Apple iPhone 13 Pro | 256 GB | Grafitovo sivý - Graphite + prekvapenie

Kód: APPI13P256GREU
EU distribúcia Záruka 1 rok
Značka: Apple
1 305 € / ks 1 087,50 € bez DPH
Na dotaz
Môžeme doručiť do:
7.3.2024
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Nová generácia Apple iPhone 13 Pro v grafitovej farbe pre skutočných profesionálov. Na prednej strane sa vyníma jedinečný 6,1 "OLED Super Retina XDR displej s technológiou Promotion a rozlíšením 2532 × 1170 px a farebným spektrom ako v kine. Zariadenie poháňa ultravýkonný 6 jadrový čip A15 Bionic s vylepšeným strojovým učením Neural Engine. Tento čip je až o 50% výkonnejší ako čipy u konkurencie. Vylepšená je aj bezpečnosť údajov v zariadení. Vnútorné úložisko je o veľkosti 256 GB s možnosťou rozšírenia cez iCloud pre všetky Vaše fotografie a multimediálne súbory. Smartfón podporuje aj funkciu DUAL SIM. Klenotom zariadenia je trojitý ultraširokouhlý fotoaparát s teleobjektívom s rozlíšením 12 + 12 + 12 Mpx s vylepšeným nočným režimom, podporou Smart HDR 4 a unikátnym filmárskym režimom. Video je možné nahrávať v kvalite 4K s Dolby Vision. Predná selfie 12 Mpx kamera s mnohými fotografickými štýlmi pre najkrajšie zachytenie každého okamihu. Pre skutočný zážitok počas prehrávania hudby sa postará technológia Dolby Atmos. Zariadenie podporuje inteligentné bezdrôtové rýchle nabíjanie nabíjanie MagSafe. O bezpečnosť zariadenia sa postará rýchlejšie Face ID.

Detailné informácie

Vyhoda-dorucenie Vyhoda-cena Vyhoda-cena Vyhoda-cena

Podrobný popis

Apple iPhone 13 Pro | 256 GB | Grafitovo sivý - Graphite

Dizajn a spracovanie.

Dizajn telefónu je spracovaný vo exkluzívnej prémiovej kvalite. Ide o odolný dizajn s plochými hranami pre zvýšenú odolnosť voči pádu.  Telo zariadenia chráni keramický štít, ktorý je tvrdší ako akékoľvek iné sklo použité v konkurenčných smartfónoch, navyše je aj vodeodolný, čím je certifikovaný podľa IP68. Pre vylepšenie fotoaparátu sa využilo trojuholníkové rozloženie troch snímačov fotoaparátu. Kamerový systém pozostáva z najlepších snímačov, aké kedy Apple vyrobil. Širokoúhle snímače so zorným poľom 120 stupňov sú vybavené rýchlejším a svetelnejším snímačom. Pri snímačoch sa nachádza senzor optickej stabilizácie obrazu, ktorá udrží stabilný obraz za každej príležitosti.

Pohľad na fotoaparáty, Apple iPhone 13 Pro | 256 GB | Grafitovo sivý - Graphite 

Makrofotografia

V novom modely Apple iPhone 13 Pro zvládnete zaznamenať každý detail, vďaka novému inovatívnemu objektívu a výkonnému systému automatického zaostrovania dokáže nový ultra široký fotoaparát zaostrovať iba na 2 cm, čiže aj tie najmenšie detaily budú v perfektnej kvalite. Odteraz môžete z drobného sveta tvoriť naozajstné umenie. Okrem makro snímky máte možnosť nahrávať aj makro video vrátane spomaleného a časozberného snímania.

 Makrofotografia - Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Zachyťte čaro noci

V iPhone 13 Pro nájdete nový vylepšený nočný režim aj pri veľmi slabom svetle. Širokouhlý fotoaparát pridáva širšiu clonu a  doposiaľ najväčší Apple snímač - a pri portrétoch nočného režimu využíva skener LiDAR. Ultra Wide získava širšiu clonu, rýchlejší snímač a úplne nové automatické zaostrovanie. Dokonca aj teleobjektív je vybavený nočným režimom. Širokouhlý fotoaparát zvládne zachytiť až 2,2 x viac svetla pre lepšie fotografie a videá. Ultra široký fotoaparát zachytí o 92% viac svetla pre oveľa kvalitnejšie fotografie a videá. Tento vylepšený nočný režim je zabudovaný v každej kamere. Odteraz máte jasné a detailné fotografie a videá počas každého svetla.

