Hvezdársky ďalekohľad/teleskop Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA

Kód: 77654
Novinka Doživotná.záruka
Značka: Levenhuk
ZADARMOZADARMO 699,95 € –36 %
Hvezdársky ďalekohľad/teleskop Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA
699,95 € –36 % 449 € 374,17 € bez DPH
Skladom (>1 ks)
Môžeme doručiť do:
29.6.2022
Možnosti doručenia
Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA je reflektor, ktorý je ideálnou voľbou na pozorovanie hlbokého vesmíru. Určený je najmä pre odborníkov ale vďaka jednoduchej montáži a obsluhe ho zvládnu používať aj začiatočníci. Špecifický dizajn tvorí primárne parabolické zrkadlo a sekundárne hyperbolické zrkadlo. Vďaka týmto zrkadlám prináša obraz bez sférického skreslenia v celom zornom poli až do maximálneho zväčšenia, ktoré je 304x. Vyznačuje sa dlhou ohniskovou vzdialenosťou až 1836 mm. Takto zostavený reflektor s optickým tubusom (OTA) bude lákať najmä náročnejších a skúsenejších užívateľov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA
Reflektor s parabolickým primárnym zrkadlom a hyperbolickým sekundárnym zrkadlom. Apertúra: 153 mm. Ohnisková vzdialenosť: 1836 mm.


Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA je reflektor, ktorý je ideálnou voľbou na pozorovanie hlbokého vesmíru. Určený je najmä pre odborníkov ale vďaka jednoduchej montáži a obsluhe ho zvládnu používať aj začiatočníci. Špecifický dizajn tvorí primárne parabolické zrkadlo a sekundárne hyperbolické zrkadlo. Vďaka týmto zrkadlám prináša obraz bez sférického skreslenia v celom zornom poli až do maximálneho zväčšenia, ktoré je 304x. Vyznačuje sa dlhou ohniskovou vzdialenosťou až 1836 mm. Takto zostavený reflektor s optickým tubusom (OTA) bude lákať najmä náročnejších a skúsenejších užívateľov.


Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA
Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA

Optika je vyrobená z kremenného skla s vrstvou na báze oxidu kremičitého. Optický systém disponuje indexom odrazivosti v rozsahu od 92% do 96%. Profesionálny reflektor je vybavený dvojrýchlostným okulárovým výťahom Crayford, ktorý nemá spätnú väzbu, takže ponúka presné nastavenie zaostrenia. Optický tubus je vyrobený z kvalitnej ocele. Vo vnútri nájdete vysoko kvalitné začiernenie a dve montáže: pre držiak a pre inštaláciu montáže (rybinová doska). Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTA je kompatibilný skoro so všetkými typmi moderných montáží.
UpozornenieMontáž, podstavec, hľadáčik a okuláre nie sú súčasťou balenia.


Levenhuk Ra 150C Cassegrain OTALevenhuk Ra 150C Cassegrain OTA



Vlastnosti:
- Reflektor s parabolickým a hyperbolickým zrkadlom
- Povlak z oxidu kremičitého s indexom odrazivosti 92—96 %
- Úplná absencia sférickej vady
- Dobrá korekcia astigmatizmu a zakrivenia poľa
- Dvojrýchlostný okulárový výťah Crayford, presné a rýchle nastavenie ostrosti
- 8 interných ostrých tlmičov
- Pojazd posuvného tubusu: 41 mm (laserom vyrytá milimetrová stupnice)
- Vzdialenosť spätného zaostrenia: 157,2 mm (od konca 2" objímky okulárového výťahu)


Obsah sady:
- Optický tubus teleskopu
- Základňa hľadáčika
- Rybinová doska
- 2" medzikrúžok
- 1" medzikrúžok
- Protiprachový kryt
- Užívateľská príručka a celoživotná záruka


*DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA*


Ak nerozumiete niektorým údajom, pripravili sme si pre Vás slovník pojmov, ktorý zahŕňa všetky základne pojmy pre teleskopy. Pre viac informácií kliknite sem.

Dodatočné parametre

Kategória: Maksutov-Casssegrain teleskopy
Záruka: Doživotná záruka
Hmotnosť: 8.16 kg
? Antireflexné vrstvy: oxid kremičitý
? Hlavné využitie: Objekty hlbokého vesmíru
? Limitná hviezdna veľkosť: 13,6
Materiál optického tubusu: oceľ
? Materiál optiky: kremeň
Montáž a nastavenie: jednoduché
Montážny typ optického tubusu: rybinová doska
? Ohnisková vzdialenosť: 1200 mm - viac
Okulárový výťah: Crayford
? Optický systém: Reflektor
Prah rozlíšenia, oblúkových sekúnd: 0,76
? Priemer objektívu (apertúra): do 200 mm
Priemer sekundárneho zrkadla: 50 mm
Rozsah prevádzkovej teploty: -5 ... +35 ° C
Rybinové Zubovanie: áno
? Svetelnosť: f / 12
Tvar šošovky (zrkadla): primárne: parabolické; sekundárne: hyperbolické
? Typ užívateľa: experti
Vnútorný priemer okulárov: 1,25 / 2
? Zväčšenie teleskopu: 300x - viac
Hmotnosť: 8,16kg
Priemer objektívu (apertúra): 153 mm
Ohnisková vzdialenosť: 1836 mm
Farba: Čierna

