your-image-description

Súprava Discovery Scope 2 so vzdelávacou publikáciou

Kód: 79083
Novinka 10 rokov záruka
Značka: Discovery
83,90 € –33 % 55,90 € 46,58 € bez DPH
Skladom (>1 ks)
Môžeme doručiť do:
8.2.2023
Možnosti doručenia
Súprava Discovery Scope 2 obsahuje dve optické zariadenia: mikroskop a astro teleskop. Mikroskop bude  pomocníkom pri získavaní základov z mikrobiológie. Teleskop bude zase veľmi užitočný pri získavaní základov z astronómie a pozorovaní nočnej oblohy. Okrem spomínaných zariadení sada obsahuje praktické príslušenstvo. Nájdete v nej veľa príslušenstva ktoré sa vám zíde na skúmanie sveta a vykonávanie vedeckých výskumov. Bonusom v sade je vzdelávacia publikácia „Vesmír. Neprázdna prázdnota“.

Detailné informácie

Vyhoda-dorucenie Vyhoda-cena Vyhoda-cena Vyhoda-cena

Podrobný popis

Súprava Discovery Scope 2 so vzdelávacou publikáciou

Súprava obsahuje dve optické zariadenia: hvezdársky ďalekohľad a mikroskop. Sada obsahuje viac ako 25 dielov príslušenstva a vzdelávaciu publikáciu o vesmíre.


Súprava Discovery Scope 2 obsahuje dve optické zariadenia: mikroskop a astro teleskop. Mikroskop bude  pomocníkom pri získavaní základov z mikrobiológie. Teleskop bude zase veľmi užitočný pri získavaní základov z astronómie a pozorovaní nočnej oblohy. Okrem spomínaných zariadení sada obsahuje praktické príslušenstvo. Nájdete v nej veľa príslušenstva ktoré sa vám zíde na skúmanie sveta a vykonávanie vedeckých výskumov. Bonusom v sade je vzdelávacia publikácia „Vesmír. Neprázdna prázdnota“.


Súprava Discovery Scope 2 so vzdelávacou publikáciou

Hvezdársky ďalekohľad z radu Discovery Scope 2 je celistvý refraktor na AZ držiaku, so stolným statívom z hliníku. S teleskopom môžete pozorovať Mesiac, meteorické roje a jednotlivé hviezdy a najjasnejšie nebeské objekty. Taktiež ho môžete využiť ako výkonný pozorovací ďalekohľad na pozorovanie pozemskej krajiny. Model základnej úrovne vám môže pomôcť získať predstavu o rozmernosti vesmíru. 


Súprava Discovery Scope 2 so vzdelávacou publikáciou


Vzdelávacia publikácia „Vesmír. Neprázdna prázdnota" vám pomôže dozvedieť sa viac o nebeských objektoch, planétach slnečnej sústavy a mnoho iného. Prečítaním tejto publikácie nájdete odpovede na rôzne otázky začínajúcich pozorovateľov. V knihe sa taktiež dozviete o tom, z akých dielov sa skladá hvezdársky ďalekohľad, ako uskutočňovať pozorovania a aké zaujímavé objekty môžete v slnečnej sústave a mimo nej nájsť a pozorovať.

Vesmír. Neprázdna prázdnota

Mikroskop sady Discovery Scope 2 je klasický biologický mikroskop so spodným osvetlením. Môžete s ním pozorovať priehľadné vzorky ako sú napríklad vrstva cibule, žabia krv, mušia noha a veľa iného. Mikroskop je pripravený k okamžitému použitiu, pretože obsahom sady je aj niekoľko pripravených preparátov. Súprava vám umožní študovať tenké rezy vzoriek, ktoré si môžete sami vyrobiť alebo pozorovať život v kvapke vody.Obsah sady:
- Hvezdársky ďalekohľad
- Okulár H 12,5 mm
- Okulár pre vzpriamený obraz, 18 mm
- Diagonálne zrkadlo
- Optický hľadáčik, 2x
- Stolný statív
- Astronomické samolepky svietiace v tme
- Mikroskop
- Sady hotových preparátov – 3 ks
- Sklenené sklíčka – 3 ks
- Krycie sklíčka – 3 ks
- Štítky na mikroskopické sklíčko - 5 ks
- Plastová pipeta
- Preparačný nôž
- Pinzeta
- Stierka
- Preparačná ihla
- Škvrny – 2 fľaštičky
- Náhradná žiarovka - 2 ks
- Fľaštička s fixačným prostriedkom
- Vzdelávacie publikácie „Vesmír. Neprázdna prázdnota“
- Užívateľská príručka a záručný list