 Night mode, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Väčší zoom

Nový teleobjektív vám ponúkne jedinečný ohniskovú vzdialenosť 77 mm a 3 -násobný optický zoom - skvelé pre klasické portréty alebo fotografovanie jasnejších fotografií a videí z diaľky. Pri fotografovaní bližších objektov je vhodný režim Portrét, kde je možnosť Bokeh efektu, ktorý zaostrí hlavný objekt snímky. Experimentovať môžete so svetelnými efektmi v profesionálnej štúdiovej kvalite.

 Zoom, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Nový iPhone má filmovú školu

Prelomový režim Cinematic automaticky vytvára krásne efekty hĺbky a prechody zaostrenia počas snímania videa. Profesionálni filmári používajú pre pozornosť divákov vo filmoch technológiu nazývanú stojanové zaostrovanie - presúvanie zaostrenia z jedného subjektu na druhý. Túto filmovú technológiu nájdete priamo v novom smartfóne iPhone 13 Pro. Upravovať videa môžete aj po nahrávaní priamo v zariadení. Chcete zmeniť ostrenie alebo upraviť rozostrenie po zábere? Žiaden problém. iPhone vám to umožní niekoľkými klepnutiami a potiahnutiami. Ani profesionálne filmové kamery to nedokážu takto efektne a jednoducho. Režim Cinematic sníma v Dolby Vision HDR.

 Cinematic, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Fotoaparát ako nikdy predtým

S novým Apple iPhone 13 teraz môžete snímať s malou hĺbkou ostrosti a automaticky pridávať elegantné prechody medzi objektmi. Kinematografický režim zvládne samostatne predvídať nový objekt v poli a takto ho zaostriť. Aj po nasnímaní máte možnosť zmeniť zaostrenie alebo upraviť úroveň Bokeh efektu. V režime Cinematic môžete použiť všetky tri snímače a prednú selfie kameru.  Súčasťou fotoaparátov sú aj nové fotografické štýly podľa vašich preferencií. Na rozdiel od filtrov udržujú veci ako obloha a tóny pleti prirodzené. Sami sa tak vyberiete, ktoré farebné spektrum Vám pri fotografií vyhovuje. Vyobrazenie farieb je čisté a jasné, ako nikdy predtým.

 Technológia ProRes, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grofitovo sivý

Technológia ProRes

Ide o prvý smartfón, ktorý využíva technológiu ProRes. Tento systém zaistí vysokú vernosť farieb a nízku kompresiu. S týmto formátom vám umožní nahrávať, upravovať a dodávať obsah pripravený na vysielane na cestách. Projekty ProRes vám umožnia dokončiť na priamo svojom iPhone 13 Pro, tieto videa môžete preniesť aj do Final Cut Pro na Macu.

 Režim Deep Fusion, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Smart HDR 4 & Deep Fusion

Inovatívna technológia Smart HDR 4 zvládne rozoznať až štyroch rôznych ľudí v snímke a pre každú z nich individuálne optimalizuje kontrast, osvetlenie a dokonca aj tóny pleti, aby každý vyzeral úchvatne. Režim Deep Fusion sa aktivuje v scénach so stredným až slabým osvetlením. Analyzuje viacnásobnú expozíciu pixel po pixeli, aby zachytil najjemnejšie textúry, vzory a detaily.

 Smart HDR 4, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Predná kamera so zmyslom pre detail

Selfie kamera je na profesionálnej úrovni s mnohými funkciami a štýlmi. Fotoaparát A15 Bionic a kamera True Depth taktiež podporujú Face ID, najbezpečnejšie overenie tváre v smartfóne. Nový kamerový systém TrueDepth má všetky najnovšie funkcie ako aj zadné kamery:

- Cinematic režim
- Fotografické štýly
- Nahrávanie Dolby Vision HDR
- Portrétny režim
- Selfie v nočnom režime
- Inteligentné HDR 4
- Deep Fusion

