Discovery monokulárne ďalekohľady

Najpredávanejšie

Monokulárny ďalekohľad Discovery Gator 8x42
21 €
(17,50 € bez DPH)
Monokulárny ďalekohľad Discovery Gator 10x42
23 €
(19,17 € bez DPH)
2 položiek celkom
Monokulárny ďalekohľad Discovery Gator 8x42
17,50 € bez DPH
21 € / ks
Kód: 78231
Monokulárny ďalekohľad Discovery Gator 10x42
19,17 € bez DPH
23 € / ks
Kód: 78230

Discovery Channel je televízny kanál ktorý baví, vzdeláva, informuje a inšpiruje divákov po celej zemeguli. Dozviete sa zaujímavé informácie o svete okolo nás v celej jeho kráse a rozmanitosti. Televízny kanál Discovery ponúka množstvu ľudí aspoň na diaľku príležitosť objavovať a uspokojovať svoju zvedavosť. Discovery Channel ponúka pôsobivú kombináciu príbehov v rôznych žánroch, vrátane sveta vedy a techniky, dobrodružných výprav, pohľadov do histórie, bádateľských prieskumov, detailných pohľadov na ľudí do zákulisia, miesta, organizácie, ktoré utvárajú svet, v ktorom žijeme. Spoločnosť Discovery podporuje Levenhuk, ktorá vyrába množstvo optických výrobkov pod značkou Discovery by Levenhuk.

U nás si môžete vybrať od Discovery ďalekohľady, mikroskopy, teleskopy, planetária, lupy a rôzne príslušenstvo.

Monokulárne ďalekohľady sú optické prístroje určené do ruky pre pozorovanie vzdialených objektov jedným okom. Ovládajú sa pomocou zaostrenia cez tubus a pozoruje sa priamo cez okulár. Vzdialený objekt tak pozorujeme jedným okom cez monokulárny ďalekohľad. U nás nájdete značky, ako Levenhuk, Bresser a Mead.

Označenie ďalekohľadov napríklad 10x50 predstavuje 10-násobné zväčšenie a 50mm priemer objektívu. Ďalší dôležitý parameter je rada kvality skla v ďalekohľade. Tieto skla rozdeľujeme podľa kvality - BaK-4, BK-7, BK-10, ED sklo. Medzi hlavné výhody monokulárnych ďalekohľadov patrí viac možnosti priblíženia a pozorovania a fotografovanie cieľov na veľké vzdialenosti. Treba však myslieť nato, že s rastúcim priblížením sa znižuje zorný uhol, svetelnosť ďalekohľadu a taktiež rastie trasenie obrazu.

Výhody monokulárnych ďalekohľadov: jednoduché používanie, väčšie zväčšenie oproti binokulárnym ďalekohľadom, sú kompatibilné s fotoaparátom.

 Nevýhody monokulárneho ďalekohľadu: pri veľkom zväčšení je potrebné používať monokulár so statívom (aby sa predišlo traseniu obrazu), väčšie rozmery a hmotnosť (spektív), menšia univerzálnosť, nižší priestorový zážitok pri pozorovaní.

Ak nerozumiete niektorým pojmom v kategórii ďalekohľady, ľahko sa v nich zorientujete prostredníctvom nášho článku "slovník pojmov ďalekohľady" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/slovnik-pojmov-dalekohlady/ 

Taktiež vám môže byť nápomocný náš článok "ako si vybrať ďalekohľad" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/ako-si-vybrat-dalekohlad/ poprípade "odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti s ďalekohľadmi" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/odpovede-na-najcastejsie-otazky-v-suvisloti-s-dalekohladmi/

your-image-description