Pozorovací ďalekohľad/spektív Discovery Range 70

Kód: 77806
Novinka 10 rokov záruka
Značka: Discovery
107,94 € –33 % 72 € 60 € bez DPH
Skladom (>1 ks)
Môžeme doručiť do:
6.12.2022
Možnosti doručenia
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70 kvalitný optický ďalekohľad, ktorý má možnosť zväčšenia v rozsahu od 25x do 75x. Vďaka tomu môžete pozorovať aj veľmi vzdialené objekty a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vtáky z bezpečnej vzdialenosti, rozsiahle panorámy alebo pozorovať skupinu objektov v pohybe a iné pohyblivé ciele. Je vhodný na rôzne turistické aktivity alebo cestovateľské výlety.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70
Šikmý okulár. Zväčšenie: 25–75x. Priemer šošovky objektívu: 70 mm.


Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70 kvalitný optický ďalekohľad, ktorý má možnosť zväčšenia v rozsahu od 25x do 75x. Vďaka tomu môžete pozorovať aj veľmi vzdialené objekty a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vtáky z bezpečnej vzdialenosti, rozsiahle panorámy alebo pozorovať skupinu objektov v pohybe a iné pohyblivé ciele. Je vhodný na rôzne turistické aktivity alebo cestovateľské výlety.

Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70

Šošovky na tomto pozorovacom ďalekohľade sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla BK-7, pričom optiku chráni niekoľkonásobná antireflexná vrstva povrchovej úpravy na všetkých optických plochách. Vďaka skvelým optickým vlastnostiam tieto najlepšie ďalekohľady zaisťujú ostrý a kontrastný obraz so všetkými detailmi v celom zornom poli. Výhodou je aj možnosť dioptrickej korekcie okuláru (±4 dioptrie). Okrem toho, pohodlie pri pozorovaní zvyšuje aj veľký očný reliéf, ktorý ocenia najmä osoby s okuliarmi.

Pozorovací teleskop Discovery Range 70
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70

Pri vysokom zväčšení pri pozorovaní dochádza k chveniu obrazu, preto sa odporúča používať statív. Kovový stolný statív je súčasťou balenia a je možné ho regulovať pomocou ovládacieho gombíku. Tento kvalitný vesmírny ďalekohľad je vyrobený z plastu a súčasťou sady je aj plastové puzdro na skladovanie a prepravu. Pozorovací ďalekohľad disponuje aj funkciou zoomu a tak isto možnosťou inštalovania adaptéra pre smartfón.

Pozorovací teleskop Discovery Range 70
Pozorovací ďalekohľad Discovery Range 70

Vlastnosti:
- Premenlivé zväčšenia od 25x po 75x
- Šošovka s veľkým priemerom
- Optika BK-7 potiahnutá niekoľkými antireflexnými vrstvami na všetkých optických prvkoch
- Dlhý očný reliéf umožňuje pozorovanie s nasadenými okuliarmi
- Sada obsahuje puzdro pre prepravu a skladovanie
- Kvalitný pozorovací ďalekohľad


Obsah sady:
- Pozorovací ďalekohľad
- Kovový stolný statív
- Ochranné krytky okulárov a šošoviek objektívu
- Čistiaca handrička
- Transportné a skladovacie puzdro
- Užívateľská príručka a celoživotná záruka

Ak nerozumiete niektorým údajom, pripravili sme si pre Vás slovník pojmov, ktorý zahŕňa všetky základne pojmy pre teleskopy. Pre viac informácií kliknite sem.

