Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“

Kód: 50792
Novinka Doživotná.záruka
Značka: Levenhuk
55,30 € 46,08 € bez DPH
Skladom (>1 ks)
Môžeme doručiť do:
7.6.2023
Možnosti doručenia
Sada filtrov Levenhuk F8 "Slnečná sústava" je zložená z 8 filtrov, ktoré vám pomôžu podrobne preštudovať planéty slnečnej sústavy. Nakoľko všetky filtre disponujú štandardným primerom tubusu 1,25" a sú vybavené vnútorným závitom, je možné navzájom kombinovať rôzne filtre. Všetky filtre nachádzajúce sa v sade sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.

Detailné informácie

Vyhoda-dorucenie Vyhoda-cena Vyhoda-cena Vyhoda-cena

Podrobný popis

Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“
Osem filtrov okuláru. Priemer tubusu: 1,25".


Sada filtrov Levenhuk F8 "Slnečná sústava" je zložená z 8 filtrov, ktoré vám pomôžu podrobne preštudovať planéty slnečnej sústavy. Nakoľko všetky filtre disponujú štandardným primerom tubusu 1,25" a sú vybavené vnútorným závitom, je možné navzájom kombinovať rôzne filtre. Všetky filtre nachádzajúce sa v sade sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla.


Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Lunárny filter Levnehuk 1,25" je nevyhnutnosťou pri dlhodobom pozorovaní Mesiaca. Nakoľko je Mesiac vo fáze viac ako 80% veľmi jasný, môže vás oslepiť, preto nie je možné ho pozorovať detailne. Tento filter slúži na zníženie jasu a preto je možné pozorovať Mesiac aj v splne.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 8 (svetlo žltý) je určený na pozorovanie morí a mračien prachu na Marse, detailov Jupiterových pásov a Uránu, Neptúnu a Mesiaca alebo k pozorovaniu komét. Vyniká vysokou svetelnou priepustnosťou a je vhodný pre hvezdárske ďalekohľady s nízkou apertúrou. Znižuje chromatickú aberáciu u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 11 (žlto-zelený)vysokú svetelnú priepustnosť a je možné ho používať pri hvezdárskych ďalekohľadoch s malou apertúrou. Pomocou neho môžete detailne pozorovať Saturn, Mars a Jupiter. Jeho schopnosťou je minimalizácia chromatickej aberácie u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 12 (žltý) je možné používať s malými hvezdárskymi ďalekohľadmi. Má dobrú svetelnú priepustnosť, zvyšuje kontrast detailov na Mesiaci, Marse a Jupiteri. Je vhodný na pozorovanie Venuše a komét.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 23A (svetlo červený) sa odporúča používať s hvezdárskymi ďalekohľadmi s apertúrou väčšou ako 130 mm. Umožňuje detailné pozorovanie Marsu a Mesiaca ale aj atmosférické javy na Saturne či Jupiteri. Je vhodný na pozorovanie Merkúru za súmraku a denné pozorovanie Venuše.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 25 (červený) je filter pre hvezdárske ďalekohľady s apertúrou väčšou ako 150 mm. Je skvelou voľbou na pozorovanie polárnych čiapočiek, morí a prachových mračien na Marse ale aj na pozorovanie mračien na Jupiteri a Saturne a na pozorovanie Mesiaca

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 56A (svetlo zelený) je užitočný pri pozorovaní Jupitera. Zdôrazňuje detaily veľkých červených škvŕn a mnoho jemných atmosférických útvarov, ktoré nie sú vždy viditeľné. Je vhodný na pozorovanie Saturnu a Venuše alebo Mesiaca. Je kompatibilný s hvezdárskymi ďalekohľadmi s nízkou apertúrou a čiastočne dokáže eliminovať skreslenie u refrakčných hvezdárskych ďalekohľadov.

Optický filter Levenhuk 1,25" č. 80A (modrý) je jeden z najpopulárnejších filtrov pri štúdiu planét slnečnej sústavy a umožňuje detailné pozorovanie Saturnu, Mesiaca, Marsu, Venuše a Merkúra.


Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“Obsah balenia - Sada filtrov Levenhuk F8 „Slnečná sústava“
Vlastnosti:
- Osem svetelných filtrov pre pozorovanie Mesiaca, planét a komét
- Filtre z optického skla poskytujú ostrý a jasný obraz
- Kompatibilný s rôznymi apertúrami hvezdárskych ďalekohľadov
- Vnútorný závit umožňuje kombinovať filtre
- Priemer tubusu okuláru 1,25 "
- Kvalitné filtre Levenhuk


Obsah sady:
- Lunárny filter
- Filter č. 8 (svetlo žltý)
- Filter č. 11 (žlto-zelený)
- Filter č. 12 (žltý)
- Filter č. 23A (svetlo červený)
- Filter č. 25 (červený)
- Filter č. 56A (svetlo zelený)
- Filter č. 80A (modrý)
- Plastové puzdro na skladovanie - 2 ks

 

Prečítajte si naše články pre témy - Filtre a optické prístroje

Slovník pojmov
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/slovnik-pojmov-teleskopy/

#ShowMore#

Aké je použitie astronomických filtov v praxi?
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/pouzitie-astronomickych-filtov-v-praxi/

Doživotná záruka na produkty Levenhuk!
https://www.tvojfon.sk/clanky-o-optickych-pristrojoch/dozivotna-zaruka-na-produkty-levenhuk/

Záruka Bresser
https://www.tvojfon.sk/clanky-o-optickych-pristrojoch/zaruka-bresser/

Najlepšie miesta na pozorovanie oblohy na Slovensku
https://www.tvojfon.sk/clanky-o-optickych-pristrojoch/najlepsie-miesta-na-pozorovanie-oblohy-na-slovensku/

Slovník astronomických pojmov - astronomický slovník
https://www.tvojfon.sk/clanky-o-optickych-pristrojoch/slovnik-astronomickych-pojmov-astronomicky-slovnik/

Astronomické udalosti, javy a úkazy v roku 2023h
https://www.tvojfon.sk/clanky-o-optickych-pristrojoch/astronomicke-udalosti--javy-a-ukazy-v-roku-2023/

Ako si vybrať správny teleskop?
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/ako-si-vybrat-spravny-teleskop/

Ako funguje hvezdársky teleskop
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/ako-funguje-hvezdarsky-teleskop/

Ako si zvoliť správny okulár k teleskopu
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/ako-si-zvolit-spravny-okular-k-teleskopu/

Ako na astronomickú fotografiu?
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/ako-na-astronomicku-fotografiu/

Aký teleskop si vybrať na cestovanie?
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/aky-teleskop-si-vybrat-na-cestovanie/

Ste si istý?Pozorovanie nočnej oblohy v období jari
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/pozorovanie-nocnej-oblohy-v-obdobi-jari-2/

Pozorovanie nočnej oblohy v zimnom období
https://www.tvojfon.sk/blog-o-teleskopoch/pozorovanie-nocnej-oblohy-v-zimnom-obdobi/

 

Dodatočné parametre

Kategória: Mesačné, slnečné a planetárne filtre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
? Materiál optiky: Optické sklo
Rozsah prevádzkovej teploty: -5 ... 35 ° C
Vnútorný závit (pre kombináciu rôznych filtrov): áno
Vonkajší závit (pre inštaláciu do okuláru): áno, 1,25 "

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

 

logo Levenhuk

O značke Levenhuk

• Ak hľadáte kvalitnú pozorovateľskú techniku za bezkonkurenčnú cenu, značka Levenhuk je správna voľba • Široký výber produktov - ďalekohľady, teleskopy, mikroskopy a mnoho ďalšieho príslušenstva Spoločnosť Levenhuk stále vyvíja nové produkty pre väčší zážitok z pozorovania • Na trhu viac ako 20 rokov • Výrobca Levenhuk, ako jeden z mála ponúka doživotnú záruku pre svoje produkty, čím si stojí za svojou výrobou

 Misia spoločnosti

Poslaním spoločnosti je poskytnúť ľuďom prístup k vysokokvalitným optickým prístrojom pre vzdelávanie a hobby za dostupné ceny. Súčasne zvýšiť vedomosti ľudí o kozme. 

