Nový iPhone SE 2022

Spoločnosť Apple nám pred pár dňami predstavilo iPhone SE 3. generácie. Modelovú radu prezentujú tri farebné prevedenia - biela, čierna a červená (Product)red a tri varianty s uložným priestorom 64GB,1258GB a novinkou je 256GB. Dizajnovo úplne kopíruje svojho predchodcu SE 2020 so stále obľúbeným tlačidlom Domov s Touch ID. Avšak v jeho vnútri, sa skrýva výkonnejší procesor A15 Bionic. Novinkou je aj podpora pre 5G pripojenie. Telefón zaujme aj vylepšeným upgradom fotoaparátu, s pokročilými funkciami ako Smart HDR 4, Photographic Styles a Deep Fusion a niekoľko ďalších vylepšení v podobe najodolnejšieho sklo na trhu vôbec.
Hlavným lákadlom nového SE3  bude pre mnohých aj vylepšená výdrž batérie ktorá podľa údajov ponúka až 15 hodín prehrávania videí, pre porovnanie zo staršou generáciou SE 2020 ktorý ponúkal „iba“ 13 hodín.  Lepšie hospodárenie energie, poskytuje práve výkonnejší procesor A15 Bionic, ktorý sa nachádza v najnovšej modelovej rade Apple iPhone 13.


Spoločnosť vsadila na pomer - cena kvalita, kde za pomerne dostupnú cenu máte k dispozícii výkonné zariadenie, ktoré určite bude vo svete telefónov veľkým konkurentom iným značkám. Apple očakáva rekordný predaj tohto modelu aj napriek tomu, že tento model nie je primárnou novinkou roku 2022, ktorá by sa mala  predstaviť v septembri iPhone 14.

 

×