Spoznajte biologický mikroskop Levenhuk Rainbow 50L

 

Biologický mikroskop Levenhuk Rainbow 50L

 

Biologický mikroskop Levenhuk Rainbow 50L je vynikajúci prístroj na domáce použitie. Či už ho používate na jednoduché experimenty alebo na vzdelávacie účely či praktické úlohy, ako je napríklad prezeranie drobných detailov na doskách plošných spojov, mikroskop Rainbow 50L je doslova nabitý vražednou kombináciou funkcií a pridanej hodnoty. Ľahký plastový mikroskop sa dodáva vo veľkom plastovom úložnom kufríku so zacvakavacími zámkami. Kufrík obsahuje rôzne príslušenstvo, kompletnú experimentálnu súpravu Levenhuk K50 a používateľskú príručku.


Rainbow 50L je určený pre pedagógov a študentov, ktorí určite ocenia jeho mnohé funkcie: využíva LED osvetlenie, ktoré umožňuje pozorovať akýkoľvek druh vzoriek, dokonca aj tie, ktoré sú nepriehľadné. Farbu mikroskopu si môžete vybrať z piatich pútavých farieb a to z limetkovej, bielej, oranžovej, fialovej a modrej. Dodáva sa so štandardnou sadou objektívov 4X, 10X a 40X. Rozsah zväčšenia tohto modelu je až 800x! Okrem spomínaných vlastností Rainbow 50L obsahuje objektív Barlow 2x, ktorý umožňuje zdvojnásobiť zväčšenie všetkých použitých objektívov. Ďalšou šikovnou funkciou je integrované dvojité osvetlenie založené na technológii LED. Celkovo možno povedať, že ak hľadáte seriózny mikroskop do domácnosti alebo učebne - a nie len nejakú hračku, ktorú možno za pár mesiacov odložiť - potom vám tento model od spoločnosti Levenhuk vrelo odporúčame!


Ak dodržíte pokyny uvedené v návode, tak je nastavenie mikroskopu jednoduché. Stolík spustite do najnižšej polohy, vložíte dve batérie typu AA (sú súčasťou balenia) do priestoru pre batérie pod mikroskopom, ak chcete mikroskop využívať mimo elektrickej prípojky.  V prípade ak máte v dosahu elektrickú prípojku použite priložený sieťový adaptér. Vložte okulár do okulárového tubusu, následne do tubusu mikroskopu a nastavte jas osvetlenia. Nakoniec položte svoj preparát na stolík, uchyťte ho držiakmi, pozrite sa cez okulár a nastavte si zaostrenie obrazu. Vďaka jeho ľahkému nastaveniu a prevádzkovaniu, je tento mikroskop vhodný pre začiatočníkov a deti.


Súčasťou balenia mikroskopu je experimentálna súprava Levenhuk K50 ktorá je jedinečná a zábavná pretože umožňuje rýchle a jednoduché prvé kroky pri pozorovaní. Obsahuje hotové preparáty aj návod na prípravu vlastných preparátov. Súčasťou sady sú pinzety, poklop na Artemiu (žiabrové siete), mikrotóm (nástroj používaný na rezanie tenkých plátkov materiálu), päť čistých sklíčok, prachovka, pipeta, štyri fľaštičky a päť sklíčok. Vo fľaštičkách nájdete žiabre, kvasnice, morskú soľ a kanadský balzam. Obsahom piatich preparátov je: mušia noha, cibuľa, stonka bavlníka, plátok z kmeňa stromu a ihličie. Ak by vám priložená sada preparátov nestačila, našu ponuku preparátov si môžete pozrieť TU.

×