Pozorovacie dalekohľady pre cestovateľov

Najpredávanejšie

Pozorovací ďalekohľad/spektív Discovery Range 60
52 €
(43,33 € bez DPH)
Pozorovací ďalekohľad/spektív Discovery Range 70
65 €
(54,17 € bez DPH)
Pozorovací ďalekohľad/spektív Bresser Travel 20-60x80
118 €
(98,33 € bez DPH)
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 50
57 €
(47,50 € bez DPH)
4 položiek celkom
Pozorovací ďalekohľad/spektív Discovery Range 70
54,17 € bez DPH
65 € / ks
Kód: 77806
Pozorovací ďalekohľad/spektív Discovery Range 60
43,33 € bez DPH
52 € / ks
Kód: 77805
Pozorovací ďalekohľad/spektív Bresser Travel 20-60x80
98,33 € bez DPH
118 € / ks
Kód: 76451
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 50
47,50 € bez DPH
57 € / ks
Kód: 77804

Pozorovacie ďalekohľady sú optické prístroje určené na pozorovanie vzdialenejších objektov. Spektív stojí poväčšine na statíve pre komfortnejšie pozorovanie. U nás nájdete značky, ako Levenhuk, Bresser a Meade. Ovládajú sa pomocou vnútorného objektívu, zaostrovacieho objektívu a okuláru. Cez ďalekohľad pozorujeme priamo očami na zväčšený objekt vo vzdialenosti. Pozorovacie ďalekohľady môžu byť monokulárne alebo binokulárne. Zvyčajne majú veľké priblíženie a vysokú svetelnosť. Ak si plánujete zaobstarať spektív je potrebné si k nemu dokúpiť aj dobrý statív (pri veľkom rozlíšení ich nemožno udržať v rukách bez trasenia).

Označenie ďalekohľadov napríklad 10-20x50 predstavuje priemer a zväčšenie objektívu, pri týchto typoch ďalekohľadu sa dá priamo nastaviť aj potrebné zväčšenie. Ďalší dôležitý parameter je rada kvality skla v ďalekohľade. Tieto skla rozdeľujeme podľa kvality - BaK-4, BK-7, BK-10, ED sklo.

Pozorovacie ďalekohľady rozlišujeme v praxi podľa využitia: 
- Spektív Levenhuk Blaze PLUS - je ľahký a kompaktný ďalekohľad na pozorovanie v meste aj v teréne. Vďaka vodotesnému telu je tento pozorovací ďalekohľad vhodný na pozorovanie v blízkosti vody alebo za zhoršených podmienok počasia. Je vhodný na akékoľvek outdoorové aktivity, turistické alebo cestovateľské výlety a prechádzky v prírode.

Levenhuk Blaze Compact - je oveľa kompaktnejší a ľahší ako iné pozorovacie ďalekohľady, takže je radosť s ním cestovať. Je prvá voľba pre ľudí, ktorí vyznávajú aktívny životný štýl, alebo majú radi pešiu turistiku a chcú spoznávať svet okolo seba, v celej svojej rozmanitosti . Odolný voči dažďu.
- Levenhuk Blaze PRO- Optický prístroj vás zaujme svojou inšpiráciou k štúdiu prírody či mestského prostredia. Jeho výhodou je prenos vysoko kvalitného obrazu, ktorý má skvelé vyobrazenie farieb. Tento výborný pomocník odoláva nepriaznivým podmienkam počasia. Vnútro spektivu je tvorené inštalovaným objektívom vrátane zoomu.

Ak nerozumiete niektorým pojmom v kategórii ďalekohľady, ľahko sa v nich zorientujete prostredníctvom nášho článku "slovník pojmov ďalekohľady" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/slovnik-pojmov-dalekohlady/

Taktiež vám môže byť nápomocný náš článok "ako si vybrať ďalekohľad" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/ako-si-vybrat-dalekohlad/ poprípade "odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti s ďalekohľadmi" https://www.TVOJFON.sk/blog-o-dalekohladoch/odpovede-na-najcastejsie-otazky-v-suvisloti-s-dalekohladmi/

your-image-description