 Apple iPhone 13 Pro, Front Camera, 256 GB, Grafitovo sivý

Nový Super Retina XDR displej

Tento displej je výnimočný svojím pestrým a jasným vyobrazením farieb za každých okolností a obsahu. Displej je vylepšený so 120 Hz obnovovaciu frekvenciou displeja a technológiou ProMotion. Táto technológia zvládne obnovovať všetky druhy  snímkových frekvencií v rozsahu 10 až 120 krát za sekundu. Podľa potreby automaticky zvyšuje grafický výkon a optimalizuje energiu. Dokonca sa samostatne prirodzene zrýchľuje, aby zodpovedal pohybu Vášho prsta. Ide o super jasný displej, ktorý je až o o 25 percent jasnejší, čím sa vie vyšplhať na hodnotu až 1200 nitov. Základom sú biela a čierna farba, ktoré sú naozaj spracované na extra úrovni a pritom dokážu šetriť energiu lepšie ako kedykoľvek predtým. iPhone 13 Pro Vám ponúkne exkluzívny farebný gamut, podobne ako v kinách s dokonale presnou farebnosťou.

 Retina displej,  Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Čip novej generácie A15 Bionic

Tento nový čip vám ponúkne naozaj mnoho v každej oblasti používanie. Či už ide o zrýchlenie zariadenie, rozšírenú realitu alebo optimalizáciu výkonu. Každé z týchto parametrov spĺňa na 100%. Ide o úplné nový 5-jadrový GPU, ktorý poskytne až o 50% rýchlejší grafický výkon ako ktorýkoľvek iný čip. Bleskovo rýchly A15 Bionic podporuje režim Cinematic, fotografické štýly, živý text a ďalšie. Jeho Secure Enclave uzamkne osobné informácie, ako sú vaše údaje Face ID a kontakty. Nové strojové učenie Neural Engine zabezpečí plynulý chod aj počas najnáročnejších operácií. Táto funkcia strojového učenia vykonáva až 15,8 bilióna operácií za sekundu, čo umožňuje perfektný režim Cinematic, Smart HDR 4.  iPhone 13 disponuje RAM 6GB pre ktorú je prispôsobený celý systém a funguje tak bezchybne.

 Čip A15 Bionic,Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Najrýchlejší internet 5G

Svet je čoraz rýchlejší, preto je potrebný vysoko rýchlostný 5G internet. 5G. Streamovanie, sťahovanie - všetko sa deje oveľa rýchlejšie. 5 G je dokonca dostatočne rýchly na seriózne hranie hier pre viacerých hráčov. V režime Smart Data iPhone automaticky podradí, aby šetril energiu, keď nepotrebujete všetku rýchlosť.

 5G, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Nový iOS 15

Nový operačný systém iOS 15 vám umožní pokračovať v konverzácii pri zdieľaní filmov, hudby alebo čohokoľvek, čo máte na obrazovke, priamo v aplikácii FaceTime. S novým vylepšenia si môžete filtrovať upozornenia podľa potreby a relevancie počas aktuálnej úlohy. A interakciou s textom v obrázkoch môžete rýchlo odosielať e -maily, telefonovať, získavať trasy a podobne.

 iOS 15, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Súkromie je dôležité

iPhone je skvelým pomocníkom, ktorý vám pomôže získať kontrolu nad vašimi osobnými údajmi. Štítky na ochranu osobných údajov vám napríklad pomôžu zistiť, ako aplikácie používajú vaše údaje. Aplikácie vyžadujú vaše povolenie na sledovanie vašej aktivity v aplikáciách alebo na webových stránkach iných spoločností.

Ochrana súkromia, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Obsah balenia iPhone 13 pro

V balení nájdete 1 m dlhý USB-c kábel s koncovkou lightning. Pomôcku na vyberanie SIM karty, nálepku a návod na použitie. Súčasťou balenia nie je Apple USB-c adaptér, ani Apple slúchadlá lightning