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

  

O značke Levenhuk

• Ak hľadáte kvalitnú pozorovateľskú techniku za bezkonkurenčnú cenu, značka Levenhuk je správna voľba • Široký výber produktov - ďalekohľady, teleskopy, mikroskopy a mnoho ďalšieho príslušenstva Spoločnosť Levenhuk stále vyvíja nové produkty pre väčší zážitok z pozorovania • Na trhu viac ako 20 rokov • Výrobca Levenhuk, ako jeden z mála ponúka doživotnú záruku pre svoje produkty, čím si stojí za svojou výrobou

 

Misia spoločnosti
Poslaním spoločnosti je poskytnúť ľuďom prístup k vysokokvalitným optickým prístrojom pre vzdelávanie a hobby za dostupné ceny. Súčasne zvyšiť vedomosti ľudí o kozme. 

Stratégia
Medzinárodný trh s optickými prístrojmi dynamicky stále rastie. V tomto konkurenčnom prostredí je dlhodobými cieľom vybudovať si silnú pozíciu na trhu a vytvoriť dodatočnú hodnotu spoločnosti pre našich zákazníkov. To zahŕňa zlepšenie imidžu našej značky, ďalšiu expanziu na rôzne trhy a vývoj vlastných štruktúr výskumu, vývoja a výroby.

Levenhuk banner 

 

Od svojho vzniku v roku 2002 sústredila spoločnosť Levenhuk svoju pozornosť na trhy mimo USA, predovšetkým v Kanade a strednej a východnej Európe, ktoré ponúkali veľké príležitosti a mnoho nadšencov pozorovania. Vzhľadom k slabej ponuke a cenovej nestabilite u väčšiny výrobkov v tom čase bolo primárnym cieľom spoločnosti Levenhuk propagácia a dovoz kvalitných optických prístrojov pre všetkých nadšencov pozorovania. Značka Levenhuk využila príležitosť a so svojim prepracovaným produktovým portfóliom obsadila voľné miesto na trhu a nastavila vysokú latku vo výrobe optických prístrojov dostupných pre každého zákazníka. Úspech, ktorý z tohto kroku vzišiel, umožnil spoločnosti stať sa rešpektovaným popredným dodávateľom na trhu optických prístrojov s najväčším trhovým podielom v strednej a východnej Európe. 

Levenhuk

Levenhuk je významný americký výrobca a dodávateľ kvalitných optických prístrojov (mikroskopov, teleskopov, binokulárnych, monokulárnych a pozorovacích ďalekohľadov). Výrobe optiky hlavne pre deti pod značkou Levenhuk LabZZ, sa zahŕňa atraktívne a kvalitné dizajnové teleskopy, mikroskopy, binokulárne ďalekohľady a vedecké súpravy, ktorým sa venuje mimoriadna pozornosť pri výrobe. Ústredie spoločnosti sa nachádza v Spojených štátoch, ďalej má predajné a zásobovacie pobočky v USA, Kanade, Európe a Ázii a výrobný závod v Číne. V súčasnosti spoločnosť Levenhuk priamo pôsobí a má rozsiahlu sieť predajcov po celom svete. Predovšetkým v USA, Kanade, Indii, Azerbajdžanu, Uzbekistan, juhovýchodnej Ázii a Európe. Medzi plány spoločnosti na ďalší rast a rozšírenie patrí otvorenie regionálnych pobočiek a rozvoj distribučnej siete v Južnej Amerike a ďalšia expanzia v Európe.

Ako bolo spomenuté vyššie spoločnosť Levenhuk sa zameriava na široký výber sortimentu optických prístrojov a príslušenstva vrátane mikroskopov, teleskopov, pozorovacích ďalekohľadov a ďalekohľadov.

Spoločnosť Levenhuk disponuje širokou sieťou obchodných zástupcov a iných obchodných subjektov.

Na všetky výrobky značky Levenhuk sa poskytuje doživotná záruka, ktorá pokrýva vady materiálov a ich prevedenia.

Levenhuk

 

Od prvotného vzniku spoločnosti sa k dizajnu a vývoji výrobkov pristupuje zodpovedne a v tvorivom duchu. V súčastnosti spoločnosť zameriava na výrobu nasledujúcich optických prístrojov.

- Mikroskopy
- Teleskopy
- Binokulárne ďalekohľady
- Monokulárne ďalekohľady
- Pozorovacie ďalekohľady

Okrem týchto výrobkov pozorovacej optiky sa zameriava taktiež na výrobu optického príslušenstva - ako čistenie optiky, rôzne filtre a preparáty a vzdelavacích pomôcok o prírodných vedách.

Hlavné sídlo spoločnosti je v Chicagu, USA.

×

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie