Informácie k novému iPhonu 14 a 14 Pro | TVOJFON.sk

V dnešnom blogu si povieme o novinkách zo sveta známej celosvetovej značky Apple . Z dielne Apple už viackrát v tomto roku unikli informácie ako by mali vyzerať novinky ktoré pre svojich zákazníkov chystajú. Apple sa každým rokom snaží priniesť do sveta novinku so stále lepšími funkciami, výkonom a hlavne luxusným vzhľadom. Apple výrobky si pred pár rokmi nevedeli dovoliť všetci, keďže cenovo nie sú tak prístupné ako iné značky. V dnešnej dobe, si Apple produkty vie zaobstarať skoro každý, kto vyskúšal tak neodolá. Preto aj keď vyjde nejaká novinka, tak sa vypredá „ako teplé rožky.“

My vám predstavíme asi najviac spomínanú novinku a tou je Apple Iphone 14 a iphone 14 pro . V priebehu posledných mesiacov sa na internete objavilo skutočne veľké množstvo únikov, ktoré nám vytvárajú zhruba 90 % predstavu o tom, ako bude vyzerať.

Ako môžete vidieť sami, tvar novinky je na prvý pohľad veľmi podobný ako iPhone 13 Pro. Nástupca sa stále bude spoliehať na ploché hrany, ako aj na vystupujúcu časť, v ktorej sú ukryté zadné fotoaparáty.

Samotné šošovky by mali mať podstatne väčší priemer ako to, na čo sme zvyknutí dnes. Dôvodom bude väčší snímač s rozlíšením až 48 MP a možnosť natáčania 8K videa.

Drahšie verzie iPhonu 14 Pro tiež prídu s modernejším procesorom A16 Bionic a takisto je v hre aj väčšie, až 2 TB úložisko. Lacnejšie prevedenia by sa potom mali spoliehať na starší čip A15 Bionic a 512 GB úložisko, čo je trochu netradičné riešenie.

Pokiaľ stavíte na prevedenie „Pro“, taktiež sa môžete tešiť na LTPO displej s premenlivou obnovovacou frekvenciou, ktorá používa energeticky úspornejšiu základnú dosku – časť zodpovednú za zapínanie a vypínanie jednotlivých pixelov. Je bez klasického výrezu vo vrchnej časti, ktorý bude nahradený dvoma „priestrelmi“. Jeden, na prednú kameru s automatickým zaostrovaním, by mal mať tvar kruhu a druhý, na senzory pre Face ID, zase tvar pilulky.

Bude to ďalší medzikrok k tomu, aby výrez úplne zmizol v roku 2023 alebo 2024 pri predstavení iPhonu 15 / 16. Technológia autentifikácie by sa mala v budúcnosti skryť pod displej na čo sa veľmi tešíme!


Okrem tohto Apple sa zameral na batériu a jej lepšiu výdrž ako u predchádzajúcich modelov. Už samotný procesor A16 Bionic by mal zlepšiť výdrž batérie na jedno nabitie, pretože bude podstatne úspornejší. Ako však dnes naznačili zahraničné média, pomôže mu v tom ešte jeden čip. Konkrétne pôjde o procesor, ktorý má na starosti ultra-rýchle 5G pripojenie.

Apple do iPhonu 14 nasadí nový 5G modem známej značky Qualcomm X65, ktorý by mal vyrábaný spoločnosťou TSMC pomocou moderného 6 nm procesu.

Okrem týchto noviniek má iPhone 14 dostať aj novú technológiu Wi-Fi 6E, ktorá je vlastne nástupcom klasického Wi-Fi 6. Každý kto sa rozhodne ísť do tejto novinky sa vďaka tomuto vylepšeniu môže tešiť na vyššiu rýchlosť internetového pripojenia a takisto nižšiu latenciu. To je najlepšie využiteľné pri surfovaní po sociálnych sieťach alebo hraní hier.

 

×