Dodatočné parametre

Kategória: Discovery pozorovacie ďalekohľady
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.56 kg
Ďalšie informácie: možnosť inštalácie fotografického adaptéru pre smartphone
? Materiál optiky: BK-7
Materiál tela: plast
? Najkratšia vzdialenosť zaostrenia: do 15 m
Ochrana šošovky: viacnásobná antireflexná vrstva na všetkých optických prvkoch
? Priemer objektívu (apertúra): do 75 mm
Priemer šošoviek okuláru: 21 mm
Priemer výstupnej pupily: 2,8-0,93 mm
Rozsah priemeru objektívu: 60-80 mm
Rozsah zväčšenia: 45-75 x
Statív v sade: áno
? Zoom: áno
? Zväčšenie: 40 x - viac
Zorné pole: 33-16 m / 1000 m
Očný reliéf: 16-14 mm
Púzdro / kryt / taška v sade: Áno
Statív: Kovový, stolný
Dioptrická korekcia okuláru: ± 4 dioptrie
Použite: Lov, šport a pozorovanie stacionárnych objektov
Zväčšenie: 25-75 x
Hmotnosť: 1,56 kg
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia: 12 m
Priemer objektívu (apertúra): 70 mm
Farba: Modrá
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JP Avatar autora | 31.10.2022
bol to darček pre manžela :) je veľmi spokojný ako malé dieťa :) :) :D čo viac dodať :) :) :)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Discovery Channel pozná každý, kto pozeral televíziu. Už do roku 1985 nepretržite informuje, baví a inšpiruje divákov naprieč celým svetom o krásach zemegule, jej úžasu a rozmanitosti prírody. V súčasnosti je kanál vysielaný celosvetovo v 155 krajinách a v 33 jazykoch. Na kanály sa zameriavajú predovšetkým na dokumentárne programy, hlavne ide o populárnu vedu, technológie a dejiny. Medzi jej sesterské kanály patrí Discovery+, TLC, Animal Planet.

Discovery logo 

Neustále sa prinášajú nové televízne relácie plné poznania a zábavy pre všetky vekové kategórie. Spoločnosť Discovery ponúka miliónom ľudí príležitosť objavovať a uspokojovať svoju zvedavosť a ponúka pôsobivú kombináciu príbehov naprieč jednotlivými žánrami, vrátane sveta vedy a techniky, bádateľských prieskumov, dobrodružných výprav, pohľadov do histórie a detailných pohľadov do zákulisia na ľudí, miesta a organizácie, ktoré utvárajú a zdieľajú svet, v ktorom žijeme. Medzi najznámejšie relácie patrí Ničitelia mýtov, Ako sa to robí ?, Bear Grylls, Ako funguje vesmír a mnoho iných.

S hrdosťou vám predstavujeme optické výrobky Discovery v spolupráci s renomovanou značkou Levenhuk. Značka Levenhuk už dlhodobo vyrába vysokokvalitnú optickú techniku každého druhu za dostupné ceny, aby každý nadšenec mohol pozorovať krásy okolitého sveta a hlbokého vesmíru. Ide radu vysokokvalitných optických prístrojov a príslušenstva, ktoré si môžete nakúpiť na eshope POZORUJ.eu priamo tu. 

  

Optika Discovery by Levenhuk

K úspešnému prieskumu sveta plného dobrodružstva a nádhery nestačí silná túžba po niečom novom. Potrebné sú aj kvalitné, robustné a funkčné zariadenia. Binokulárny alebo pozorovací ďalekohľad pre spoznávanie krás prírody a čarovných miest. Mikroskop Vám umožní nahliadnuť do sveta drobných tvorov mikrosveta. Hvezdársky ďalekohľad, ktorý Vám umožní sa zamerať na pozorovanie hlbokého vesmíru. To všetko a ešte omnoho viac vám ponúkne nová rada pozorovateľskej techniky a optických prístrojov od Discovery. Optické výrobky sa vyvíjali a vyrábali s dôrazom na kvalitu a funkčnosť. Každý jeden produkt je vyvíjaný a schválený spoločnosťou Discovery.

Tieto optické výrobky poskytnú príležitosť preskúmať náš svet v celej svojej rozmanitosti: od najmenších až po najvzdialenejšie objekty. Vybrať vhodné zariadenie je jednoduché, pretože vyrábaný sortiment produktov pozorovacej techniky zahŕňa mnoho modelov, takže vhodný prístroj nájde ako začiatočník, tak aj skúsený používateľ

  

 

Teleskopy / Hvezdárske ďalekohľady Discovery

Nekonečný vesmír je plný vzrušujúcich a zaujímavých objektov a vecí, ktoré pri pozorovaní prebudia pocit dobrodružstva a nadšenia. Tieto veci sú však neviditeľné voľným okom. Aj Mesiac, ktorí môžeme po večeroch pozorovať je pri pohľade cez teleskop úplne iný a čarovný. Hvezdárske ďalekohľady Discoveryrefraktory a reflektory, ktoré umožňujú pozorovať planéty slnečnej sústavy a ich satelity, vzdialenej galaxie, hmloviny, hviezdokopy, galaxie, hmloviny, hviezdokopy Tento rad takisto zahŕňa kompaktné a funkčné pozorovacie ďalekohľady, ktoré sa Vám budú hodiť počas cesty na výlet alebo aj relaxačné pozorovanie. K vybraným modelom dostanete aj vzdelávacie publikácie.

Mikroskopy Discovery

S novou kolekciou mikroskopov Discovery bude pozorovanie mikrosveta naozajstný zážitok. Základným predpokladom je mať spoľahlivý optický prístroj. Mikroskopy Discovery sú určené pre študijné, záujmové a pracovné účely. Rada mikroskopov Discovery s LCD obrazovkou je vhodným pomocníkom pre širokú radu používateľov, ako sú geológovia, veterinári, numizmatici, klenotníci a iný špecialisti. Biologické mikroskopy Discovery vyhovujú potrebám amatérov i profesionálov. Modelový rad zahŕňa mikroskopy od najjednoduchších až po pokročilejšie. Optika je vyrobená z plastu alebo achromatického skla, mikroskopy majú spodné a kombinované osvetlenie, jemné alebo hrubé zaostrovanie,napájané zo siete pomocou AC adaptéra, alebo batériami a ich telá sú plastové ako aj kovové. Mikroskop je dodávaný spolu so vzdelávacou publikáciou "Neviditeľný svet".

Discovery by Levenhuk

 

Spektívy / Pozorovacie ďalekohľady Discovery 

Rada pozorovacích ďalekohľadov sa najčastejšie používa pri love alebo oddychovom pozorovaní prírody. Pozorovacie ďalekohľady Discovery spĺňajú všetky kritéria a sú vhodné pre tieto účely. Každý pozorovací ďalekohľad je dodávaný s pevným statívom, ktorý Vám umožní pozorovanie na akomkoľvek mieste. Okulár spektívu je vybavený vysokovalitnou slnečnou clonou, ktorá maximálne chráni proti bočného oslneniu a tým zvyšuje zážitok z pozorovania. Zväčšenie si môžete ľubovoľne nastaviť podľa vašich preferencií a sledovaného objektu. Šikmý okulár uľahčuje pozorovanie objektov umiestnených vysoko na oblohe, napr. Vtákov. Sada obsahuje kompaktné puzdro na prenášanie a skladovanie, čím sa vám tento pozorovací ďalekohľad nepoškodí.

 

Binokulárne ďalekohľady Discovery 

Rada binokulárnych ďalekohľadov Discovery je vhodný pomocník skoro kdekoľvek. Pri poľovačke alebo love vám binokulárne ďalekohľady pomôžu zamerať a efektívne zamerať sledovanú zver. Počas výletu alebo túry vám pomôže nájsť horské chodníky a prechody. Relaxačná prechádzka bude omnoho krajšia ak si zoberiete jeden z binokulárnych ďalekohľadov Discovery, môžete tak sledovať vtáky a okolitú prírodu. Alebo môžete pozorovať len tak pre radosť a nadšenie. Binokulárne ďalekohľady Discovery sú modely pre rôzne účely.

Vybrané modely sú aj odolné voči vode a schopné sa vznášať na vode, čím sa s nimi nemusíte báť ísť ani na otvorenú vodu.

Všetky optické výrobky Discovery by Levenhuk majú praktický dizajn a pevne robustné telo a atraktívny vzhľad. Produkty prešli precíznym schvaľovaním pred výrobou, takže si môžete byť istý, že budú naplno spĺňať Vaše očakávania. Každý výrobok je dodávaný v elegantnej krabičke, ktorá je aj pekným darčekom.

×