Stratégia

Medzinárodný trh s optickými prístrojmi dynamicky stále rastie. V tomto konkurenčnom prostredí je dlhodobými cieľom vybudovať si silnú pozíciu na trhu a vytvoriť dodatočnú hodnotu spoločnosti pre našich zákazníkov. To zahŕňa zlepšenie imidžu našej značky, ďalšiu expanziu na rôzne trhy a vývoj vlastných štruktúr výskumu, vývoja a výroby.

 Levenhuk produkty

 

Od svojho vzniku v roku 2002 sústredila spoločnosť Levenhuk svoju pozornosť na trhy mimo USA, predovšetkým v Kanade a strednej a východnej Európe, ktoré ponúkali veľké príležitosti a mnoho nadšencov pozorovania. Vzhľadom k slabej ponuke a cenovej nestabilite u väčšiny výrobkov v tom čase bolo primárnym cieľom spoločnosti Levenhuk propagácia a dovoz kvalitných optických prístrojov pre všetkých nadšencov pozorovania. Značka Levenhuk využila príležitosť a so svojim prepracovaným produktovým portfóliom obsadila voľné miesto na trhu a nastavila vysokú latku vo výrobe optických prístrojov dostupných pre každého zákazníka. Úspech, ktorý z tohto kroku vzišiel, umožnil spoločnosti stať sa rešpektovaným popredným dodávateľom na trhu optických prístrojov s najväčším trhovým podielom v strednej a východnej Európe. 

Discovery by Levenhuk

Levenhuk je významný americký výrobca a dodávateľ kvalitných optických prístrojov (mikroskopov, teleskopov, binokulárnych, monokulárnych a pozorovacích ďalekohľadov). Výrobe optiky hlavne pre deti pod značkou Levenhuk LabZZ, sa zahŕňa atraktívne a kvalitné dizajnové teleskopy, mikroskopy, binokulárne ďalekohľady a vedecké súpravy, ktorým sa venuje mimoriadna pozornosť pri výrobe. Ústredie spoločnosti sa nachádza v Spojených štátoch, ďalej má predajné a zásobovacie pobočky v USA, Kanade, Európe a Ázii a výrobný závod v Číne. V súčasnosti spoločnosť Levenhuk priamo pôsobí a má rozsiahlu sieť predajcov po celom svete. Predovšetkým v USA, Kanade, Indii, Azerbajdžanu, Uzbekistan, juhovýchodnej Ázii a Európe. Medzi plány spoločnosti na ďalší rast a rozšírenie patrí otvorenie regionálnych pobočiek a rozvoj distribučnej siete v Južnej Amerike a ďalšia expanzia v Európe.

Ako bolo spomenuté vyššie spoločnosť Levenhuk sa zameriava na široký výber sortimentu optických prístrojov a príslušenstva vrátane mikroskopov, teleskopov, pozorovacích ďalekohľadov a ďalekohľadov.

Spoločnosť Levenhuk disponuje širokou sieťou obchodných zástupcov a iných obchodných subjektov.

Na všetky výrobky značky Levenhuk sa poskytuje doživotná záruka, ktorá pokrýva vady materiálov a ich prevedenia.

Levenhuk Labzz pre deti

 Od prvotného vzniku spoločnosti sa k dizajnu a vývoji výrobkov pristupuje zodpovedne a v tvorivom duchu. V súčastnosti spoločnosť zameriava na výrobu nasledujúcich optických prístrojov.

- Mikroskopy
- Teleskopy
- Binokulárne ďalekohľady
- Monokulárne ďalekohľady
- Pozorovacie ďalekohľady

Okrem týchto výrobkov pozorovacej optiky sa zameriava taktiež na výrobu optického príslušenstva - ako čistenie optiky, rôzne filtre a preparáty a vzdelávacích pomôcok o prírodných vedách.

Hlavné sídlo spoločnosti je v Chicagu, USA.

×
your-image-description