Najlepšie aplikácie pre iPhone – č.1

Každý, čo vlastní Apple iPhone si rád nainštaluje do svojho zariadenia nejaké užitočné aplikácie alebo hry pre chvíľkové pobavenie. V dnešnom blogu sme pre Vás pripravili súhrn najlepších aplikácií podľa našej redakcie za uplynulý rok.

 

Ak už máte svoj nový iPhone, určite ste sa pozerali už aj na App Store po nejakých užitočných aplikáciách pre zlepšenie vašej efektívnosti alebo zlepšenie iných záujmových činnosti. Po preskúmaní obchodu Apple Store môžete nájsť aplikácie, ktoré premenia Váš telefón na osobného fitness trénera, bohatú encyklopédia alebo vzdelávaciu pomôcku. Všetko, čo máte na mysli, už existuje pravdepodobne vo forme aplikácie.

Výzvou však je nájsť tieto aplikácie v službe App Store je nabitý miliónmi aplikáciami. Niektoré sú skvelé a iné sú zas nepoužiteľné. Nemusíte už strácať čas so zbytočnými aplikáciami. Namiesto sa môžete zorientovať v našom blogu. Výber našich aplikácií pokrývajú celý rad činností vrátane úpravy fotografií, sociálnych sietí, správ alebo organizácie života a zdravia. Preto sme rozdelili náš výber do niekoľkých relevantných kategórií pre Vaše pohodlie.

 

KOMUNIKÁCIA

 

Facebook Messenger  

     

Nech už je Váš názor na sociálnu sieť Facebook akýkoľvek, jej komunikačná aplikácia Messenger je jedná z najlepších na trhu. S touto aplikáciou môžete chatovať s kýmkoľvek a nepotrebujete ani prihlasovanie cez Facebook. Na registráciu Vám stačí len telefónne číslo a môžete ho použiť na akomkoľvek zariadení. Táto aplikácia funguje na každej platforme. Ma tiež mnoho skrytých a skvelých funkcií: audiohovory a videorozhovory s maskami AR, nálepkami a mobilnými platbami. Môžete nej hrať aj hry so svojimi známymi a to všetko je zadarmo.

Link na stiahnutie tu

 

Gmail

Ide o najznámejšiu emailovu aplikáciu od spoločnost Google, ktorá je aj výborným komunikačným nástrojom. Funguje podobne ako Microsoft Outlook, čiže vám umožní čítať a odosielať emalové správy z iných platforiem ako sú Hotmail, Yahoo a ďalších cez IMAP.  Samotná aplikácie Gmail však neintegruje Váš kalendár tak ako Outlook pre iPhone. Každopádne Vám však uľahčí prácu s celou e-mailovou databázou. Celá aplikácia beží rýchlo a plynule a dokonca máte po odoslaní 5 sekúnd na zrušenie odoslania. A to celé je zdarma.

Link na stiahnutie tu

 

Viber 

Táto aplikácia Vám umožní spoľahlivý prenos hovor z mobilu priamo do počítaču a naopak. Ide o skvelú aplikácie pre bezplatné prijímanie a odosielanie správ. Okrem toho si môžete preposielať aj texty s nálepkami, telefonovať alebo sa zapájať do videohovorov. Celá aplikácia je plnohodnotne šifrovaná aj napriek tomu, že pre jej používanie budete musieť vložiť svoje telefónne číslo. Bezplatná verzia funguje len cez internetové pripojenie.

Link na stiahnutie tu

  

VZDELÁVANIE A INFORMÁCIE

 

Duolingo

Ak ste lingvistický nadšenec a radi sa učíte novým svetovým jazykom, tak táto aplikácia je určená presne pre Vás. Duolingo je bezplatná aplikácia a platforma pre výučbu cudzích jazykov a preklady textov z iných jazykov. Ide určite o najlepšiu bezplatnú aplikácie na výučbu jazykov pre Váš iPhone. V súčasnosti Vám ponúka 8 jazykových kurzov pre anglicky hovoriacich používateľov. Okrem toho sú kurzy anglického jazyka dostupné až v 15 jazykoch. Po poslednej aktualizácií sú sprístupnené aj hodiny online, ak momentálne nemáte pripojenie na internet.

Link na stiahnutie tu

 

NASA

Ide o oficiálnu aplikáciu od vesmírnej agentúry NASA pre iPhone. Väčšina z ponúkaných aplikácií sú špecifické pre jedno využitie: NASA Television, ISSLive, NASA Space Weather. Toto je však najvyššia rada aplikácie od spoločnosti NASA. Vesmírni nadšenci si tak pochvália túto aplikáciu pre plnohodnotný zážitok. Do tejto aplikácie je vkladaných množstvo noviniek, funkcií, obrázkov, videí a informácií o aktivitách NASA.