 Obsah balenia, Apple iPhone 13 Pro, 256 GB, Grafitovo sivý

Kľúčové vlastnosti produktu Apple iPhone 13 Pro 
Apple hranatý dizajn smartfónu, ktorý je chránený najpevnejším Ceramic Shield
Ľahšia konštrukcia oproti starším modelom
✓ Nový 6,1 "OLED Super Retina XDR displej s podporou HDR10 a Dolby Vision
Obnovoacia frekvencia displeja 120 Hz s technológiou ProMotion
Apple ProRes vysokokvalitný stratový formát kompresie videa na použitie v postprodukcii
Diaľkový skener LiDAR
✓ Nekompromisný trojuholníkový ultra širokouhlý + teleobjektív fotoaparát s rozlíšením 12 + 12 + 12 Mpx
✓ Ultra široký fotoaparát až s 120 stupňovým uhlom záberu
Optická stabilizácia obrazu, Smart HDR 4, Deep Fusion
Inteligentná Makro fotografia pre zachytenie najmenších detailov
✓ Profesionálny filmársky režim s automatickým zaostrovaním na objekt s Dolby HDR
✓ Teleobjektív až so 77 mm ohniskovou vzdialenosťou a 3 násobným zoomom
Najlepší nočný režim fotografovania s lepšou svetelnosťou až o 92% oproti minulým modelom
✓ Mnoho fotografických štýlov s čistým vykreslením farieb
Prezentácia spomienok vo voliteľných režimoch
Predná selfie True Depht kamera 12 Mpx s rovnakými funkciami ako zadné kamery
✓ Nekompromisne rýchly čip novej generácie A15 Bionic so strojovým učením Neural Engine
✓ Až o 1,5 hodiny dlhšia výdrž batérie na iPhone 13 Pro
✓ Úplné krytie proti vode IP68
Technológia MagSafe pre jednoduché bezdrôtové dobíjanie
✓ Nový operačný systém iOS 15 s vylepšenými funkciami
✓ Podpora super rýchleho internetu 5 G
✓ Apple ochrana súkromia proti aplikáciám z tretích strán a zbieraniu osobných dát
✓ iPhone 13 disponuje 6 GB RAM.
Li-Ion batéria s kapacitou 3095 mAh.

 

 

 

 

Prečítajte si naše články elektronike a Apple iPhone:


NÁVOD na uvedenie mobilného telefónu do továrenského nastavenia
https://www.tvojfon.sk/blog/navod-na-uvedenie-mobilneho-telefonu-do-tovarenskeho-nastavenia/

#ShowMore#

Ako zálohovať data? Sa dočítaš TU!
https://www.tvojfon.sk/blog/ako-zalohovat-data--sa-docitas-tu/

Výhody iPhone oproti Androidu
https://www.tvojfon.sk/blog/vyhody-iphone-oproti-androidu/

Slovník pojmov
https://www.tvojfon.sk/blog/slovnik-pojmov-2/

Je esim budúcnosť?
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/je-esim-buducnost/

Ako správne nabíjať iPhone
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/ako-spravne-nabijat-iphone/

5 tipov ako zvýšiť svoju produktivitu s iPhonmi
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/5-tipov-ako-zvysit-svoju-produktivitu-s-iphonmi/

Ako nalepiť ochranné sklo na mobil
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/ako-nalepit-ochranne-sklo-na-mobil/

Apple predstavil novú farbu „Alpine Green“ pre sériu iPhone 13!
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/apple-predstavil-novu-farbu--alpine-green--pre-seriu-apple-iphone-13/

Nový iPhone SE 2022
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/novy-iphone-se-2022/

Aktualizacia od Apple (iOS 15.4)
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/aktualizacia-od-apple--ios-15-4/

Nová aktualizácia pre Apple Watch prichádza (watchOS 9)
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/nova-aktualizacia-pre-apple-watch-prichadza--watchos-9/

Informácie k novému iPhonu 14 a 14 Pro | Tvojfon.sk
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/informacie-k-novemu-iphonu-14-a-14-pro-tvojfon-sk/

Budúcoročné modely iPhonov s USB-C
https://www.tvojfon.sk/novinky-zo-sveta-elektroniky/buducorocne-modely-iphonov-s-usb-c/

Nový režim Macro iPhone 13 Pro + návod
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/novy-rezim-macro-iphone-13-pro/

Ako správne vyčistiť slúchadlá Apple AirPods
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/ako-spravne-vycistit-sluchadla-apple-airpods/

10 tipov a trikov pre iPhone 14 Pro (max)
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/10-tipov-a-trikov-pre-iphone-14-pro--max/

