Nový režim Macro iPhone 13 Pro + návod

iPhone 13 Macro fotky – Ako nafotiť makro snímky?

 Fotografiám zameraných na tie najmenšie detaily sa dostáva čoraz väčšej obľube. Možnosť vnímať bežné objekty vôkol nás zblízka, nadobúda úplne nový rozmer. Odhalíte, tak svet, doposiaľ Vašim očiam nepoznaný. IPhone 13 Pro a 13 Pro Max prinášajú novú funkciu Makro módu, vďaka ktorej sa makro snímky stanú realitou.
 

Opis novej funkcie podľa Apple:
„Nový dizajn objektívu, možnosť automatického zaostrovania po prvýkrát v Ultra Wide na iPhone a pokročilý softvér tiež odomykajú čosi, čo na iPhone predtým nebolo možné: macro fotografiu. Používatelia môžu zachytávať ostré, ohromujúce obrázky, kde sa objekty javia väčšie ako v skutočnosti, pričom zväčšujú objekty s minimálnou vzdialenosťou zaostrenia 2 centimetre. Makro sa vzťahuje aj na video vrátane režimov Slo-mo a Time-lapse.“

Režim makro – Spustenie:

  1. Spustite aplikáciu fotoaparátu
  2. Nechajte si zapnutý režim fotoaparátu.
  3. Priblížte objektív ku objektu na vzdialenosť 2 cm a systém sám automaticky zapne makro mód.
  4. Snažte sa minimalizovať otrasy. Potom zaostrite na daný objekt a odfoťte ho.

Rovnakým spôsobom je možné zachytiť aj video, stačí sa len prepnúť do režimu nahrávania a ďalší postup je totožný. Režim Macro je však prednostne určený pre fotografie. Pri režime nahrávania rozdiel, medzi makro a štandardným režimom nie je až taký znateľný.

Poznámka užívateľov IOS 15.1 (a staršie):
Verzia systému ios 15.1 neumožňuje manuálne spustenie režimu makro – je automatické. To môže spôsobovať nechcené prepínanie telefónu medzi jednotlivými objektívmi a to už vo vzdialenosti 10 cm od objektu, čo niektorým užívateľom prekážalo. Návod ako zakázať automatické prepínanie medzi objektívmi:

Verzia systému IOS 15.2 (a novšie) už zahrňuje jednoduché manuálne prepínanie Macro režimu v aplikácii fotoaparátu. Pri dostatočnom priblížení k objektu, sa objaví ikona makro prepínača. Tento doplnok ponúka lepší zážitok s používania nového režimu s iPhone 13 Pro a iPhone Pro Max . 

Fotografie nasnímané pomocou Makro režimu: 

 ×
your-image-description