Hvezdársky ďalekohľad/teleskop Discovery Sky T76 s knižkou

Kód: 79082
Novinka 10 rokov záruka
Značka: Discovery
ZADARMOZADARMO 179,94 € –34 %
Hvezdársky ďalekohľad/teleskop Discovery Sky T76 s knižkou
179,94 € –34 % 119 € 99,17 € bez DPH
Skladom (>1 ks)
Môžeme doručiť do:
14.12.2022
Možnosti doručenia
Newtonov reflektor Discovery Sky T76 základnej úrovne obsahuje všetko, čo potrebujete pre vaše pozorovanie. Tento hvezdársky ďalekohľad poteší každého začínajúceho astronóma.  Naučiť sa ho ovládať zaberie len pár minút a veľkou výhodou je, že netreba nič kupovať samostatne, všetko čo budete potrebovať je súčasťou sady. Obsahom sady je aj vzdelávacia publikácia o vesmíre "Vesmír. Neprázdna, Prázdnota" (v českom jazyku). Chápavým spôsobom opisuje rôzne aspekty astronómie. Príručka vysvetľuje, ako je zostavený hvezdársky ďalekohľad a popisuje najznámejšie astronomické objekty(Mesiac, Slnko a mnoho iného). V tejto knihe nájdete zaujímavé fakty a krásne, živé ilustrácie. Kniha je určená širokému spektru pozorovateľov a bude veľkým pomocníkom pri osvojovaní si základov astronómie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hvezdársky ďalekohľad Discovery Sky T76 s knižkou

Newtonov reflektor s jednoduchým systémom ovládania. Apertúra: 76 mm. Ohnisková vzdialenosť: 700 mm

Newtonov reflektor Discovery Sky T76 základnej úrovne obsahuje všetko, čo potrebujete pre vaše pozorovanie. Tento hvezdársky ďalekohľad poteší každého začínajúceho astronóma. Naučiť sa ho ovládať zaberie len pár minút a veľkou výhodou je, že netreba nič kupovať samostatne, všetko čo budete potrebovať je súčasťou sady. Obsahom sady je aj vzdelávacia publikácia o vesmíre "Vesmír. Neprázdna, Prázdnota" (v českom jazyku). Chápavým spôsobom opisuje rôzne aspekty astronómie. Príručka vysvetľuje, ako je zostavený hvezdársky ďalekohľad a popisuje najznámejšie astronomické objekty( Mesiac, Slnko a mnoho iného). V tejto knihe nájdete zaujímavé fakty a krásne, živé ilustrácie. Kniha je určená širokému spektru pozorovateľov a bude veľkým pomocníkom pri osvojovaní si základov astronómie.

Hvezdársky ďalekohľad Discovery Sky T76 s knižkou
Discovery Sky T76 astro teleskop je ideálny pre pozorovanie planét slnečnej sústavy so svojimi satelitmi, Mesiaca, taktiež meteorických rojov a komét, hmlovín, galaxií a hviezdokôp. Okuláre s rôznou ohniskovou vzdialenosťou a Barlowovou šošovkou, ktorými teleskop disponuje vám umožnia pri skúmaní vesmíru používať rôzne zväčšenia. Výsledkom bude, že aj začínajúci astronómovia budu mať pri pozorovaní lepší zážitok. Optický hľadáčik slúži na lokalizáciu nebeských objektov. 

Hvezdársky ďalekohľad Discovery Sky T76 s knižkou
Astronomický ďalekohľad s azimutálnou montážou je vybavený mikroskrutkou na zvislej osi, ktorá vám umožni presné a plynulé nastavenie ďalekohľadu. Nasmerovať teleskop na vybraný objekt pozorovania je veľmi jednoduché a nie sú k tomu potrebné žiadne špeciálne znalosti. Výška statívu je nastaviteľná. Statív je vyrobený z hliníkovej zliatiny a je možné k nemu nainštalovať priehradku na príslušenstvo.

Hvezdársky ďalekohľad Discovery Sky T76 s knižkou
Obsah sady:
- Hvezdársky ďalekohľad
- Okulár 4 mm
- Okulár 12,5 mm
- Okulár 20 mm
- 2x Barlowova šošovka
- Optický hľadáčik 5x24
- Hliníkový statív s priehradkou na príslušenstvo
- Vzdelávacie publikácie „Vesmír. Neprázdna prázdnota“
- Užívateľská príručka a záručný list

Ak nerozumiete niektorým údajom, pripravili sme si pre Vás slovník pojmov, ktorý zahŕňa všetky základne pojmy pre teleskopy. 
Pre viac informácií kliknite sem. 

