Prehľad najpredávanejších detských mikroskopov


Najpredávanejšie detské mikroskopy 
Súpravy mikroskopov Celestron pre začiatočníkov je jednou z najlepších možností, ako začať. Tieto súpravy sa dajú kúpiť za pomerne dostupné ceny a líšia sa obsahom sady, takže si môžete vybrať variant, ktorý vám bude vyhovovať. Podľa môjho názoru je najlepšou kombináciou 28-dielna sada mikroskopu Celestron. Mikroskop má kovové telo, pomerne vysoké zväčšenie (až 1200x) a je vybavený rozsiahlou sadou dodatočného príslušenstva. Dodáva sa v plastovom prepravnom kufríku, ktorý je veľmi praktický. Tento model má jeden relatívny nedostatok – nemožno ním pozorovať nepriehľadné objekty, pretože osvetľovacia sústava mikroskopu ponúka iba spodné osvetlenie. Zároveň by nebolo zlé, keby súčasťou sady bola aj nejaká knižka alebo príručka s užitočnými informáciami o mikroskopoch, podávanými zábavnou formou. Celestron ďalej ponúka sadu digitálneho mikroskopu, ktorá je tiež skvelá, ale chýba jej doplnkové príslušenstvo a kufrík. Na prístroje Celestron je poskytovaná iba jednoročná záruka. Tieto a ďalšie mikroskopy Celestron si môžete pozrieť a kúpiť online.

 

Mikroskopy Bresser

Bresser je veľmi obľúbená značka ponúkajúca zákazníkom kvalitné optické prístroje vrátane teleskopov a mikroskopov pre deti. Bresser je zrejme najznámejší vďaka svojmu jedinečnému seriálu National Geographic, ktorý vytvára v spolupráci s Národnou geografickou spoločnosťou (National Geographic Society).

Mikroskopy Bresser Junior a National Geographic Rad mikroskopov pre deti značky Bresser je veľmi dôkladne premyslený a nadväzuje na slogan spoločnosti „Skúmať, učiť sa a porozumieť“. Ďalšou silnou stránkou mikroskopov Bresser je ich neobvyklý dizajn, ktorým sa odlišujú od iných mikroskopov. Z ich ponuky dávam osobne prednosť mikroskopom Bresser Junior a Bresser National Geographic. Oba tieto mikroskopy majú dve osvetľovacie sústavy, ktoré umožňujú pozorovať priehľadné aj nepriehľadné objekty, a dodávajú sa vrátane ďalšieho príslušenstva na vykonávanie pokusov. Oba disponujú vysokým zväčšením až 1024x v prípade modelu Junior a 1280x pri modeli National Geographic. Osobne by som sa priklonil k druhému modelu, a to kvôli jeho atraktívnemu štýlovému vzhľadu, aj keď pri ňom chýba prepravný kufrík, ktorým je zase vybavený model Junior. Medzi mikroskopy Bresser pre deti nájdete aj digitálne modely a stereomikroskopy. Na mikroskopy Bresser sa poskytuje záruka v dĺžke piatich rokov a možno ich ľahko nájsť a kúpiť na internete.

 

Mikroskopy Levenhuk

Mikroskopy Levenhuk Rainbow predstavujú dokonalú kombináciu vynikajúceho dizajnu, vysokého výkonu a nízkej ceny. Široká ponuka modelov umožňuje každému vybrať si ten, ktorý najviac vyhovuje jeho potrebám. Mikroskopy Levenhuk Rainbow NG boli veľkým hitom, ale ich výroba bola ukončená (hoci niektoré z nich ešte stále môžete zohnať). Ako sa však neskôr ukázalo, rad ako taký nezanikol. V skutočnosti bola vylepšená a modernizovaná, takže mikroskopy Rainbow stále existujú, ale teraz už bez označenia NG. Zároveň je dnes na výber oveľa viac možností. Tieto mikroskopy vynikajú práve svojím skutočne jedinečným dizajnom. Farebné mikroskopy sú vzácne a žiadne iné dostupné modely nekombinujú taký štýlový vzhľad a žiarivé farby s vysokým výkonom. A je všeobecne známe, že nič nezaujme detskú pozornosť lepšie ako žiarivé farby." Farebné mikroskopy sú vzácne a žiadne iné dostupné modely nekombinujú taký štýlový vzhľad a žiarivé farby s vysokým výkonom. A je všeobecne známe, že nič nezaujme detskú pozornosť lepšie ako živé farby.


Tento rad vyniká vysokou univerzálnosťou - môžete si vybrať zo štyroch typov mikroskopov, ktoré sa od seba líšia zväčšením (najvyššia hodnota je 1280x) a základným materiálom tela prístroja (kov alebo plast). Všetky mikroskopy majú dvojitý systém osvetlenia založený na technológii LED a sú určené na pozorovanie priehľadných aj nepriehľadných preparátov. Súčasťou balenia je experimentálna súprava obsahujúca farebnú knihu o mikroskopoch a pozorovaniach. Modely série 50L sa dodávajú s kufríkom na prenášanie. Súčasťou sady mikroskopov je aj sada preparátov K50 v ktorej nájdete hotové preparáty a čisté sklíčka pre výrobu vlastných preparátov. Modely 50L a 50L PLUS sa dodávajú s prepravným kufríkom. Mikroskopy sú k dispozícii v piatich farebných variantoch (bielej, modrej, fialovej, žltej a červenej). V rade Levenhuk Rainbow nájdete aj digitálny model, ktorý je momentálne k dispozícii iba v bielej farbe. Mikroskop je napájaný zo siete + batérie, má otáčaciu hlavicu v rozsahu 360° a náklon 45°. Typ svetelného zdroja je LED. Na mikroskopy Levenhuk Rainbow sa poskytuje doživotná záruka.

 

Aktuálnu ponuku týchto mikroskopov nájdete TU.  Mikroskopy sú vynikajúcim nástrojom na učenie sa vedy. Neexistuje lepší spôsob, ako dať dieťaťu ochutnať skutočný vedecký výskum, ako umožniť mu vykonať prvé pozorovania pomocou binokulárneho mikroskopu. Možnosti, ktoré tieto prístroje ponúkajú, sú nekonečné - môžu pozorovať svet okolo seba, rozšíriť si obzory alebo sa ponoriť do sveta biológie či fyziky. Vyberte si z nášho zoznamu najlepších detských mikroskopov a kúpte si dokonalú súpravu na spoznávanie sveta okolo nás! V prípade ak si budete chcieť rozšíriť svoje skúmanie, určite si pozrite našu ponuku hotových preparátov kde si určite vyberie každý, poprípade v našej ponuke nájdete aj rôzne druhý čistých sklíčok s ktorými si môžete pripraviť vlastné preparáty.

×