Link na stiahnutie tu

 

Wikipedia

Táto aplikácia je na báze najväčšej internetovej encyklopédia Wikipedia. Môžete tak zo svojho smartfónu hľadať všetko potrebné, čo Vás zaujíma. Wikipedia môže byť v dnešnom digitálnom svete primárnym zdrojom overovania faktov a prehliadanie informácií bude rýchlejšie a prehliadanejšie ako cez web.

Link na stiahnutie tu

 

ZÁBAVA

 

Netflix

Netflix je momentálne najrozšírenejšia streamovacia platforma pre sledovanie filmov a seriálov odkiaľkoľvek. Dnes sú seriály a filmy z tejto produkcia skutočným fenoménom. V ponuke je množstvo svetoznámych sérií, ako napríklad Stranger Things, Squid Game, The Crown a mnoho iného. Keď k tomu pridáte množstvo obľúbených dokumentov, viete, že v ponuke je naozaj mnoho. V stiahnutej aplikácií si môžete dokonca filmy a seriály stiahnuť a prehrávať aj bez pripojenia na internet. Táto aplikácia je však spoplatnená a cenník začína na 7,99 eur.

Link na stiahnutie tu

 

SoundCloud

SoundCloud je hudobný fenomén pre všetkých nadšencov muziky. Táto aplikácia Vám poskytne priehľadné a jasné rozhranie pre nájdenie si špecifickej piesne. Ak chcete viac, ako je len mainstream alebo chcete nahrávať vlastnú hudbu, tak SoundCloud je presne pre Vás. Ak chcete viac tak SoundCloud Go odstráni všetky reklamy a ponúka neobmedzené ukladanie skladieb za mesačný poplatok 9,99$. Takisto v predplatenej službe nájdete aj knižnicu pre najnovšie albumy.

Link na stiahnutie tu

  

Spotify

Všetka hudba je na dlani. S aplikáciou Spotify budete mať každú skladbu priamo vo vašom mobile. Na výber je každý žáner a rok. Okrem vlastného výberu si môžete zapnúť aj playlisty, ktoré mate namixované priamo od služby podľa žánru alebo nálady. V ponuke je aj najširší výber podcastov z každej oblasti. Ak momentálne nemáte pripojenie na internej môžete si svoje skladby stiahnuť offline a počúvať kdekoľvek. Na výber máte bezplatnú verziu s reklamami alebo platenú verziu za 5,99eur, ako aj ďalšie prémiové funkcie, ako je vysokokvalitný zvuk s rýchlosťou 320 kb/s.

Link na stiahnutie tu

 

FINANCIE

 

Coinbase

Vstúpte do dynamického sveta kryptomien s touto plnohodnotnú aplikáciou Coinbase. Užívateľské rozhranie je perfektne prehľadné a nabité mnohými informáciami. Vidíte aktuálne ceny mnohých kryptomien a nastavenie peňaženky pre Bitcoiny, Ethereum a Litecoin. Vaša peňaženka je plne šifrovaná a môžete využiť prihlásenie pomocou Touch ID alebo Face ID nastavenie upozornení.
Ďalšie aplikácie na správu financií nájdete tu: https://financer.com/sk/blog/top-aplikacie-spravca-financii/

Link na stiahnutie tu

 

Qapital

Správne rozpočty sú dôležité, keďže výdavky vedia často potrápiť peňaženku. Ale kto povedal, že nastavenie správneho rozpočtu nemôže byť hrou. Osobné financie aplikácie Qapital pre iPhone vám vie poradiť ako ušetriť pomocou zábavnej formy. Budete pripravený na nové finančné výzvy, ktoré chcete dosiahnuť.

Link na stiahnutie tu

 

CESTOVANIE

 

Airbnb

Táto aplikácia od známej ubytovacej platformy Airbnb vám ponúkne množstvo ubytovacích možností po celom svete. Aplikácia ma mnoho skvelých možností, ktoré očakávate. Cestovatelia alebo príležitostný dovolenkári si tak môžu veľmi jednoducho rezervovať pohyb, komunikovať priamo s hostiteľom, získať potrebné informácie alebo preskúmať množstvo ponúkaného ubytovania. Hostitelia môžu tak rýchlo preveriť potencionálnych zákazníkov, spravovať ich kalendáre a propagovať svoje nehnuteľnosti prostredníctvom aplikácie. Je to obojstranne výhodný.

Link na stiahnutie tu

 

Google Mapy

Najvýraznejšia aplikácia pre používanie máp z celého sveta. Mapy Google majú tie najaktuálnejšie a najpodrobnejšie o geografickej polohe miest a objektov na súčasnom trhu. Môžete si pomocou nej naplánovať trasu autom, pešo alebo verejnou dopravou. Aplikácia sa priamo prepojí s Vaším Google účtom, takže pozná Vašu domácu a pracovnú polohu, aby vedela, čo najrýchlejšie prepočítať najlepšiu aktuálnu trasu. Medzi skvelé vychytávky patrí zobrazenie offline máp, zobrazenie ulíc a interiérové mapy.

