvíjajú váš intelektuál.

4. Abecedné usporiadanie aplikácií a priečinkov

Veľmi dôležitým krokom ku zvýšeniu vašej produktivity je usporiadanie vašich aplikácií v Apple iPhone podľa abecedy. Existuje niekoľko možností ako si viete organizovať svoje aplikácie. Niektorí používatelia majú aplikácie náhodne rozloženéiní abecedne. Výhodou usporiadania aplikácií abecedne je fakt, že vám to pomôže veľmi rýchlo nájsť hľadanú aplikáciu. Na svojej domovskej obrazovke by ste mali mať dôležité aplikácie (viď bod číslo 3), na 2. obrazovke by ste mali mať aplikácie, ktoré sú organizované v priečinkoch (najlepšie je mať v každom priečinku aplikácie rozdelené podľa svojho využitia) a na 3. obrazovke odporúčame mať aplikácie, ktoré sú najmenej dôležité a využívané.

5. Zapnutie režimu nerušiť

Piatym odporúčaným krokom je zapnutie režimu nerušiť. Je to režim, ktorý vám pomôže v produktivite. Pokiaľ sa bojíte, že zmeškáte dôležitý hovor alebo správu z práce alebo od rodiny, tak máme pre vás tip ako sa vyhnúť tejto nepríjemnosti. Apple myslel aj na takéto veci a preto, keď otvoríte nastavenia a prejdete do sekcie Môj čas, tak si môžete jednoducho povoliť hovory alebo správy od istej skupiny ľudí (viď. obrázky nižšie).

     sekcia_moj_cassekcia_nerusitpovolenie_hlaseni

Náš TIP:

Pre ešte lepšie zvýšenie vašej produktivity vám odporúčame inteligentný reproduktor HomePod Mini od Apple, ktorý viete využiť aj ako svojho asistentapomocou Siri môžete prehrávať podcasty, vytvárať rôzne pripomienky, telefonovať alebo ovládať ďalšie smart zariadenia vo vašej domácnosti. 

Na záver by sme chceli povedať, že tipov ako si zvýšiť svoju produktivitu na Apple iPhone je nespočetné množstvo. My sme vám predstavili len zlomok z nich a dúfame, že vám to vie pomôcť či už pri práci alebo rôznych dôležitých stretnutiach.

×