Dodatočné parametre

Kategória: Reflektorové teleskopy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 4.5 kg
Farba: Modrá
? Hlavné využitie: Objekty hlbokého vesmíru
? Ohnisková vzdialenosť: 600-800 mm
? Optický systém: Newtonov teleskop, Reflektor
? Priemer objektívu (apertúra): do 100 mm
? Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
? Typ užívateľa: začiatočníci
Úroveň obtiažnosti montáže a inštalácie: veľmi jednoduché
Zväčšnie teleskopu: 150-200x
Ohnisková vzdialenosť: 700 mm
Priemer objektívu (apertúra): 76 mm
Svetelnosť objektívu: f/9,2
Zväčšnie teleskopu: 152x
Antireflexné vrstvy: FMC
Prahová hodnota rozlíšenia, uhlové sekundy: 1,84
Medzná hviezdna veľkosť: 11,6
Okuláre sú súčasťou balíčka: 4 mm (175x), 12,5 mm (56x), 20 mm (35x)
Barlowova šošovka v rámci sady: 2x
Statív: Hliník
Odkladacia priehradka na príslušenstvo: Áno
Výška statívu (nastaviteľná): 850-1250 mm
Riadenie teleskopu: Manuálne
Priemer tubusu okulára, palce: 0,96
Hľadáčik: Optický 5x24
Okulárový výťah: Ozubnice s pastorkom
Materiál optiky: Optické sklo
Materiál optického tubusu: Hliník
Rozšírená sada: Áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Discovery Channel pozná každý, kto pozeral televíziu. Už do roku 1985 nepretržite informuje, baví a inšpiruje divákov naprieč celým svetom o krásach zemegule, jej úžasu a rozmanitosti prírody. V súčasnosti je kanál vysielaný celosvetovo v 155 krajinách a v 33 jazykoch. Na kanály sa zameriavajú predovšetkým na dokumentárne programy, hlavne ide o populárnu vedu, technológie a dejiny. Medzi jej sesterské kanály patrí Discovery+, TLC, Animal Planet.

Discovery logo 

Neustále sa prinášajú nové televízne relácie plné poznania a zábavy pre všetky vekové kategórie. Spoločnosť Discovery ponúka miliónom ľudí príležitosť objavovať a uspokojovať svoju zvedavosť a ponúka pôsobivú kombináciu príbehov naprieč jednotlivými žánrami, vrátane sveta vedy a techniky, bádateľských prieskumov, dobrodružných výprav, pohľadov do histórie a detailných pohľadov do zákulisia na ľudí, miesta a organizácie, ktoré utvárajú a zdieľajú svet, v ktorom žijeme. Medzi najznámejšie relácie patrí Ničitelia mýtov, Ako sa to robí ?, Bear Grylls, Ako funguje vesmír a mnoho iných.

S hrdosťou vám predstavujeme optické výrobky Discovery v spolupráci s renomovanou značkou Levenhuk. Značka Levenhuk už dlhodobo vyrába vysokokvalitnú optickú techniku každého druhu za dostupné ceny, aby každý nadšenec mohol pozorovať krásy okolitého sveta a hlbokého vesmíru. Ide radu vysokokvalitných optických prístrojov a príslušenstva, ktoré si môžete nakúpiť na eshope POZORUJ.eu priamo tu. 

  

Optika Discovery by Levenhuk

K úspešnému prieskumu sveta plného dobrodružstva a nádhery nestačí silná túžba po niečom novom. Potrebné sú aj kvalitné, robustné a funkčné zariadenia. Binokulárny alebo pozorovací ďalekohľad pre spoznávanie krás prírody a čarovných miest. Mikroskop Vám umožní nahliadnuť do sveta drobných tvorov mikrosveta. Hvezdársky ďalekohľad, ktorý Vám umožní sa zamerať na pozorovanie hlbokého vesmíru. To všetko a ešte omnoho viac vám ponúkne nová rada pozorovateľskej techniky a optických prístrojov od Discovery. Optické výrobky sa vyvíjali a vyrábali s dôrazom na kvalitu a funkčnosť. Každý jeden produkt je vyvíjaný a schválený spoločnosťou Discovery.

