Nové monokulárne ďalekohľady s termovíziou od Levenhuk

Novinkou vo svete ďalekohľadovmonokulárne ďalekohľady s termovíziou Levenhuk Fatum. Ide o triédre určené na monitorovanie teplôt na veľkých plochách. Nájdu svoje uplatnenie pri rôznych profesionálnych činnostiach alebo koníčkoch napr. pri love, strážení územia, pri pátracích akciách, turistike, športových činnostiach a tak podobne. V tejto rade nájdete tri modely s termovíziou. Všetky tri modely disponujú laserovým značkovačom, modulmi Wi-Fi a bluetooth, výberom farebných paliet a nechýba ani funkcia detekcie horúcich miest. Triéder s termovíziou môžete spárovať s inými zariadeniami prostredníctvom funkcie bluetooth alebo kábla cez port typu C.

Triédre podporujú mobilnú aplikáciu TrackIR. Po inštalácii aplikácie do smartfónu môžete z monokuláru získavať snímky v reálnom čase a na diaľku meniť nastavenia. Prostredníctvom aplikácie môžete tiež zhotovovať fotografie a nahrávať videá, ktoré sa uložia do smartfónu. Monokulárne ďalekohľady s termovíziou majú stupeň krytia IP66. K dispozícii je aj 1/4" držiak na statív, ak budete potrebovať odľahčiť ruky. Jednotlivé modely sa líšia charakteristikami mikrobolometrickej matice, dosahom detekcie, diaľkomerom, vstavaným rekordérom a výdržou batérie.

 

- Monokulárny ďalekohľad s termovíziou Levenhuk Fatum Z100 je určený na pozorovanie na blízke až stredné vzdialenosti. Monokulár dokáže detekovať objekty vo veľkosti automobilu na vzdialenosť až 1000 m. Triéder poskytuje optické a digitálne zväčšenie, ktoré je možné nastaviť pomocou diskrétnej zmeny. Minimálne zväčšenie je 1,5x a maximálne je 3x. K dispozícii je 5 farebných paliet, ktoré môžete počas pozorovania jednoducho zmeniť stlačením tlačidla. Laserový značkovač môžete použiť na osvetlenie pozorovaného objektu na vzdialenosť až 200 m. Ďalekohľad je napájaný vymeniteľnou dobíjacou batériou. Na jedno nabitie vydrží až 8 hodín.

Monokulárny ďalekohľad s termovíziou Levenhuk Fatum Z100

- Monokulárny ďalekohľad s termovíziou Levenhuk Fatum Z250 triéder dokáže detekovať cieľ vo veľkosti automobilu až na vzdialenosť 2400 m. Menší cieľ môžete vidieť na vzdialenosť zhruba 620 m. Monokulár je vhodný na lov, poľnohospodárstvo, bezpečnostné akcie, pátracie akcie a outdoorové športové aktivity. Môžete si vybrať z piatich dostupných farebných paliet. Laserový značkovač vie osvetliť pozorovaný cieľ na vzdialenosť 200 m. Ďalekohľad monokulárfunkciu detekcie horúcich miest. Zväčšenie je kombinácia optického a digitálneho zväčšenia od 2,4 do 9,6x. Monokulár je napájaný nabíjateľnou batériou, ktorá na jedno nabitie vydrží 7 h prevádzky.

Monokulárny ďalekohľad s termovíziou Levenhuk Fatum Z250

- Monokulárny ďalekohľad s termovíziou Levenhuk Fatum Z500 pozorované objekty veľkosti osobného auta je možné rozpoznať až na vzdialenosť 1700 m. Klasické lovecké ciele  ako napríklad diviak, jeleň a podobne na vzdialenosť 450–590 m. S laserovým značkovačom môžete osvetliť pozorovaný cieľ na vzdialenosť  200 m. K dispozícii je celkom 6 základných farebných paliet. Pozorovať je možné pri zväčšení od 1,7x do 6,8x a digitálny zoom, ktorý je plynulý. Monokulárny ďalekohľad s termovíziou je vybavený vstavaným rekordérom. Pamäť prístroja je 16 GB. Ďalšou funkciou ktorou monokulár disponuje je diaľkomer, ktorý je možné použiť na určenie vzdialenosti k rôznym objektom. Zdroj napájania je blok dvoch nevymeniteľných, nabíjateľných batérií, ktoré majú celkovou kapacitu 6000 mAh. Batérie na jedno nabitie vydržia pracovať až 5 hodín.

 

Levenhuk Fatum Z500

 

×
your-image-description