Link na stiahnutie tu

 

Skyscanner

Aplikácia Skyscanner Vám pomôže nájsť výhodné letenky pre cestu kdekoľvek. Ide o jeden z najznámejších vyhľadávačov leteniek na svete. Podobne, ako aplikácia Momondo vám nevie poskytnúť priame nakúpenie letenky, len ich vie vyhľadať, kde vás potom priamo presmeruje na stránku predajcu. Vie vám vyhľadať letenky kdekoľvek a zoradiť podľa ceny.

Link na stiahnutie tu

 

FITNESS

  

Aplikácia Adidas Running od Runtastic

Táto aplikácie je vhodná pre každého, nemusíte sa obávať názvu. Využiť naplno ju môže naplno každý, kto chce sledovať aktivitu vrátane cyklistiky, lyžovania, behu alebo bežnej chôdze. Dokáže Vám vypočítať množstvo informácií o vašich aktivitách a trase. Vaša trasa na mape má míľové značky a môžete si tak vytiahnuť podrobné mapy, aby ste videli svoju rýchlosť, tempo, nadmorskú výšku a ďalšie údaje pre každý úsek. Ak počas používania aplikácie nosíte podporovaný monitor srdcového tepu, tak Runtastic zobrazí presné údaje vo vaších konečných výstupoch. Zvukové signály, integrácie hudby a mnohé ďalšie funkcie z tejto aplikácie jednu z najlepších aplikácií pre beh.

Link na stiahnutie tu

 

MyFitnessPal 

Skvelá bezplatná aplikácia pre zdravie MyFitnessPal. Patrí ku jednej z najlepších aplikácií pre počítanie kalórií a cvičenia typu všetko v jednom pre iPhone. Vďaka jednoduchému užívateľskému rozhraniu je používanie aplikácie skôr rýchlou prácou než únavným projektom. Predajnou črtou tejto aplikácie je jej vyčerpávajúca databáza potravín a výživy, ktorá poráža každého konkurenta, ktorého sme videli. Pre rozšírené funkcie a používanie bez reklamy si môžete aplikáciu predplatiť aj program za 9,99 $ mesačne.

Link na stiahnutie tu

 

WebMD 

Táto aplikácia môže byť nápomocná pre diagnostikovanie vašich zdravotných komplikácií. Do aplikácie napíšete symptómy a spätne vám vyhodí nápomocný, čo vás môže trápiť. Táto bezplatná referenčná aplikácia je jednou z aplikácií, o ktorých dúfate, že ich nebudete potrebovať, no v momente, keď to urobíte, budete radi, že ste si ju stiahli.

Link na stiahnutie tu

 

FOTO A VIDEO

 

Adobe Photoshop Express

Spoločnosť Adobe je známa vytváraním najkvalitnejšieho softvéru pre úpravu fotografií a videa. V tejto skvelej aplikácií získate množstvo  užitočných funkcií pre dodatočnú úpravu fotografií a videa. V priehľadom rozhraní tak získate vynikajúce nástroje na vyjasnenie osvetlenia a korekciu farieb. Okrem toho, že existujú elegantné prednastavené efektové filtre, ale môžete si vytvoriť aj svoje vlastné. Jedinou nevýhodou je, že niektoré funkcie vyžadujú účet Adobe alebo nákupy v aplikácií.

Link na stiahnutie tu

  

PicsArt 

PicsArt je jedna z najlepších aplikácií, ktoré sú nabité mnohými zaujímavými nástrojmi pre úpravu obrázkov. Okrem toho je má za sebou silnú komunitu, ktorej sa môžete informovať a poradiť. Svoje obrázky môžete vrstviť, prekrývať, meniť, dopĺňať a vytvárať masky.  Aj, keď s toľkými nástrojmi je rozhranie na niektorých miestach stále viac neprehľadné ako u niektorých konkurentov, v porovnaní s predchádzajúcimi verziami je prehľadnejšie.

Link na stiahnutie tu

  

Apple iMovie

Mobilná aplikácia pre úpravu videa, ktorá pochádza z oficiálneho vývoja spoločnosti Apple. Ide o dokonalý nástroj, aby ste mohli svoje videa upraviť a následne prezerať a upravovať. iMovie uľahčuje robiť s vašimi médiami prekvapivo veľa. Môžete tak zmraziť svoje snímky, vytvoriť filtre, titulky, orezať, pridať hudbu do pozadia a mnoho ďalšieho.

Link na stiahnutie tu

×
your-image-description