Tieto optické výrobky poskytnú príležitosť preskúmať náš svet v celej svojej rozmanitosti: od najmenších až po najvzdialenejšie objekty. Vybrať vhodné zariadenie je jednoduché, pretože vyrábaný sortiment produktov pozorovacej techniky zahŕňa mnoho modelov, takže vhodný prístroj nájde ako začiatočník, tak aj skúsený používateľ

  

 

Teleskopy / Hvezdárske ďalekohľady Discovery

Nekonečný vesmír je plný vzrušujúcich a zaujímavých objektov a vecí, ktoré pri pozorovaní prebudia pocit dobrodružstva a nadšenia. Tieto veci sú však neviditeľné voľným okom. Aj Mesiac, ktorí môžeme po večeroch pozorovať je pri pohľade cez teleskop úplne iný a čarovný. Hvezdárske ďalekohľady Discoveryrefraktory a reflektory, ktoré umožňujú pozorovať planéty slnečnej sústavy a ich satelity, vzdialenej galaxie, hmloviny, hviezdokopy, galaxie, hmloviny, hviezdokopy Tento rad takisto zahŕňa kompaktné a funkčné pozorovacie ďalekohľady, ktoré sa Vám budú hodiť počas cesty na výlet alebo aj relaxačné pozorovanie. K vybraným modelom dostanete aj vzdelávacie publikácie.

Mikroskopy Discovery

S novou kolekciou mikroskopov Discovery bude pozorovanie mikrosveta naozajstný zážitok. Základným predpokladom je mať spoľahlivý optický prístroj. Mikroskopy Discovery sú určené pre študijné, záujmové a pracovné účely. Rada mikroskopov Discovery s LCD obrazovkou je vhodným pomocníkom pre širokú radu používateľov, ako sú geológovia, veterinári, numizmatici, klenotníci a iný špecialisti. Biologické mikroskopy Discovery vyhovujú potrebám amatérov i profesionálov. Modelový rad zahŕňa mikroskopy od najjednoduchších až po pokročilejšie. Optika je vyrobená z plastu alebo achromatického skla, mikroskopy majú spodné a kombinované osvetlenie, jemné alebo hrubé zaostrovanie,napájané zo siete pomocou AC adaptéra, alebo batériami a ich telá sú plastové ako aj kovové. Mikroskop je dodávaný spolu so vzdelávacou publikáciou "Neviditeľný svet".

Discovery by Levenhuk

 

Spektívy / Pozorovacie ďalekohľady Discovery 

Rada pozorovacích ďalekohľadov sa najčastejšie používa pri love alebo oddychovom pozorovaní prírody. Pozorovacie ďalekohľady Discovery spĺňajú všetky kritéria a sú vhodné pre tieto účely. Každý pozorovací ďalekohľad je dodávaný s pevným statívom, ktorý Vám umožní pozorovanie na akomkoľvek mieste. Okulár spektívu je vybavený vysokovalitnou slnečnou clonou, ktorá maximálne chráni proti bočného oslneniu a tým zvyšuje zážitok z pozorovania. Zväčšenie si môžete ľubovoľne nastaviť podľa vašich preferencií a sledovaného objektu. Šikmý okulár uľahčuje pozorovanie objektov umiestnených vysoko na oblohe, napr. Vtákov. Sada obsahuje kompaktné puzdro na prenášanie a skladovanie, čím sa vám tento pozorovací ďalekohľad nepoškodí.

 

Binokulárne ďalekohľady Discovery 

Rada binokulárnych ďalekohľadov Discovery je vhodný pomocník skoro kdekoľvek. Pri poľovačke alebo love vám binokulárne ďalekohľady pomôžu zamerať a efektívne zamerať sledovanú zver. Počas výletu alebo túry vám pomôže nájsť horské chodníky a prechody. Relaxačná prechádzka bude omnoho krajšia ak si zoberiete jeden z binokulárnych ďalekohľadov Discovery, môžete tak sledovať vtáky a okolitú prírodu. Alebo môžete pozorovať len tak pre radosť a nadšenie. Binokulárne ďalekohľady Discovery sú modely pre rôzne účely.

Vybrané modely sú aj odolné voči vode a schopné sa vznášať na vode, čím sa s nimi nemusíte báť ísť ani na otvorenú vodu.

Všetky optické výrobky Discovery by Levenhuk majú praktický dizajn a pevne robustné telo a atraktívny vzhľad. Produkty prešli precíznym schvaľovaním pred výrobou, takže si môžete byť istý, že budú naplno spĺňať Vaše očakávania. Každý výrobok je dodávaný v elegantnej krabičke, ktorá je aj pekným darčekom.

×