Čo robiť so starým mobilným telefónom ?

Čo robiť so starým mobilným telefónom ?

Máte v domácnosti mnoho starých mobilných telefónov, ktoré zaberajú miestoneviete čo s nimi ? Chceme vám pomôcť a ponúknuť pár tipov ako by ste vedeli využiť staré mobilné telefóny.

Veľakrát natrafíte na rôznych ľudí, ktorí vám recenzujú novinky zo sveta mobilných telefónov. Doslova vás „nútia“, aby ste si kúpili alebo spravili upgrade a prešli na ten najnovší a najlepší telefón na trhu. Málokto sa zamyslel nad tým, čo by mal urobiť so starým mobilným zariadením.

oldPhones

Sú ľudia, ktorí si kupujú mobilné zariadenia, používajú ich maximálne rok, následne si kúpia zase iné mobilné zariadenie. A tento cyklus sa opakuje – následne vzniká takzvaný e-odpad. Celosvetový problém. Ako obmedziť tento problém ?

Webkamera

Pokiaľ máte staré mobilné zariadenia, tak existuje množstvo možností ako sa dajú využiť. Prvou možnosťou, ktorá nám napadla je využitie ako webkameru. Nie, nie je to žiadny nonsens. I v dnešnej dobe majú webkamery dokonca oveľa horšiu kvalitu ako napríklad mobilné telefóny strednej triedy.

Kamera na nahrávanie videí na YouTube

Ďalšia možnosť, ktorá je zmysluplná je využitie starého zariadenia napríklad na nahrávanie videí na YouTube. Pokiaľ ste osoba, ktorá rada nahráva videá, chceli by ste začať s YouTube a nemáte neobmedzené financie na kúpu kamery. Myslíme si, že váš starý mobilný telefón dokáže veľmi efektívne poslúžiť.

yt

Diaľkové ovládanie zariadení

Výbornou možnosťou ako využiť svoj starý mobilný telefón je ako diaľkový ovládač. Existujú zariadenia, ktoré majú vstavaný IR senzor, ktorý sa nachádza na klasických diaľkových ovládačoch. S takýmito mobilnými zariadeniami môžete ovládať napríklad televíziu, klimatizáciu, osvetlenie a iné. Na túto vychytávku existuje množstvo aplikácií ako napríklad: Mi Remote controller, Roku, Universal TV Remote Control.

remoteControl

Ako hotspot

Našou obľúbenou možnosťou je využitie ako hotspot. V dnešnej dobe má každý mobilný telefón hotspot technológiu. Je to veľmi jednoduché a efektívne. Jednoducho si vložíte do mobilného zariadenia SIM kartu s predplatenými dátami, následne zapnete hotspot a káblom prepojíte napríklad s notebookom. Jednoduché, však ?

hotspot

Záver

Ponúkli sme vám pár jednoduchých tipov ako sa dá využiť starý mobilný telefón. Myslíme si, že využití je nespočetné množstvo, ale my sme vybrali len pár príkladov. Samozrejme pokiaľ nevyužijete svoje staré zariadenie, tak najlepšou voľbou je odovzdanie do zberu. Samozrejme veľmi významným tipom, ako redukovať e-odpad, je odovzdať nevyužité staré zariadenie do zberu.

 

×