Príslušenstvo pre Apple, ktoré stojí za to !
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/prislusenstvo-pre-apple-ktore-stoji-za-to/

Čo robiť so starým mobilným telefónom ?
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/co-robt-so-starym-mobilnym-telefonom/

Skryté funkcie v IOS 16
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/skryte-funkcie-v-ios-16/

Ako správne nabíjať slúchadlá AirPods
https://www.tvojfon.sk/tipy-a-triky-zo-sveta-elektroniky/ako-spravne-nabijat-sluchadla-airpods/

Nové modely Apple iPhone 12 vs. iPhone 12 mini. Aké sú rozdiely?
https://www.tvojfon.sk/porovnavania-modelov-z-elektroniky/nove-modely-apple-iphone-12-vs--iphone-12-mini--ake-su-rozdiely/

Nové modely Apple iPhone 13 (mini) vs. iPhone 13 Pro (Max). Aké sú rozdiely?
https://www.tvojfon.sk/porovnavania-modelov-z-elektroniky/nove-modely-apple-iphone-13--mini--vs--iphone-13-pro--max-ake-su-rozdiely/

6 rozdielov medzi Apple iPhone 13 a iPhone 12. Oplatí sa upgrade ?
https://www.tvojfon.sk/porovnavania-modelov-z-elektroniky/6-rozdielov-medzi-apple-iphone-13-a-iphone-12-oplati-sa-upgrade/

Apple iPhone 13 vs. Apple iPhone 14. Ktorý sa viac oplatí?
https://www.tvojfon.sk/porovnavania-modelov-z-elektroniky/apple-iphone-13-vs--apple-iphone-14--ktory-sa-viac-oplati/

Inteligentné hodinky Apple Watch 6 - Aké v skutočnosti sú?
https://www.tvojfon.sk/recenzie-produktov-z-elektroniky/apple-watch-6/

Oplatí sa prechod na najnovšie Apple AirPods Pro 2. generácie ?
https://www.tvojfon.sk/recenzie-produktov-z-elektroniky/oplati-sa-prechod-na-najnovsie-apple-airpods-pro-2-generacie/

Nové Apple Watch Ultra - sú naozaj pre každého ?
https://www.tvojfon.sk/recenzie-produktov-z-elektroniky/nove-apple-watch-ultra-su-naozaj-pre-kazdeho/

iPad Pro M2 – tablet pre najnáročnejších
https://www.tvojfon.sk/recenzie-produktov-z-elektroniky/ipad-pro-m2---tablet-pre-najnarocnejsich/

 