Ak nerozumiete niektorým údajom, pripravili sme si pre Vás slovník pojmov, ktorý zahŕňa všetky základné pojmy pre teleskopy. Pre viac informácií kliknite sem.Dodatočné parametre

Kategória: Discovery teleskopy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2.26 kg
? Ohnisková vzdialenosť: 400-600 mm
? Optický systém: Refraktor
? Priemer objektívu (apertúra): do 50 mm
? Typ svetelného zdroja: LED, zrkadlo
? Typ užívateľa: začiatočníci
? Umiestnenie svetelného zdroja: spodné
? Zväčšenie mikroskopu: 64 a viac
Hlavné využitie: Planéty, Pozemné objekty
Metódy pozorovania: Vo svetlom poli
Možnosti použitia: Školské bádanie
Napájanie: Batérie
Okuláre: H 12,5 mm (40x), okulár pre vzpriamený obraz 18 mm
Revolverový nosič: 3 objektívy
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Zväčšenie mikroskopu: 75–900 x
Typ: Zložený/optický, biologický
Materiál optiky: Optické sklo
Ohnisková vzdialenosť: 500 mm
Priemer objektívu (apertúra): 50 mm
Svetelnosť: f/10
Zväčšenie teleskopu: 100 x
Antireflexné vrstvy: Štandardná
Hľadáčik: Optický, 2x
Statív: Hliník
Výška statívu (nastaviteľná): 380 mm
Riadenie teleskopu: Ručné
Montáž a nastavenie: Extrémne jednoduché
Hmotnosť: 4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Discovery Channel pozná každý, kto pozeral televíziu. Už do roku 1985 nepretržite informuje, baví a inšpiruje divákov naprieč celým svetom o krásach zemegule, jej úžasu a rozmanitosti prírody. V súčasnosti je kanál vysielaný celosvetovo v 155 krajinách a v 33 jazykoch. Na kanály sa zameriavajú predovšetkým na dokumentárne programy, hlavne ide o populárnu vedu, technológie a dejiny. Medzi jej sesterské kanály patrí Discovery+, TLC, Animal Planet.

Discovery logo 

Neustále sa prinášajú nové televízne relácie plné poznania a zábavy pre všetky vekové kategórie. Spoločnosť Discovery ponúka miliónom ľudí príležitosť objavovať a uspokojovať svoju zvedavosť a ponúka pôsobivú kombináciu príbehov naprieč jednotlivými žánrami, vrátane sveta vedy a techniky, bádateľských prieskumov, dobrodružných výprav, pohľadov do histórie a detailných pohľadov do zákulisia na ľudí, miesta a organizácie, ktoré utvárajú a zdieľajú svet, v ktorom žijeme. Medzi najznámejšie relácie patrí Ničitelia mýtov, Ako sa to robí ?, Bear Grylls, Ako funguje vesmír a mnoho iných.

S hrdosťou vám predstavujeme optické výrobky Discovery v spolupráci s renomovanou značkou Levenhuk. Značka Levenhuk už dlhodobo vyrába vysokokvalitnú optickú techniku každého druhu za dostupné ceny, aby každý nadšenec mohol pozorovať krásy okolitého sveta a hlbokého vesmíru. Ide radu vysokokvalitných optických prístrojov a príslušenstva, ktoré si môžete nakúpiť na eshope POZORUJ.eu priamo tu. 

  

Optika Discovery by Levenhuk

K úspešnému prieskumu sveta plného dobrodružstva a nádhery nestačí silná túžba po niečom novom. Potrebné sú aj kvalitné, robustné a funkčné zariadenia. Binokulárny alebo pozorovací ďalekohľad pre spoznávanie krás prírody a čarovných miest. Mikroskop Vám umožní nahliadnuť do sveta drobných tvorov mikrosveta. Hvezdársky ďalekohľad, ktorý Vám umožní sa zamerať na pozorovanie hlbokého vesmíru. To všetko a ešte omnoho viac vám ponúkne nová rada pozorovateľskej techniky a optických prístrojov od Discovery. Optické výrobky sa vyvíjali a vyrábali s dôrazom na kvalitu a funkčnosť. Každý jeden produkt je vyvíjaný a schválený spoločnosťou Discovery.

Tieto optické výrobky poskytnú príležitosť preskúmať náš svet v celej svojej rozmanitosti: od najmenších až po najvzdialenejšie objekty. Vybrať vhodné zariadenie je jednoduché, pretože vyrábaný sortiment produktov pozorovacej techniky zahŕňa mnoho modelov, takže vhodný prístroj nájde ako začiatočník, tak aj skúsený používateľ

  

 

Teleskopy / Hvezdárske ďalekohľady Discovery

Nekonečný vesmír je plný vzrušujúcich a zaujímavých objektov a vecí, ktoré pri pozorovaní prebudia pocit dobrodružstva a nadšenia. Tieto veci sú však neviditeľné voľným okom. Aj Mesiac, ktorí môžeme po večeroch pozorovať je pri pohľade cez teleskop úplne iný a čarovný. Hvezdárske ďalekohľady Discoveryrefraktory a reflektory, ktoré umožňujú pozorovať planéty slnečnej sústavy a ich satelity, vzdialenej galaxie, hmloviny, hviezdokopy, galaxie, hmloviny, hviezdokopy Tento rad takisto zahŕňa kompaktné a funkčné pozorovacie ďalekohľady, ktoré sa Vám budú hodiť počas cesty na výlet alebo aj relaxačné pozorovanie. K vybraným modelom dostanete aj vzdelávacie publikácie.

Mikroskopy Discovery

S novou kolekciou mikroskopov Discovery bude pozorovanie mikrosveta naozajstný zážitok. Základným predpokladom je mať spoľahlivý optický prístroj. Mikroskopy Discovery sú určené pre študijné, záujmové a pracovné účely. Rada mikroskopov Discovery s LCD obrazovkou je vhodným pomocníkom pre širokú radu používateľov, ako sú geológovia, veterinári, numizmatici, klenotníci a iný špecialisti. Biologické mikroskopy Discovery vyhovujú potrebám amatérov i profesionálov. Modelový rad zahŕňa mikroskopy od najjednoduchších až po pokročilejšie. Optika je vyrobená z plastu alebo achromatického skla, mikroskopy majú spodné a kombinované osvetlenie, jemné alebo hrubé zaostrovanie,napájané zo siete pomocou AC adaptéra, alebo batériami a ich telá sú plastové ako aj kovové. Mikroskop je dodávaný spolu so vzdelávacou publikáciou "Neviditeľný svet".

Discovery by Levenhuk

 

Spektívy / Pozorovacie ďalekohľady Discovery 

Rada pozorovacích ďalekohľadov sa najčastejšie používa pri love alebo oddychovom pozorovaní prírody. Pozorovacie ďalekohľady Discovery spĺňajú všetky kritéria a sú vhodné pre tieto účely. Každý pozorovací ďalekohľad je dodávaný s pevným statívom, ktorý Vám umožní pozorovanie na akomkoľvek mieste. Okulár spektívu je vybavený vysokovalitnou slnečnou clonou, ktorá maximálne chráni proti bočného oslneniu a tým zvyšuje zážitok z pozorovania. Zväčšenie si môžete ľubovoľne nastaviť podľa vašich preferencií a sledovaného objektu. Šikmý okulár uľahčuje pozorovanie objektov umiestnených vysoko na oblohe, napr. Vtákov. Sada obsahuje kompaktné puzdro na prenášanie a skladovanie, čím sa vám tento pozorovací ďalekohľad nepoškodí.

 

Binokulárne ďalekohľady Discovery 

Rada binokulárnych ďalekohľadov Discovery je vhodný pomocník skoro kdekoľvek. Pri poľovačke alebo love vám binokulárne ďalekohľady pomôžu zamerať a efektívne zamerať sledovanú zver. Počas výletu alebo túry vám pomôže nájsť horské chodníky a prechody. Relaxačná prechádzka bude omnoho krajšia ak si zoberiete jeden z binokulárnych ďalekohľadov Discovery, môžete tak sledovať vtáky a okolitú prírodu. Alebo môžete pozorovať len tak pre radosť a nadšenie. Binokulárne ďalekohľady Discovery sú modely pre rôzne účely.

Vybrané modely sú aj odolné voči vode a schopné sa vznášať na vode, čím sa s nimi nemusíte báť ísť ani na otvorenú vodu.

Všetky optické výrobky Discovery by Levenhuk majú praktický dizajn a pevne robustné telo a atraktívny vzhľad. Produkty prešli precíznym schvaľovaním pred výrobou, takže si môžete byť istý, že budú naplno spĺňať Vaše očakávania. Každý výrobok je dodávaný v elegantnej krabičke, ktorá je aj pekným darčekom.

×
your-image-description