Všetko čo potrebujete vedieť o mikroskope Rainbow 2L PLUS

 

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L PLUS

 

Levenhuk Rainbow 2L PLUS

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L PLUS je určený na vzdelávanie sa v mikrosvete. Mikroskop vám umožňuje študovať rastliny, hmyz, mikroorganizmy a taktiež zisťovať oku neviditeľné mikroveci napríklad škrabance na minciach. Levenhuk Rainbow 2L PLUS je skvelý mikroskop s ideálnym pomerom ceny ku kvalite. Aby ste dokázali skúmať mikrosvet, potrebujete k tomu vhodný optický prístroj, ktorý vám to umožní.

 

Mikroskopy Levenhuk Rainbow 2L PLUS v sebe spájajú výhody  série  Levenhuk Rainbow 2L a nové funkcie. Súčasťou balenia mikroskopu je aj pokusná sada Levenhuk K50, ktorá bude určite nápomocná pri prvých pokusoch a skúmaní mikrosveta. Sada K50 obsahuje 5 hotových preparátov,  čisté sklíčka, pre vytvorenie vlastných preparátov, prachovú krytku, špeciálne nástroje na prípravu preparátov (vrátane pinzety), liaheň pre žiabronožky, začiatočný materiál na pozorovanie a informatívnu farebnú príručku a návod na použitie. V prípade ak obsiahnutá sada preparátov vám časom nebude stačiť, môžete si vybrať nejakú z našej ponuky. V príručke sa dozviete informácie o konštrukcii mikroskopu a návody na niekoľko zaujímavých pokusov. 

Najdôležitejším  rozdielom v porovnaní s Levenhuk Rainbow 2L je vylepšená optika. Levenhuk Rainbow 2L PLUS ponúka vyššie zväčšenie - až 640x, preto ho môžu k spoľahlivému výskumu využívať aj študenti biológie. Mikroskopy sú vybavené špeciálnym odpruženým objektívom ( 40x.) Spomínaný mechanizmus ochráni šošovku pred poškodením aj v prípade, ak sa pri zaostrovaní dostane do kontaktu s krycím sklíčkom. Mikroskop disponuje revolverovým nosičom s tromi objektívmi 4x, 10x a 40x. Objektívy ponúkajú zväčšenie 64x, 160x a 640x.

 

Medzi ďalšie prednosti Levenhuk Rainbow 2L PLUS patrí, že ich telá sú vyrobené z odolného kovu. Kovová konštrukcia zaručuje dlhú životnosť aj v prípade intenzívneho používania v školách alebo v laboratóriách. Za spomenutie určite stojí aj moderný vzhľad a 5 pestrých farieb, z ktorých si určite každý  vyberie –fialový, oranžový, azúrový, limetkový a biely.

 

Kvalitné materiály a remeselné prevedenie je veľmi dobré. Optické súčasti mikroskopov sú vyrobené z vysoko transparentného skla, preto je skreslenie pozorovaného obrazu  minimálne. Šošovky majú niekoľko vrstiev špeciálnej úpravy, čo zvyšuje množstvo prechádzajúceho svetla.  Presné zaostrovanie zaručuje, že na pozorovaných predmetoch budete zreteľne vidieť aj tie najmenšie detaily. Monokulárna hlava mikroskopu má sklon 45 stupňov, pre čo najpohodlnejšie pozorovanie aj pri dlhšej práci s mikroskopom. Hlava sa otáča okolo svojej osi v rozsahu 360 °, čo je veľmi praktické pri práci v skupine.

 

Mikroskopy Levenhuk Rainbow 2L PLUS sú vybavené dvoma osvetľovacími systémami.  Preto môžete pozorovať nepriehľadné, priehľadné aj polopriehľadné vzorky. Spodné osvetlenie sa používa na pozorovanie transparentných preparátov ( svetlo prechádza preparátom a zostaví jeho obraz. ) Táto metóda sa používa na pozorovanie napr. mikroorganizmov v kvapke vody alebo najtenších plátkov rastlín. Horné osvetlenie odráža svetlo od preparátu, preto je vhodnejšie pre pozorovanie rôznych nepriehľadných preparátov napr. papier, mince alebo látka. Polopriehľadné preparáty sa pozorujú pri zapnutom hornom aj spodnom svetelnom zdroji. Jas sa dá regulovať, preto si  môžete nastaviť optimálnu úroveň osvetlenia pre každý pozorovaný objekt. Mikroskop sa napája zo siete, ale aj pomocou batérií. Je teda možné ho použiť aj v exteriéry./skolske-mikroskopy-2/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-fialovy/

/skolske-mikroskopy-2/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-pomaranc/

/skolske-mikroskopy-2/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-azurovy/

/skolske-mikroskopy-2/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-limetka/

/skolske-mikroskopy-2/mikroskop-levenhuk-rainbow-2l-plus-moonstone/

 

V prípade ak nerozumiete niektorým pojmom, vysvetlenie nájdete v našom blogu.

Levenhuk poskytuje na tieto mikroskopy doživotnú záruku.

×
your-image-description