Dodatočné parametre

Kategória: Mobilný telefón iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro 128 GB Modrá, iPhone 13 Pro 128 GB Sivá, iPhone 13 Pro 128 GB Strieborná, iPhone 13 Pro 128 GB Zelená, iPhone 13 Pro 128 GB Zlatý, iPhone 13 Pro 256 GB Modrá, iPhone 13 Pro 256 GB Sivá, iPhone 13 Pro 256 GB Strieborná, iPhone 13 Pro 256 GB Zlatá, iPhone 13 Pro 512 GB Modrá, iPhone 13 Pro 512 GB Strieborná, iPhone 13 Pro 512 GB Zlatá, iPhone 13 Pro 512 GB Grafitová
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 1 kg
Značka: apple
Model: iPhone 13 Pro
Farba: Sivá
Vnútorná pamäť: 256 GB
? V balení výrobku: Kábel USB-C/Lightning
Určené pre model telefónu: Apple iPhone 13 Pro
Novinka: Áno
Značky: Apple
? Typ displeja: Super Retina XDR s ProMotion
Tvar výrezu: Obdĺžnikový výrez
? Obnovovacia frekvencia displeja: 120 Hz
? Uhlopriečka displeja (palce): 6.1 "
? Rozlíšenie displeja: 2532 x 1170 bodov
Podporované pamäťové karty: Nepodporuje pamäťové karty
? Veľkosť Pamäte RAM: 6GB
? Interná pamäť: 256 GB
Maximálna veľkosť pamäťovej karty: Nepodporuje pamäťové karty
? Stupeň krytia: IP68
Konfigurácia kariet: Single SIM + eSIM
? Počet jadier: 6
Model procesora: A15 Bionic
Výrobca procesora: Apple
Systém telefónu: iOS 15
Konštrukcia telefónu: Dotykový
? Počet SIM kariet: Dual SIM
Typ Sim karty: Nano SIM + eSIM
Nadstavba systému: Bez nádstavby
Notifikačná dióda: Nie
Bezdrôtové technológie: NFC, Bluetooth, Beidou, Galileo, GPS, Wi-Fi, GLONASS
Sieťová frekvencia: 1900 MHz, 850 MHz, 1800 MHz, 900 MHz
Sieťová frekvencia (3G): 850 MHz, 900 MHz, 1900 MHz, 1700 MHz, 2100 MHz
? Stabilizácia obrazu: Optická
Funkcie fotoaparátu: Nočný režim, prisvetľovacia dióda, širokouhlý objektív, automatické ostrenie
Rozlíšenie hlavného fotoaparátu: 12 + 12 + 12 Mpx
Počet objektívov zadného fotoaparátu: 3
Svetelnosť zadného fotoaparátu: f/1.5
? Rozlíšenie videozáznamu: 3840 x 2160
Počet objektívov predného fotoaparátu: 1
Rozlíšenie predného fotoaparátu: 12 Mpx (4032 x 3024)
? Svetelnosť predného fotoaparátu: f/2.2
Výkon nabíjania: 20
Vlastnosti baterie: Rýchle nabíjanie, Bezdrôtové nabíjanie
? Typ akumulátora: Li-Pol
Zabezpečenie: Odomykanie tvárou
Senzory: Akcelerometer (G-senzor), Digitálny kompas, Svetelný senzor, Gyroskop
3,5 jack: Nie
? Konektor: Lightning konektor
OTG: Nie
Šírka výrobku: 7.2 cm
Výška výrobku: 0.8 cm
Hĺbka výrobku: 14.7 cm
Hmotnosť výrobku: 0.2 kg
1:
Položka bola vypredaná…

Introducing - iPhone 13 pro

iPhone 13 Pro Review

My Massive iPhone 13 Pro Unboxing!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

 Apple

Spoločnosť Apple Inc. je americká spoločnosť, ktorá je známa svojim logom zahryznutého jablka. Toto logo predstavuje pokrok v technologickom svete už niekoľko desiatok rokov. So spoločnosťou sa spája mnoho významných osobností, produktov, ale aj množstvo vzostupov a pádov. V apríli 1976 Steve JobsSteve Wozniak založili spoločnosť na základe ich spoločnej túžby po poznaní a snahy vytvoriť vlastný produkt. Zakladatelia Apple však vo svojich začiatkoch nemali pre založenie spoločnosti žiaden potrebný kapitál.

Práve kvôli tomu sa Jobs rozhodol predať svoj starý Volkswagen a Wozniak svoju kalkulačku HP-65, ktorá bola prvou programovateľnou kalkulačkou, pričom v tej dobe stála neuveriteľných 795 dolárov. Prvé roky po založení patrili zostrojeniu funkčného prototypu Apple I a po jeho vypredaní začali pracovať na novom počítači Apple II. Na trh začali prichádzať konkurenčné výrobky od IBM, no Apple II sa líšil typickým elegantným vzhľadom. Pri tomto modely došlo k razantnej zmene loga na jednoduché a pestrofarebné logo, ktoré s menšími obmenami ostalo spoločnosti dodnes, pretože nahryznuté jablko je ľahko odlíšiteľné od iného ovocia.

Úplne prvé logo znázorňovalo Isaaca Newtona ako sedí a číta pod jabloňou, na ktorej visí jablko. Toto jablko neskôr padá na jeho hlavu, čím dokazuje gravitáciu. Logo, ktoré nám je známe v súčasnosti, bolo navrhnuté Robom Janoffom v roku 1977, vtedy však bolo vo farbách dúhy. Jednou zo zaujímavostí je, že po vydaní prvého iPhonu ho dostal každý zamestnanec v spoločnosti ako darček, avšak podmienkou bolo pracovať v spoločnosti minimálne po dobu jedného roka. O úspechu spoločnosti svedčí aj fakt, že doména „apple.com“ sa nachádza medzi 50 najnavštevovanejšími webovými stránkami na svete.

your-image-description