Novinka vo svete ďalekohľadov Levenhuk Guard s diaľkomerom

Levenhuk Guard s diaľkomerom

Dnešnou novinkou vo svete optických prístrojov sú ďalekohľady od spoločnosti Levenhuk pod názvom Guard s diaľkomerom Ak porovnáme tieto modely so štandardnými ďalekohľadmi, tak ponúkajú rozšírené možnosti merania v teréne. Jedná sa konkrétne o meranie uhlov a vzdialeností. Binokulárne ďalekohľady disponujú tiež funkciou priority cieľa, ktorá zdokonaľuje presnosť merania. Túto funkciu pri podobných modeloch binokulárov často nenájdete.

Meranie vzdialenosti a uhla

Poľovnícke ďalekohľady modelového radu Levenhuk Guard s diaľkomerom sú perfektnou voľbou pre poľovníkov alebo ochrancov územia a teritória. Okrem priamej vzdialenosti merajú aj parametre dôležité pre výpočet trajektórie strely, čiže uhol a horizontálnu vzdialenosť. Pri streľbe z kopca alebo do kopca, tak môžete predpokladať trajektóriu strely. Spomínané funkcie sa vám určite zídu aj pri turistike, orientačnom behu a mnoho iných činnostiach.

Funkcia priority cieľa pre presné merania

Funkcia priority cieľa vám uľahčí meranie tam, kde je pozorovaný objekt zakrytý iným objektom alebo sa nachádza v skupine objektov. Ako prioritný cieľ si môžete vybrať vzdialený alebo blízky objekt. V praxi je táto funkcia užitočná najmä pri sledovaní v zalesnenej oblasti. Ak je cieľ, ktorý chcete pozorovať viditeľný iba cez konáre stromov, môžete diaľkomer nastaviť, aby ignoroval prekážky. Táto funkcia sa nazýva režim priority druhého (vzdialeného) cieľa. Takým istým spôsobom funguje aj režim priority prvého cieľa (v popredí). Tento režim sa používa na detekciu cieľov v popredí.

Môžete si teda zvoliť jeden z dvoch režimov merania:
Režim priority prvého cieľa - slúži na detekciu a zameranie cieľa v popredí.
Režim priority druhého cieľa - slúži na detekciu a zameranie cieľa na pozadí.
Ak napríklad objekt, ktorý pozorujete sa nachádza za kríkom, je vhodné zvoliť režim priority druhého cieľa. Vtedy diaľkomer zameria objekt na pozadí, a nie samotný krík. Priorita prvého cieľa je vhodná na výpočet vzdialenosti k cieľom v otvorenom teréne, ako sú stĺpy elektrického vedenia a stožiare.

Produktový rad Levenhuk Guard ponúka tieto novinky:

* Vstavaný diaľkomer s prioritou cieľa: priorita v popredí alebo na pozadí
* Rozsah merania až 1500 metrov
* Režim merania jednej vzdialenosti a režim skenovania Priame, horizontálne merania vzdialenosti k cieľu, výpočet uhla
* Bezpečný laser, displej s nastaviteľným jasom
* Ľahká optika s 8-násobným zväčšením a širokým FOV
* Individuálne nastavenie zaostrenia pre každý okulár, nastavenie dioptrií
* Krytie IPX5 (telo) - odolnosť voči striekajúcej vode
* Optika zo skla BK-7
 
Poľovnícky ďalekohľad Levenhuk Guard 1500
* Vstavaný diaľkomer s dosahom až 2 500 metrov
* Funkcia priority cieľa: prvá alebo druhá
* Parametre: priame, horizontálne meranie vzdialenosti k cieľu, uhly terénu
* Bezpečný laser, displej s nastaviteľným jasom
* Zväčšenie 8x, široké FOV, možnosť pozorovania za súmraku
* Dioptrická korekcia, nastavenie ostrosti pre každý okulár
* Krytie IPX5 (telo) - odolnosť voči striekajúcej vode
* Optika zo skla BK-7
 
Turistický ďalekohľad Levenhuk Guard 2500


Rozdiel medzi týmito dvoma modelmi, je len v pracovnom dosahu a to buď 1 500 a 2 500 metrov. Každý model Levenhuk Guard je dodávaný s remienkom, puzdrom, handričkou a ochrannými krytmi. V prípade ak nerozumiete niektorým pojmom v sekcii ďalekohľady, môžete si pozrieť náš slovník.
Ak trebárs váhate s výberom ďalekohľadu môžete si pozrieť článok, ktorý sme pre vás pripravili, ako si vybrať ďalekohľad.

×
your-image-description